Kaip sau pasidaryti pėdų masažą?

Puiku jei grįžusi po sunkios dienos šalia turi žmogų, kuris pasiruošęs palepinti tave pėdų masažu. O jei tokio žmogaus nėra? Nieko baisaus - gali palepinti savo pėdutes pati!

Prieš masažą pamirkyk kojas šilto vandens vonelėje su aromatiniu aliejumi ar jūros druska - tai ideali atpalaiduojanti procedūra, kuri ne tik šalina nuovargį, bet ir stiprina imunitetą.

Po vonelės nusausink kojas minkštu šiltu rankšluosčiu ir pereik prie masažo. Geriausių rezultatų pasieksi spausdama maksimaliai intensyviai.

* Atsisėsk patogiai, kojas ištiesk prieš save. Vieną koją sulenk ir užsikelk ant kitos taip, kad pėda atsidurtų prie kitos kojos kelio. Ant delnų išspausk šiek tiek masažo aliejaus (puikiai tiks ir paprastas alyvuogių aliejus), pradėk glostyti sulenktosios kojos pėda nuo pirštų link čiurnų, pirštais apimdama pėdos šonus (1,5-2 minutes).

* Dabar pradėk pėdą trinti delnais, kol pajusi šilumą. Suimk delnu kojos pirštus ir švelniai juos patempk (pakartok 5-7 kartus).

* Spaudydama pirštais pamasažuok padą, judėdama nuo kulno link pirštų. Stipriau paspaudinėk kojos pirštų pagalvėles (5-7 kartai).

* Nykščių pagalvėlėmis piešk spiralinį ratuką aplink kulną (5-7 kartai).

* Rankos pirštų pagalvėlėmis paspaudyk kojos pirštų pagrindą, pamasažuok tarpupirščius (5-7 kartai).

* Vienu pirštu iš viršaus ir vienu pirštu iš apačios spaudydama pamasažuok kiekvieną kojos pirštą, judėdama nuo piršto pagrindo link nago. Tą patį pakartok spaudydama piršto šonus. (po 4 kartus kiekvienam pirštui).

* Suglaudusi rankų pirštus perbrauk jais per kojų pirštų apačią, švelniai, bet pakankamai intensyviai lenkdama kojų pirštus į viršų, kol pajusi malonų tempimą (7-10 kartų).

* Visų rankos pirštų pagalvėlėmis, sukamaisiais judesiais, pabraukyk aukštyn-žemyn pėdos šonus, pirma - išorinį, po to - vidinį (5-7 kartai).

* Apimk pėdą abiem rankom ir spaudyk ją įvairiose vietose, įvairiomis kryptimis. Nykščių pagalvėlėmis, sukamaisiais judesiais, pamasažuok visą pėdos paviršių.

* Pirmosios pėdos masažą baik ramiu glostymu. Tada sukeisk kojas.

Jei šį pėdų masažą atliktum vonioje, alyvuogių aliejų sumaišiusi su kavos tirščiais ar jūros druska, tai galėtų tapti idealia įžanga į pedikiūrą - pėdų oda būtų tobulai nušveista, sudrėkinta ir pamaitinta. Po tokios procedūros pėdose neliks jokio nuovargio, o pati jausiesi žvalesnė ir energingesnė. Juk taip paprasta padovanoti sau šiek tiek malonumo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis