Greiti būdai ištaisyti organizmo pokštus (nesiliauja čiaudulys, susuko vidurius...)

Kodėl kūnas visada ima išsidirbinėti pačiu netinkamiausių metu, ir tu pasijunti tokia pažeminta, kad galėtum skradžiai žemę prasmegti? COSMO surinko ekspertų patarimus, kaip greitai išsisukti iš keblios padėties, kai šalia nėra vaistinės (ar vonios).

Užklumpa netikėtas čiaudulio priepuolis ir... nesiliauja

Nosies galiuką sekundei dviem kyštelėk į stiklinę vandens. „Staigus čiaudulys reiškia, kad nosyje ko nors susikaupė, pavyzdžiui, gal dulkės erzina gleivinę, – sako med. m. dr. Roshini Raj. – Vanduo dirgiklį pašalins.“ Poveikis būtų dar didesnis, jei vandenyje ištirpintum druskos. Ji atpalaiduos gleives, o šios pašalins dirgiklį. Trečias variantas – prie nosies palaikyti drėgną servetėlę. Neturi vandens? Pamėgink orą staigiai stumti per nosį maždaug penkias sekundes.

Siaubingai nori šlapintis, o tualeto nėra

„Kuo labiau panikuosi dėl sprogstančios pūslės, tuo sunkiau bus ištverti“ – teigia Jeilio universiteto Medicinos mokyklos akušerijos ir ginekologijos profesorė Mary Jane Minkin. Taigi liaukis galvoti, į kokią keblią padėtį patekai, – geriau išsitrauk išmanųjį telefoną ir susirask ką nors rimta bei dramatiška – gal straipsnį, gal klipą, gal dar ką, kas tave taip sudomintų, taip įtrauktų, kad pamirštum savo problemą. Beje, venk juokingų vaizdų, nes kvatodama gali prarasti kontrolę ir... prileisti į kelnaites. Neturi galimybės ko nors pažiūrėti? Paprašyk draugės nukreipti tavo dėmesį – tegul ji papasakoja kokią nors įdomią istoriją. Naujausias biuro skandalas tiktų puikiai. O kol žiūrėsi ar klausysi, sėdėk sukryžiavusi kojas vieną ant kitos – atlėgs pūslės spaudimas.

Tavo dienos atkeliavo per anksti, o tu neturi tamponų

Tualetiniu popieriumi, servetėlėmis ar popieriniais rankšluosčiais apsuk kelnaičių šakumą ir galus sutvirtink lipnia juostele ar pleistru. Jeigu smarkiai kraujuoji, išgerk dvi tabletes vaistų uždegimui slopinti. Jos palengvins gimdos susitraukimus, apmalšins spazmus, o tai sumažins kraujavimą - ko gero, pakankamai, kad ant džinsų neliktų dėmių.

Esi biure ir jauti, kad tuoj tuoj apsižliumbsi

Pakreipk galvą aukštyn ir akimirką pažiūrėk į ryškiai šviečiančią lempą. Šviesa susiaurins vyzdžius, todėl ašaroms bus sunkiau prasiveržti. Giliai įkvėpk ir sulaikyk kvapą penkias sekundes – tai irgi sustabdys ašaras. O mintyse atlik keletą matematinių veiksmų: peržiūrėk sąskaitą ir patikrink, ar gali sau leisti šią savaitę pasimėgauti SPA. Arba suskaičiuok, kiek dienų judu su vaikinu esate pažįstami. „Verksmą išprovokuoja emocinė smegenų dalis. Privertusi dirbti loginę jų dalį įveiksi emocinę“ – aiškina R. Raj.

Kelias dar tolimas, o tau – bloga

Įjunk oro kondicionavimo sistemą arba praverk langą – grynas oras padės apmalšinti pykinimą. Tada paklausk, gal bendrakeleiviai turi ko nors pakramsnoti. Tiktų trapūs sausainukai – jie padėtų atpalaiduoti skrandį. „Važiuojant pykina tada, kai akys sako smegenims, jog tu nejudi, tuo tarpu vidinė ausis, kuri reguliuoja pusiausvyrą, teigia priešingai“, – aiškina R. Raj. Dažniausia taip nutinka galinėje sėdynėje sėdintiems keleiviams, tad geriau vairuoti pačiai, nes tada ir akys, ir smegenys suvokia, kad judi. Arba sėsk šalia vairuotojo ir žvelk į toli esantį objektą.

Skutaisi bikinio sritį, ir dabar ji nusėta raudonais gumbeliais

Jei esi vaikino namuose, pasitepk kremu po skutimosi. Jis padeda mylimajam numalšinti raudonį nusiskutus barzdą, vadinasi, gali įveikti ir tavo spuogelius. Jei kremo po skutimosi neturi (arba jis labai kvapus, t. y. gausus cheminių medžiagų, kurios gali dar labiau sudirginti odą), sudrėkink rankšluostį šaltu vandeniu ir palaikyk tarp šlaunų. Ledas privers kraujagysles susitraukti, nuramins sujaudrintą odą. Šaltas arbatos maišelis, nenugriebtas pienas ar net avižinė košė taip pat tiks, nes visiems jiems būdinga raminamųjų bei uždegimo slopinamųjų savybių.

Velnias, susuko vidurius!

Suspausk sėdmenų raumenis ir vaikščiok vienodu greičiu - net jeigu tektų tik sukti ratus po kambarį. Greitas vaikščiojimas atitrauks tavo mintis nuo fakto, kad esi arti katastrofos ir padės nepratrūkti. Negali pakilti nuo kėdės? Mėgink sėdėti vieną koją parietusi po savimi. Šitaip palaikysi reikiamą spaudimą, kad išvengtum, hm... prasiveržimo. Jei yra galimybė, pakramtyk paprastų baltųjų ryžių – jie greitai įveikia viduriavimą.

Prieš pasimatymą išspaudei spuogą, ir dabar tavo veidas atrodo dar blogiau

Kuo skubiau dėk prie gumbelio ledo kubelį, vėsią skardinę ar dar ką nors šalta. Dermatologų teigimu, šaltis greitai mažina tinimą, slopina infekciją. O kitą kartą, užuot spaudusi, spuogą patepk priemone su benzoilo peroksidu ar salicilo rūgštimi. Abi priemonės jį išsausins, todėl jis greičiau užgis. Nė vienos priemonės po ranka neturi? Patepk spuogelį aspirinu, sutrynusi jį ir sumaišiusi su trupučiu drėkinamojo kremo. „Aspirinas mažina tinimą, taip pat jis veiks ir tavo odą“ – teigia dermatologe R. Hirsch. Dar viena išeitis – lašai akių raudoniui slopinti. Jie žėruojantį spuogą padarys ne tokį pastebimą.

Reikia viešai kalbėti, o tavo burna - sausut sausutėlė

Jei neturi gėrimo ar mėtinukų, tiesiog keletą minučių venk ryti seiles ar kosčioti – burnoje susikaups seilių, kuriomis galėsi sudrėkinti dantis bei lūpas ir išvengti nemalonaus sausumo jausmo. Tuo pat metu pradėk kalbėti: šis veiksmas nukreips tavo mintis. Burna greičiausia džiūva dėl to, kad jauti scenos baimę, vadinasi, kuo daugiau šnekėsi, tuo labiau atsipalaidavusi ilgainiui jausiesi. Jei vis dar lauki savo eilės prabilti, įsivaizduok mėgstamiausią patiekalą – ką nors, dėl ko tikrai eini iš proto. Vien mintys apie gardėsį privers išsiskirti seilių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis