Silikoninė krūtinė ir riebalų nusiurbimas - mamos dovana paauglėms (foto)

Pasirodo, mamos gimtadienio dovana gali išgarsinti visame pasaulyje. Gal ir nieko keisto, jei tau – 14 metų, o tavo mama gimtadieniui dovanoja ne drabužius ar papuošalus, o plastines operacijas. Būtent taip nutiko seserims Lopez iš Brazilijos: Dženifer penkiolikotojo gimtadienio proga gavo liposakciją bei krūtų ir sėdmenų implantus, o jaunėlė Karen keturioliktojo gimtadienio proga galėjo džiaugtis nauja nosimi, o vėliau, kaip ir sesuo, pasitobulino krūtis ir sėdmenis.

Daugumoje pasaulio valstybių plastines opracijas galima darytis nuo 16 metų, tačiau realybėje praktiškai joks geras chirurgas nesiims keisti dar nesusiformavusio paauglės kūno be rimtos priežasties. Todėl praktikoje operacijos įprastai atliekamos ne jaunesnėms nei 18 metų merginoms. Tačiau nepaisant to, merginų mama, pati jau daugiau nei 20 metų turinti silikonines krūtis, sugebėjo surasti chirurgą, pasiryžusį tokiai rizikai, o už operacijas sumokėjo maždaug 13 tūkstančių dolerių.

Dabar jau suaugusios, 23 metų Jenifer ir 20 metų Karen tvirtina, kad visuomet liks dėkingos mamai už tokį sprendimą. Esą iki operacijos jos buvo labai nepatenkintos savo išvaizda.

Galime stebėtis, galime smerkti, bet pasirodo, kad maždaug pusė 16-21 metų amžiaus Britanijos merginų mano, kad operacijos teigiamai paveiktų jų savivertę. O štai ekspertai nepaliauja skambinę pavojaus varpais: plastinės operacijos jauname amžiuje gali ne pakelti savivertę, o sukelti rimtas psichologines traumas.

„Kalbant apie išvaizdą, jaunos merginos patiria didelį spaudimą. Tai, kad jos kreipiasi į plastikos chirurgus – labai neraminantis faktas. O joms tai leidžiantys tėvai – tiesiog neatsakingi. Plastinė operacija, atlikta ankstyvame amžiuje, trukdo normaliam paauglio vystymuisi ir neigiamai veikia psichiką. 14-15 metų paauglė dar nepakankamai subrendusi, kad susidorotų su tokio svarbaus sprendimo pasekmėmis“ - perspėja daktarė Cecilia D'Feliche.

Pačios seserys Lopez teigia, kad operacijos pakeitė jų gyvenimą į gerąją pusę. „Plastinės operacijos sukelia priklausomybę. Juk tai greitas būdas ištaisyti savo trūkumus. Aš be jokios abejonės vėl darysiuos liposakciją, kuomet tik prireiks. Žmonės mano, kad mes buvome per jaunos tokioms operacijoms, bet aš buvau labai nelaiminga. Buvau apkūni, beformė, praktiškai neturėjau krūtinės. Išmėginau dietas, bet neturėjau pakankamai kantrybės, o kad krūtinė kada nors užaugs – netikėjau. Mama tiesiog norėjo man gero ir dabar aš myliu savo riestą užpakaliuką ir trečio dydžio krūtinę. Mama padėjo man tapti atviresniu žmogumi“ - teigė Jenifer.

Jaunesnė sesuo Karen taip pat nemato nieko blogo: „Merginos pavydi mano užpakaliuko, o vyrai nuolatos sako komplimentus. Tai labai prideda pasitikėjimo savimi.“

Abi merginos tvirtina, kad jų psichikai plastinės operacijos jokios įtakos neturėjo. „Vienintelis trūkumas yra tas, kad gašlūs vyrai mums rodo per daug dėmesio, o kai kurios merginos mūsų nekenčia ir vadina dirbtinėmis. Bet aš manau, kad visa tai tik iš pavydo, - sako Dženifer. - Jei turite pinigų ir norite būti laimingos, kodėl gi turėtumėte sau drausti operacijas? Gyvenimas per trumpas, kad nugyventum jį būdamas nelaimingu“.

Na, o čia galite pamatyti kaip merginos atrodė anksčiau ir kaip atrodo dabar:

Nuotraukos: iltasanomat.fi ir closeronline.co.uk

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis