Seksas „tomis dienomis“ – verta ar ne?

Kiekvienos merginos gyvenime būna akimirkų, kai dėl fiziologinių ypatumų tenka ištarti: „negaliu“. Tik jei tas „negaliu“ per kūno kultūros pamoką tapdavo išsigelbėjimu nuo alinančio kroso, tai po romantiško vakaro su mylimuoju virto tikrų tikriausiu gyvenimo stabdžiu. O gal tomis dienomis visai neprivalai sakyti „Stop“?

Kas gali judu stabdyti?

Padidėja infekcijų rizika. Ir tau, ir tavo partneriui. Kai terpė palanki (šilta ir drėgna) - bakterijos dauginasi sparčiau. Menstruacijų metu gimdos kaklelis prasiveria, taigi bakterijos gali lengvai patekti į gimdos vidų, o tai gresia uždegimais ir kitomis rimtomis ligomis.

Vyrams kyla pavojus, kad bakterijos pateks į šlapimo kanalą – o tai taip pat gali baigtis dideliais sveikatos nemalonumais. Tiesa, vyrą nuo tokių pasekmių galėtų apsaugoti prezervatyvas. Moterims, deja, net ir su tokia apsaugos priemone bakterinės infekcijos rizika išlieka nepakitusi.

Komfortas. Akivaizdus sekso per mėnesines trūkumas – elementarus nepatogumas. Veikiausiai teks papildomai pasirūpinti patalynės švara, prie lovos pasidėti rankšluostį, drėgnų servetėlių. Todėl meilės žaidimai nebus labai spontaniški, teks kruopščiai pasirinkti vietą ir laiką aistrai tenkinti. Ir nepamirškite prieš seksą ir po jo nusiprausti po dušu!

Estetinis aspektas. Abiejų partnerių ar vieno iš jų neigiama reakcija į kraujingas išskyras taip pat gali tapti lemiamu kriterijumi atsisakyti sekso mėnesinių metu. Nemalonumus dėl išskyrų ir dėmių sušvelnintumėte perkėlę meilės žaidimų lauką iš lovos į dušą.

Kodėl verta tai išbandyti?

Stipresnis O! Kai kurios moterys mėnesinių metu patiria stipresnį nei įprastai orgazmą. Kadangi mėnesinių metu į genitalijas priplūsta daugiau kraujo, makšties audiniai paburksta, pati makštis tampa siauresnė ir, žinoma, drėgnesnė.

Mažiau skausmo. Seksas taip pat laikomas viena efektyviausių nuskausminamųjų priemonių toms, kurios mėnesinių metu jaučia pilvo skausmus. Orgazmo metu įvykstantys spazmai išstumia iš gimdos daugiau skysčio, tad skausmas nuslopsta.

Trumpesnis periodas. Vienas iš pliusų – tai, kad mėnesinių metu patiriant orgazmą sutrumpėja pačios mėnesinės – greičiau atsidalina endometriumo ląstelės.

Slaptos svajonės. Esama vyrų, kuriuos itin gundo mintis mylėtis su moterimi mėnesinių metu. Vieni taip iš dalies patenkina savo svajonę apie netipinius meilės žaidimus, kitiems toks seksas – tai dar vienas uždraustas vaisius, kuris atrodo viliojantis ir saldus.

Saugesnis tarpsnis. Kadangi mėnesinės – nevaisingas periodas, galima mėgautis sekso nesibaiminant nėštumo. Vis dėlto ginekologai primena: šiokia tokia rizika pastoti lieka. Nepamiršk, kad spermatozoidai makšties aplinkoje gali išlikti gyvybingi 5-7 dienas, todėl jei tavo ciklas palyginus trumpas arba nereguliarus, vaisingasis periodas gali prasidėti jau paskutinėmis mėnesinių dienomis.


_loadQuiz(8903);

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis