Seksas – gardžiausias vaistas (ką gali juo išsigydyti)

Sveikuoliai sako: kam susirgus ryti „chemiją“ jei galima išgerti vaistažolių arbatos. COSMO atkerta: kam gerti tas žoles, jei galima... pasimylėti!

Įvairiausiais aspektais tyrinėję sekso metu vykstančius procesus žmogaus organizme mokslininkai neabejoja: meilės žaidimai ne tik teigiamai veikia visus organus ir jų sistemas, bet ir saugo bei gydo nuo įvairiausių ligų! Todėl sekso „injekcijomis“ gali drąsiai vaduotis nuo:

Galvos skausmo. Kūną užvaldžius Erotui, į kraują išsiskiria endorfinų, kurie yra laikomi natūraliais nuskausminamaisiais. Taip pat sekso metu organizme didėja kortikosteroidų koncentracija, o šie antinksčių žievės išskiriami steroidiniai hormonai savo ruožtu padės išvaikyti ne tik galvos, bet ir kitus skausmus – PMS, raumenų, danties.

Odos ligų. Seksas teigiamai veikia visą hormonų sistemą, todėl gali paskatinti įvairių išbėrimų, jaunatvinių spuogų gijimo procesus, ypač jei jų atsiradimo priežastis – hormoniniai sutrikimai. Meilės žaidimų metu moters kraujyje padidėja estrogeno lygis, dėl to plaukai tampa žvilgesni, oda – skaistesnė ir sveikesnė. Mokslininkai nustatė, kad reguliarus seksas padeda moterims atrodyti jauniau.

Peršalimo. Tam, kad sustiprintum imunitetą, visai nebūtina nuogai lįsti į šaltą eketę. Ne prasčiau veikia ir reguliarūs lovos malonumai! Sekso metu organizme padaugėja imunoglobulinų, kurie ne tik sėkmingai kovoja su peršalimu, bet ir stiprina organizmo gebėjimą pasipriešinti įvairioms infekcijoms. Trūkčiojantis kvėpavimas sekso metu ir atsipalaidavimas po sekso prisotina organizmą deguonies, o tai – puiki kvėpavimo sistemos ligų profilaktika. Nustatyta, kad stipraus susijaudinimo metu atsikemša slogos užgulta nosis. Argi tai – ne puiki proga padovanoti sau aistringą naktį? Tiesa, kad neužkrėstum partnerio, geriau apsieikite be bučinių.

Viršsvorio. Siekiant išlaikyti raumenų tonusą ir grakščias kūno linijas, seksas – puikus priedas greta subalansuoto valgiaraščio ir mankštos. Pasak mokslininkų, per 1 fizinio artumo minutę sudega maždaug 4 kcal (kartais – ir daugiau, priklausomai nuo jūsų erotinio aktyvumo), taigi jei Eroto karalystėje praleistum po 1 val. per dieną – sėkmingai sudegintum su šokolado batonėliu gautas kalorijas! Daugiausia kalorijų (apie 110) sudega orgazmo metu. Deja, ši palaima netrunka ilgai. Bet jei esi iš tų laimingųjų, kurios patiria net keletą orgazmų vienu „prigulimu“ – lieknėjimo procesas vyks dar sparčiau!

Nereguliaraus ciklo. Reguliarus seksas – svarbi sąlyga sklandžiam menstruacijų ciklui užtikrinti. Kaip jau minėta, seksas teigiamai veikia hormoninę sistemą, o kaip tik jos išsibalansavimas ir yra dažniausia nereguliaraus ciklo priežastis.

Ginekologinių ligų. Susijaudinimo metu į mažojo dubens organus priteka daugiau kraujo, po lytinio akto kraujas atslūgsta. Abu šie procesai teigiamai veikia lytinių organų būklę ir raumenų tonusą. Nustatyta, kad seksualinis nepasitenkinimas gali provokuoti kai kurias ginekologines ligas ir net makšties raumenų atrofiją, o dubens srities raumenų nusilpimas – šlapimo nelaikymą.

Hipertonijos. Seksas normalizuoja kraujospūdį, todėl yra puiki profilaktinė priemonė nuo kraujospūdžio šuolių. O per didelis kraujospūdis ilgainiui gali tapti insulto ar infarkto priežastimi. Paskubėk ligai užbėgti už akių!

Psichologinės problemos. Jei tave kamuoja sezoninė depresija, erzina viskas aplinkui, susinervini dėl menkiausios smulkmenos, nepamiršk: seksas – geriausias vaistas nuo visų šių nemalonumų. Tave išgydys endorfinai, kuriems meilės žaidimų metu išsiskyrus į kraują, tarsi mostelėjus burtų lazdele, problemos sumažėja arba apskritai dingsta, sunkumai tampa lengviau įveikiami. Po sekso žmonės tampa geranoriškesni, ramesni. Net ir greituko metu smegenys gauna daugiau deguonies prisotinto kraujo, tai teigiamai veikia smegenų aktyvumą, padeda geriau susikoncentruoti, gerina atmintį ir darbingumą. Reguliarus seksas su mylimu žmogumi teikia neabejotiną fizinį ir dvasinę komfortą. O laimingi žmonės atrodo gražiau, būna sveikesni!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis