5 sveikatos madų vėjai: figūrai ir grožiui

Sveikata – didžiausias turtas. Su tuo nepasiginčysi. Tačiau kuo toliau brendame į medicinos džiungles, tuo daugiau žabangų mūsų laukia: mistinis farmacininkų klanas, nuolat besikėsinantis „užsodinti“ ant vaistų adatos, įvairaus plauko šarlatanai, brukantys stebuklingus eliksyrus nuo visų ligų, galiausiai tavo pačios abejonės, ar tikrai veiksminga tai, ką siūlo medikai, treneriai, dietologai, ir kt. Pamėginkime atmesti mistiką, sąmokslų teorijas ir žvilgtelėkime į bendras tendencijas – kokie sveikatos madų vėjai pūs šiais metais?

Švelnusis sportas

Nemanai, kad galima sportuoti ir be raumenų skausmo, traumų bei devinto prakaito? Pasirodo, galima! Vis daugiau trenerių kuria pratimų sistemas, pritaikytas prie natūralių kūno judesių, kokius atliekame kasdieniame gyvenime. Todėl treniruotės tampa labiau individualizuotos, į mankštas įtraukiama terapinių pratimų, skirtų kenčiantiems nugaros, sprando skausmus.

Dieta ir tolerancija

Nepaisant to, kad savo populiarumo vis dar nepraranda greitos ir drastiškos dietos, negailestingai sukritikuotos ir medikų, ir dietologų, sparčiai populiarėja mitybos planai, raginantys vartoti ne pakankamai vienodus ir neįvairius produktus, o kuo įvairesnį maistą, atsisakant tik kokių nors konkrečių produktų. Alergija ir tam tikros rūšies maisto netoleravimas – įprastas mūsų civilizacijos reiškinys. Todėl dietas, ribojančias angliavandenius ar riebalus, sparčiai keičia dietos, raginančios atsisakyti kurios nors vienos kategorijos produktų: kviečių, pieno, cukraus ir kt.

Maistas iš arčiau

Atrodytų, kiekvienas savo sveikata besirūpinantis žmogus kaip abėcėlę turėtų žinoti maisto, kurį vartoja, sudėtį: kiek jame yra baltymų, riebalų, vitaminų ir mineralų. Bet to negana. Jei nori rūpintis sveikata stilingai, turėtum atkreipti dėmesį ir į tai, iš kur atkeliauja produktai ant tavo stalo. Visame pasaulyje sparčiai plinta mitybos principas rinktis tai, kas užauginta arčiau, tarkim, kelių šimtų kilometrų spinduliu nuo tavęs. Taip ne tik tausojama aplinka (neinvestuoji į produktų transportavimą dideliais atstumais), bet ir rūpinamasi sveikata – arčiau užauginti produktai, tikėtina, bus natūraliai prinokę, jų nereikia specialiai apdoroti kad išliktų švieži. Galiausiai tai, ką augindavo mūsų močiutės kaimuose, labiausiai tinka mūsų organizmui!

Žemės terapija (Earthing)

Viena naujausių gydymosi ir ligų profilaktikos bangų – tai žemės terapija, vadinamasis earthingas, grįstas tikėjimu, kad žemės paviršiuje esama subtilios, natūralios energijos, kuri teigiamai veikia visą organizmą. Todėl naudinga ne tik vaikščioti basomis, bet ir sėdėti, gulėti ant žemės. Teorija ne iš piršto laužta. Moksliniai tyrimai parodė, kad mūsų planetos skleidžiama energija išties skatina organizme gijimo procesus, mažina uždegimą ir skausmą, gerina miegą, padeda įveikti stresą. Kardiologas Stephen Sinatra, knygos „Earthing: The Most Important Health Discovery Ever?“ bendraautorius, neabejoja, jog žemės energija gali padėti gydant artritą, širdies ligas ir netgi vėžį. Panašu, kad ši teorija ras savo gerbėjų ratą, kaip prieš kurį laiką atsirado gydymosi vandeniu šalininkų. Norėdama pajusti stebuklingą žemės poveikį, turėtum po 40 minučių per dieną pavaikščioti basa – tam tinka ir žolė, ir smėlis, ir purvas. Šaltuoju sezonu užteks pavaikščioti basai po namus, skaitydama knygą ar žiūrėdama televizorių patogiai įsitaisyk ne ant sofos, o ant grindų.

Daugiau sąmoningumo

Rūpintis savo sveikata – dar tik pusė darbo. Kad pasiektum tikrai gerų rezultatų, turėtum daryti tai sąmoningai. Todėl jei rydama multivitaminų kapsulę ar skalaudama burną gaivinamuoju skysčiu bent akimirką suabejojai, ar išties tau to reikia – esi teisingame kelyje! Per visą pasaulį besiritant abejonių bangoms (kurios kosmetikos priemonės labiau padeda, o kurios – kenkia? ar tikrai saugu vartoti genetiškai modifikuotus produktus? kokį pieną rinktis sveikiau – su riebalais ar be jų?) didžiausia siekiamybe tapo sąmoningas ir tikslingas rūpinimasis sveikata: nuolat stebėk ir domėkis, ko tavo organizmui išties reikia, o kas – tik reklaminė migla? Sportą, maistą, kosmetiką, medicinos procedūras rinkis ne aklai, o tikslingai, žinodama, kokio rezultato tikiesi, ir išsiaiškinusi, ar tinkamomis priemonėmis jo sieki.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis