Švara „TEN“ – kokių priemonių reikia?

Kaip rūpintis intymiausių kūno vietų švara? Ar užtenka paprasto prausimosi duše, ar vis dėlto vertėtų išsirinkti ir specialiai tai vietai skirtą prausiklį? Kada naudoti intymios higienos servetėles ir ar tikrai reikia ten purkšti dezodoranto? Kuo platesnis pasirinkimas ant tavo vonios lentynėlės, tuo daugiau klausimų!

Ryto ir vakaro rutina

Intymioms vietoms būtina kasdienė priežiūra, kurios įprasta rutina – tai apsiprausimai 1–2 kartus per dieną (mėnesinių metu – kiek dažniau). Moters lytiniai organai turi savitą individualią mikroflorą, specifinę rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Visa tai sutrikdyti gali ne tik nepakankama jų higiena, bet ir pernelyg skrupulinga priežiūra – pavyzdžiui, plovimas tiesiogiai nukreipta stipria dušo srove, taip pat netinkamai parinkta kosmetika.

Pasipliuškenai baseine su chloruotu vandeniu, išprakaitavai sporto klube, aptempei užpakaliuką dailiomis sintetinėmis kelnaitėmis – štai ir sudirgo tavo bikinio sritis. Nemalonių pojūčių (niežulį, sausumą, paraudimus) gali sukelti ir barjeriniai kontraceptikai, aptempti rūbai, nuolat naudojami higieniniai įklotai.

Intymios kosmetikos paskirtis – prausti ir tonizuoti tavo jautriausios zonos paviršių, užkirsti kelią infekcijoms, garantuoti švarą ir gaivą visai dienai.

Žinok, ką pasirinkti

Putos ir geliai. Juos rekomenduojama naudoti kasdien, šios priemonės drėkina ir tonizuoja bikinio srities odą ir išorinę makšties gleivinės dalį. Be to, būtent geliai paprastai būna gaminami įvairių augalų ekstraktų, aliejų pagrindu, taigi turi aiškiai išreikštų baktericidinių savybių. Pasak specialistų, per tam tikrą laiką makšties grybelis prisitaiko prie beveik visų intymiosios kosmetikos sudedamųjų dalių. Ir tik vienas priešas jam kol kas neįveikiamas – tai arbatmedžio aliejus. Taigi būtent juo ir praturtinama dauguma intymiosios kosmetikos priemonių. Jei tavo oda itin jautri – geriau rinktis putas, jos yra švelnesnės nei gelis.

Muilas. Intymioms vietoms skirtas muilas gaminamas ne taip, kaip paprasti muilai – pastarieji gana greitai sukelia makšties disbakteriozę, provokuoja kitus susirgimus, juos naudojant greičiau pasireiškia nemalonus kvapas. Intymios higienos muilas gali būti ir gabalinis, ir skystas. Tačiau verta pastebėti, kad skystas muilas laikomas higieniškesniu, kadangi ant jo nesikaupia dulkės, mikrobai, nešvarumai. Intymiai higienai skirtas muilas praturtinamas antiseptiniais priedais, užkertančiais kelią kai kurioms ligoms.

Intymiosios servetėlės. Jos naudojamos kaip intymios higienos priemonė išskirtiniams atvejams – kai nėra sąlygų tinkamai apsiprausti (pavyzdžiui, kelionės metu ar darbe). Drėgnųjų servetėlių paviršius itin švelnus, suvilgytas specialiu losjonu su pieno rūgštimi, drėkinamuoju aliejumi, vaistažolių ekstraktais.

Dezodorantai. Ši priemonė tikrai nėra būtina, nemaža dalis medikų laiko ją apskritai nereikalinga. Ir vis dėlto jei esi tikra švaros ir gaivos maniakė, retkarčiais gali pasinaudoti ir intymiuoju dezodorantu. Dažniausiai jis būna bekvapis, tačiau puikiai maskuoja natūralų lytinių organų kvapą. Sekso reikmenų parduotuvėse įsigijusi dezodorantų su įvairiais kvapais rizikuoji susilaukti alerginės reakcijos – vis dėlto bananų ar aviečių kvapo cheminės medžiagos tavo jautriausioje zonoje nėra pageidaujamos. Ir nepamiršk, kad dezodorantas naudojamas tik ant visiškai švaraus kūno, taigi po prausimosi, o ne vietoje jo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis