Kaip kontroliuoti nuolatinį persivalgymą?

Valgai, valgai, valgai... ir niekaip negali sustoti? Tai gali tapti nevaldomu įpročiu, sukelsiančiu papildomų problemų, netgi sveikatos sutrikimų. Besaikio valgymo ir vėliau sekančio persivalgymo priežasčių gali būti daug: jaudulys, nerimas, nuobodulys, depresija ar tiesiog PMS. Tačiau tai, kas daroma be saiko nėra nesveika, todėl metas imtis veiksmų!

Šalutinis poveikis

Visų pirma, nuolatinis persivalgymas sukelia nemažai nepatogumų: skrandžio skausmus, pastovų tingulį, atsiranda virškinimo problemų, ima berti odą, galiausiai – juk padidėja svoris. Būtų kvaila manyti, kad šis „šalutinis“ poveikis padės pasijusti laimingesnei. Todėl sukaupk visas jėgas, pažadink savo valią.

Savikontrolė – geriausias vaistas nuo persivalgymo

Susitark su savimi, jog suvalgysi pilną lėkštę maisto ir ne daugiau. Neimsi skanauti, užkandžiauti, ragauti iš puodo ar keptuvės ir kitaip savęs neapgaudinėsi. Bet dėdamasi pietų porciją į lėkštę sau nepašykštėk – įsidėk tiek, kiek įprastai suvalgytų tavo draugė ar kolega. Juk ne dietos nusprendei laikytis! Beje, nevenk sočiai pavalgyti 3 – 4 kartus per dieną.

Pašaliniams veiksmams – ne!

Išmok mėgautis maistu. Žiūrėdama televiziją, plepėdama telefonu, tikrindama facebook'ą ar skaitydama knygą nesusikoncentruoji ties valgymo procesu. Stalo įrankių kilnojimas tampa tik pašaliniu, „užprogramuotu“ veiksmu, todėl, natūralu, nepasijunti soti. Jei skirsi visą savo dėmesį mėgavimuisi maistu ir kąsnį kramtysi ilgiau, tai taps savotišku ritualu, netgi darbu, kurio pakaks iki kito alkio antpuolio.

Pastovus kramsnojimas

Jei esi ne kartą iš artimųjų ar aplinkinių išgirdusi repliką, jog nematė tavęs nevalgančios ar neužkandžiaujančios – taip pat reikėtų susimąstyti. Galbūt tu nė nejusdama vis kažką skanauji. Todėl pasiryžk valgyti tik draugijoje: kramsnojimams natūraliai atsiras grafikas, kurį kolkas kontroliuos aplinkinių valgymo įpročiai, o vėliau pačiai bus paprasčiau įsivažiuoti į savo ritmą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis