Ką turi daryti, kad nesusirgtum (praktiški patarimai)

Kovoti su peršalimu ir virusais geriausia nelaukiant, kol jis griebs už nosies ir gerklės. Kai kurie profilaktiniai veiksmai tokie gerai žinomi ir paprasti, kad, atrodo, nė neveikia. Veikia! Specialistai tai patvirtina. Tiesiog mes kartais pamirštame laiku jų imtis arba atliekame nereguliariai.

* Plauk rankas. Keletą kartų per dieną, juolab – prieš kiekvieną valgį. Tai padės tiesiogine prasme nesuvalgyti daugybės virusų.

* Gerk daugiau vandens. Žiemą ir rudenį mažiau troškina, mat organizmas skysčių netenka pamažu. Bet netenka! O dar tas sausas šildomų patalpų oras... Išsausėjusi nosiaryklės gleivinė – puiki terpė daugintis virusams.

* Skalauk gerklę. Ramunėlių, šalavijų nuoviru ar jūros vandeniu – netgi profilaktiškai keliskart per dieną. Taip ne tik užbėgsi už akių uždegimams, bet ir valysi gerklės gleivinę.

* Skalauk nosį. Tokiu būdu neleisi perdžiūti jos gleivinei (taigi ir tarpti joje virusams), iškart iš nosies pašalinsi pavojingus mikroorganizmus. Vaistinėse apstu priemonių su jūros vandeniu, tačiau ne mažiau veiksmingas ir namie ruoštas sūrus tirpalas (šaukštelis paprastos druskos, ištirpintas stiklinėje virinto vandens).

* Garink eukalipto eterinį aliejų. Ne tik skaniai pakvėpins kambarį, bet ir apsaugos orą nuo virusų.

* Grūdink gerklę. Gerk vandens – pradėk nuo tau malonios temperatūros ir kas 3–5 dienas pamažu jų mažink, kol gėrimas taps ledinis. Tavo gleivinė įpras prie šalčio. Tik jokiu būdu tokių pratybų nesiimk, jei gerklę jau peršti.

* Dėvėk kaukę. Ypač jei tenka naudotis viešuoju transportu. Visi gydytojai pritars: tai veiksminga, tik nepamiršk jos keisti kas porą valandų. Priešingu atveju kaukė virs virusų veisykla.

* Gerk žuvų taukų. Kai aplink visi čiaudo ir kosėja, jie sustiprins tavo tavo imuninę sistemą, nes gausūs vitaminų A ir D. Vartok, kaip patars vaistininkas. Beje, dabar žuvų taukai parduodami kapsulėmis, taigi nesukels jokių nemalonių vaikystės asociacijų.

* Vartok probiotikų. Tai yra organizmui naudingos gerosios bakterijos. Jos ne tik reguliuoja virškinimą, bet ir stimuliuoja imuninę sistemą, taip pat neleidžia daugintis žalingoms bakterijoms, skatina B grupės vitaminų gamybą, padeda organizmui šalinti toksinus bei kitas nereikalingas medžiagas. Tik, žiūrėk, nesumanyk probiotikų vartoti kartu su antibiotikais – sumažinsi šių poveikį.

* Pripažink homeopatines priemones. Dauguma specialių žolelių mišinukų veiksmingai gydo peršalimą. Ir nesukelia jokių skaudžių šalutinių poveikių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis