4 pavojingos garsenybių dietos (geriau jų nė nemėgink)

Jos garsios ir lieknos, o tavo atvaizdas veidrodyje visai nedžiugina. Nutari, kad reiktų išbandyti Rihannos ar Gisele Bundchen dietą. Juk joms pavyko. Tačiau medikai perspėja, kad garsenybių išpopuliarintos ekstremalios dietos ne tik nepadės amžiams atsikratyti papildomų kilogramų, bet ir pakenks sveikatai.

LAŠELINĖS DIETA

Dietos esmė: Reguliariai tiesiai į veną sulašinamas vitaminų kokteilio tirpalas. Jame gausu vitamino B, vitamino C, magnio ir kalcio. Jis suteikia energijos išsekusiam organizmui. Itin mėgstamas garsių vakarėlių liūtų, tokių kaip Rihanna.

Britanijos dietologų asociacijos komentaras: gydymą lašelinėmis gali paskirti tik gydytojas. Naudodama jas energijai palaikyti apribojus maistą ir kitaip varginant organizmą, gali stipriai pakenkti sveikatai. Kaip šalutinis efektas gali atsirasti galvos svaigulys, prasidėti venų uždegimas ir anafilaksinis šokas.

VAMZDELIO DIETA

Dietos esmė: Dešimt dienų tiesiai į skrandį per vamzdelį, įvestą per nosį, pumpuojamas baltymų ir naudingų maisto medžiagų kokteilis. Viso per parą – du litrai. Daugiau nieko nevalgoma. Šiuo metu tokia dieta itin populiari tarp modelių.

Britanijos dietologų asociacijos komentaras: Dešimt dienų badavimo organizmui yra sunkus išbandymas. Tačiau ne vien tai. Dietos metu teks nuolat naudoti laisvinamuosius, nes kokteilis neturi jokių skaidulų, kurios būtinos virškinimo sistemai.

ŠEŠIŲ SAVAIČIŲ DIETA

Dietos esmė: Pagal dietos pavadinimą visas šešias savaites rytas turėtų prasidėti nuo mankštos. Tik tada bus galima išgerti kavos puodelį, o pavalgyti dar po trijų valandų. Negalima valgyti jokių vaisių, o baltymų dietiniai kokteiliai būtini. Kas vakarą reiktų mirkti ledinėje vonioje, taip paskatinant medžiagų apytaką.

Britanijos dietologų asociacijos komentaras: visiškai absurdiška ir niekuo nepagrįsta dieta. Sportuoti reikia, bet pusryčiai taip pat turėtų būti valgomi. Jie būtini gerai savijautai. Tik kava gali paskatinti skrandžio rūgštingumo padidėjimą. 

DUKANO DIETA

Dietos esmė: Tai keturių fazių dieta, kuri prasideda visišku angliavandenių atsisakymu ir vien baltymų vartojimu pirmas dešimt dienų. Taip skatinant staigų svorio metimą. Tarp dietos gerbėjų yra nemažai garsenybių, kaip Gisele Bundchen ir Jennifer Lopez.

Britanijos dietologų asociacijos komentaras: Angliavandenių, riebalų ar baltymų visiškas atsisakymas kenkia sveikatai. Ypač ilguoju laikotarpiu. Tai gali paskatinti ankstyvą osteparozės atsiradimą ar kepenų veiklos sutrikimus. Šalutinis dietos efektas – vidurių užkietėjimas, silpnumas, blogas kvapas iš burnos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis