Padėkite: persišaldžiau ir dingo balsas (ar padės ledai?)

Dar šiąnakt pusę miesto savo balsu būtum prikėlusi, o šiandien kolegos tave vos girdi stovėdami šalia. Kas gi tau nutiko? Dažniausia balso praradimo priežastis yra peršalimas.

Jei gali tik žiopčioti ar švokšti, dėl savo sveikatos patylėk. Paisyk gydytojo nurodymų ir nepulk be atodairos gydytis liaudiškais metodais: pirma įsitikink, ar jie padės.

Sako, persišaldžiusi gerk karštos arbatos. Ne karštos, bet šiltos! Prasidėjus uždegimui gerklė nebe tokia jautri karščiui, todėl gali išdeginti jos gleivinę to nė nepajutusi. O nudegimas dar labiau silpnins imunitetą, taigi stabdys ir sveikimo procesą. Šilti gėrimai, atvirkščiai, ramina nervų galūnėles ir mažina infekcijos keliamą skausmą, be to, drėkina gerklės gleivinę.

Sako, pienas su medumi – geriausias vaistas gerklei. Meduje yra natūralių antiseptinių medžiagų, jis stiprina imunitetą, o štai piene mielai veisiasi bakterijos. Rezultatas? Medus žudo mikroorganizmus, užtat tie, kurie išgyvena, sėkmingai dauginasi pieno terpėje. Tad verčiau gerk su medumi aviečių arbatos.

Sako, persišaldei – laižyk ledų. Kartais išties padeda – šaltis juk slopina uždegimą ir taip lengvina rijimą. Vis dėlto tai nepatikima. Uždegimo židinys paprastai būna gerklės gleivinėje. Ten pakyla temperatūra, padaugėja leukocitų – tavo vidaus armija degina infekcijos sukėlėjus. O tu staiga – ledų: gaisras užgesintas, įsibrovėliai gyvi ir... saldžioje pieniškoje terpėje vėl dauginasi.

Sako, skalavimas – geriausia pagalba skaudamai gerklei. Štai kur tikra tiesa! Skalauk gerklę ramunėlių, medetkų užpilais – jiems būdinga antiseptinių savybių. Dar tinka druskos tirpalas (1a. šaukštelis į stiklinę), eukalipto spiritinė ištrauka (20–30 lašų į stiklinę). Skalauk iš pradžių nors ir kas dvi valandas – tu juk ne tik žudai, bet ir laukan plauni mikroorganizmus. Vadinasi, veji ligą, kiek tik gali.

Sako, persišaldžius prieš miegą kaklą gerai apsivynioti vilnoniu šaliku. Ir ne tik prieš miegą! Šildydama gerklę (ir taip keldama joje temperatūrą) tu palengvinsi leukocitams kovą su infekciją.

Sako, gerklę reikia grūdinti. Iš tiesų reikia – kaip ir kitus organus! Jeigu ją persišaldai dažnai, vadinasi, teks stiprinti jos atsparumą. Kasdien 3–6 minutes purkštuvu skalauk nosį ir burną vėsiu vandeniu, geriau mineraliniu. Tik nepulk grūdinti iškart po ligos. Palauk bent kelias dienas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis