Malšink skausmą be tablečių (naudok, ką rasi virtuvėje)

Kartais laiku suvalgytas bananas kur kas efektyviau palengvina skausmą nei tabletė aspirino!

Ką darome kai skauda galvą, dantį ar ima varginti įkyrūs „dienų su sparneliais“ skausmai? Be abejo, griebiamės nuskausminamųjų vaistų. Ir nertai smūgiuojame organizmui taip, tarsi į žvirblį šautume iš patrankos. Nors padėtį išgelbėti būtų galima ir ne tokiais agresyviais metodais.

Vienas populiariausių nuskausminamųjų produktų – aitrieji pipirai. O tiksliau – jų aktyvusis komponentas kapsaicinas. Būtent jis suteikia šiems prieskoniams deginančio aitrumo, o per tavo skonio receptorius pasiekia smegenų centrus, atsakingus už jautrumą skausmui. Pietums sukirtusi porciją čili troškinio gali išsigydyti ne tik slogą, bet ir aštrius, net ir įsisenėjusius skausmus.

Panašiai veikia ir kiti aitrūs produktai: krienai, garstyčios, svogūnai, česnakai. Beje, česnakas ir mūsų liaudies medicinoje nuo seno žinomas kaip geriausia greitoji pagalba pajutus danties skausmą: sutrink česnako dantelį, suvyniok į marlės tamponėlį ir pridėk prie skaudamo danties. Kuriam laikui apmirs ne tik ėduonies bakterijos, bet ir gripo virusai, neretai nosiaryklėje kantriai laukiantys savo žvaigždžių valandos. Savaime suprantama, jei jau maudžia dantį – nuo vizito pas odontologą neišsisuksi. Bet keletu valandų skausmo atsikratyti pavyks.

Įvairius maudulius efektyviai malšina ir tokie prieskoniai, kaip šafranas, peletrūnas, petražolės. Juose esama kraujotaką aktyvinančių medžiagų. Pagreitėjus kraujotakai visi vidaus organai geriau aprūpinami krauju, taigi spartėja ir gijimo procesas. Prieskoniniuose augaluose taip pat apstu vitaminų ir mineralų, kurie didina organizmo gebėjimą adaptuotis bei stiprina imuninę sistemą. Ir nors šie prieskoniai veikia ne taip greitai, kaip aštrieji, užtai švelniai ir atsargiai, o tai labai svarbu sergant lėtinėmis skrandžio ar virškinamojo trakto ligomis – tada aštraus maisto tenka atsisakyti.

Nuo skausmo taip pat padeda gelbėtis žuvis, juodoji ir žalioji arbata, sojos produktai, vynuogės, ananasai ir bananai. Šiais produktais skausmą malšinti gali ką nors nestipriai susimušusi ar susižeidusi, kai po intensyvios treniruotės skauda raumenis, maudžia sąnarius, vargina migreniniai galvos skausmai.

Tiesa, kas per daug – nesveika. Todėl tarti griežtą NE vaistams ir kliautis tik tuo, ką turi šaldytuve, nerekomenduojama jei:

...esi apsinuodijus, vargina ūmūs, aštrūs skrandžio skausmai;
...sergi ūmiu kepenų uždegimu;
...kamuoja aštrūs neaiškios kilmės skausmai.

Beje, ir nepamiršk, kad alus, kava, ankštinės daržovės, sūris, konservuoti produktai, kiauliena, kepti patiekalai skausmą tik dar labiau sustiprins!
 
Jei skausmas nė truputėlio nemažėja ar netgi stiprėja, vargina ilgiau nei kelias dienas, kyla temperatūra, atsirado kitų nerimą keliančių simptomų – paskubėk kreiptis į gydytoją!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis