Pažabok policistinių kiaušidžių sindromą (praktiški patarimai)

Nuolat kamuoja spuogai, didelis veido, rankų plaukuotumas, niekaip nesiseka atsikratyti svorio, ciklas nereguliarus, gal net pradėjai plikti. Šie simptomai išduoda, kad tau policistinių kiaušidžių sindromas. Jį turi apie 10 proc. visų pasaulio moterų kaip ir, pavyzdžiui, Victoria Beckham.

Policistinių kiaušidžių sindromas kol kas nėra išgydomas. Galima tik prislopinti simptomus vartojant hormonines kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra estrogeno ir progesterono. Nutraukus jas – simptomai vėl pasirodo. Tačiau nenusimink, yra būdų, kaip suvaldyti šį sindromą. Tiesa, neužteks išgerti stebuklingos tabletės, teks keisti gyvenimo būdą.

Valgyk mažiau produktų su aukštu glikemijos indeksu

Glikemijos indeksas rodo suvalgyto maisto įtaką cukraus kiekiui kraujyje po valgio. Daug angliavandenių turinčių, greitai virškinamų produktų glikemijos indeksas yra aukštas. Jų užvalgius, cukraus kiekis kraujyje kyla greitai ir aukštai.

Tačiau nepersistenk ir visai neatsisakyk maisto, su aukštu glikemijos indeksu. Rekomenduojama suvartoti mažiau, bet ne visai atsisakyti. Nes pavyzdžiui, morkose šis indeksas neįtikėtinai aukštas, bet jos turtingos vitaminų. Šiuo indeksu vadovaukis rinkdamasi maistą: pavyzdžiui, geriau pirk rudus laukinius ryžius, o ne apdorotus baltus. Apribok saldumynus ir baltos duonos gaminių.

Pirmenybę teik „geriems“ riebalams

Labai dažna moterų, turinčių policistinių kiaušidžių sindromą, klaida – visiškas riebalų atsisakymas. Venk riebios mėsos, margarino, grietinėlės, sūrio, bet neatsisakyk maisto, kuriame yra Omega-3 riebiųjų rugščių. Jų gausu riebioje žuvyje, moliūgų sėklose, riešutuose ir linų sėmenyse.

Lankyk akupunktūros seansus

Švedijos Giotenburgo universiteto mokslininkai įrodė, kad akupunktūra gali prislopinti policistinių kiaušidžių sindromą. Tyrimui buvo atrinkta moterų grupė su ryškiais simptomais. Po 16 savaičių akupunktūros seansų hormono tostesterono kiekis visoms tiriamosioms buvo gerokai sumažėjęs. Tuo pačiu sumažėjo plaukuotumas, apnyko spuogai, o ciklas tapo reguliaresnis.

Pasikonsultuok su gydytoju apie šį metodą. Tegul tau paskiria patikimą, medicininį išsilavinimą turinti akupunktūros meistrą. Nepasitikėk savamoksliais ar neaiškiais grožio salonų specialistais.

Daugiau judėk ir sportuok

Turinčios policistinių kiaušidžių sidromą linkusios gerokai labiau tukti, nei kitos. Negano to, joms kur kas sunkiau atsikratyti papildomų kilogramų. Vienintelė išeitis, tinkams mitybos rėžimas ir sportas.

Sportuok ne mažiau trijų kartų per savaitę, bet ne daugiau penkių. Tai padės atsikratyti kilogramų ir sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Be to, stenkis daugiau judėti kiekvieną dieną – tvarkyk namus, į darbą eik pėsčiomis, lipk laiptais, o ne važiuok liftu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis