Pasaulis 25 kartą mini AIDS dieną (ką turėtum žinoti)

Ši liga tau atrodo tolima ir svetima. Tačiau neapsirik. Nuo jos jau mirė daugiau nei 40 milijonų vyrų, moterų ir net vaikų. Todėl saugok save ir būk atidi.

Mokslininkams pavyko ŽIV išskirti iš ašarų, prakaito, šlapimo ir seilių. Tačiau tik kraujyje, spermoje, makšties išskyrose bei motinos piene yra tokia viruso koncentracija, kurios užtenka kitam žmogui užkrėsti. Todėl tikrai neužsikrėsi važiuodama vienu autobusu, viešajame tualete, gerdama iš vienos stiklinės, įkandus uodui ar apsikabindama. Bet mylintis gali. Net ir oraliniu būdu.

Todėl, visada naudok prezervatyvą. Turi teisę jo reikalauti. Tave gerbiantis vaikinas tam neprieštaraus. Jei judviejų santykiai ilgalaikiai ir nusprendėte saugotis kitu būdu, abu atlikite ŽIV testą. Vaikinu pasitiki, o buvusiomis jo merginomis? Stumk į šoną bet kokią gėdą ir būk tikra 100 proc.

Kartu su COSMO prisidėk ir tu prie tarptautinės sąmoningų pasaulio piliečių iniciatyvos 0 naujų ŽIV atvejų, 0 diskriminacijos, 0 mirčių nuo AIDS! Padėk mūsų šalies vyriausybei tesėti pažadus, duotus pasirašius tarptautines deklaracijas: kuo daugiau žmonių suteikti antiretrovirusinį gydymą. Dabar!

COSMO drauge su asociacija DEMETRA visą gruodį kviečia išsitirti dėl ŽIV – per vieną minutę, nemokamai ir anonimiškai. Visi atlikusieji testą gauna dovanų!

Greitojo INSTI ŽIV testo pranašumai:
* imamas tik lašelis kapiliarinio kraujo iš piršto;
* rezultatas gaunamas po 60 sekundžių;
* patikimumas – 99,96 proc.!

Kreipkis: Kauno g. 6–1, Vilnius. Teiraukis: tel. (8 5) 233 25 33. Išsamesnė informacija: demetra.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis