Kodėl keiktis yra gerai?

Pripažinkime, kad ir kokios esame išauklėtos, kad ir kiek stengiamės būti mandagios, ant kojos užkritus kėdei norisi keiktis daug ir garsiai. Tad nesidrovėk: keiktis gal ir negražu, bet kartais sveika ir naudinga!

Britai atliko tyrimą: grupei žmonių liepė panardinti rankas į ledo šaltumo vandenį. Tyrimo metu nustatyta, jog keiksmažodžiais besisvaidančių žmonių širdies ritmas buvo greitesnis nei tų, kurie vartojo neutralius žodžius. Kaip tai teigiamai veikia tavo sveikatą? Padidėjęs širdies susitraukimų skaičiusi – tarsi treniruotė, kurios metu deginamos kalorijos, mankštinama širdis ir kraujagyslės.

Keiksmažodžai = Ibuprofenas?

To paties tyrimo rezultatai parodė, jog išlaikyti ranką lediniame vandenyje besikeiksnojantis žmogus gali 40 sekundžių ilgiau. Taigi, toks emocijų proveržis atlieka panašią funkciją kaip Ibuprofenas, slopinantis skausmus.

Keiksmai darbe? Kodėl gi ne?

Etiketas draudžia vartoti keiksmažodžius viešoje erdvėje. Tačiau neįžeidžiantys ir jokiam žmogui neadresuoti keiksmai daugelyje darbų nėra griežtai draudžiami. Kodėl? Kai kuriems žmonėms nekultūringas paburnojimas padeda nuleisti garą, ištverti didelę įtampą.

Nepamirškime ir to, kad stresas – daugelio atsirandančių ligų priežastis. Tad karts nuo karto įtampą numalšinti keiksmu, ištartu po nosimi - nieko blogo!

Įdomu tai, kad moterys keikiasi daugiau nei vyrai, ypač būdamos vienos. Tačiau keiksmai kyla iš emocijų, o dažna moteris pasižymi kur kas didesne ekspresija nei vyrai. Tad netikėtoje situacijoje išsprūdus negražiam žodžiui turime mažytį pasiteisinimą, derantį prie išraudusių skruostų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis