Ar verta svertis kasdien norint kontroliuoti svorį? (ir taip, ir ne)

Šventinio laikotarpio pradžia dažniausiai padaro galą tavo dietai. Vakarėliai, šventiniai pietūs ir vakarienės – tik spėk skaičiuoti kalorijas. Ar kasdieninė ataskaita svarstyklėms gali būti tavo išsigelbėjimas? Ir taip, ir ne. Specialistų nuomonės nesutampa.

TAIP sako dr. J. Graham Thomas‘as, JAV Brauno universiteto programos, tiriančios dietas, vykdytojas.

„Kartą per dieną užlipdama ant svarstyklių suvaldysi visus papildomus kilogramus. Labai sunku laikytis griežto dietos rėžimo, kai lankaisi gausybėje vakarėlių ir ten užkandžiauji. Paprasčiausiai gali nebespėti skaičiuoti kalorijų. Kasdienis svėrimasis vienintelis patikimas būdas objektyviai įvertinti savo svorį. Kitaip gali net nepastebėti, kad priaugai svorio, kol papildomi kilogramai pradės lipti per džinsų šonus. Be to, gausesnio kilogramų kiekio vėliau nusikratyti bus kur kas sudėtingiau, nei vos kelių.

Svarstyklės ne tik kontroliuos, bet ir paskatins. Jos kasdien tau primins, kodėl atsisakei antro skanaus pyragėlio ar užtepėlės. Pasisvėrusi jausiesi kur kas labiau motyvuota saikingai valgyti.“

NE sako dr. Brian‘as Wansink‘as, JAV Kornelio universiteto maisto ir prekės ženklų laboratorijos direktorius, knygos „Valgymas nemąstant: kodėl mes valgome daugiau, negu manome“ autorius.

„Kasdieninis svėrimasis gali būti visiškai nenaudingas ir net klaidinantis. Tavo svoris gali natūraliai svyruoti 1,5 – 2 kg per dieną. Tą gali lemti ciklo diena ir kada prieš sverdamasi valgei. Pastebėjusi, kad pasunkėjai, labai lengvai gali nusivilti. Juk ribojai save, o svoris vis tiek auga. Be to, nuolat rūpindamasi papildomais keliais kilogramais sukursi neigiamų emocijų ratą: riboji save, neleidi mėgautis, tada nesusilaikai, persivalgai, pradedi save graužti ir vėl riboti.

Geriau mankštinkis, tuomet kelios gausesnės vaišės neturės didesnės įtakos tavo apimtims. Naudok savo džinsus kaip svarstyklių pakaitalą. Jie – kur kas mažiau streso keliantis būdas prižiūrėti savo svorį, nei graužatis dėl skaičiukų.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis