Kuo lieknėjimui naudingos pistacijos?

Dietų ekspertai nusprendė atlikti tyrimus pistacijomis ir išaiškino vieną nuostabų dalyką – pasirodo, jeigu nori mesti svorį (sulieknėti), reikia valgyti būtent šiuos riešutus!

Mokslininkai atrado specialią dietą, kurią taip ir pavadino – pistacijų. Atrodytų, kaip galima sulieknėti valgant pistacijų riešutus, juk jie labai kaloringas produktas. Tyrinimų rezultatai parodė, kad, nors pistacijos ir turi daug riebalų ir kalorijų, bet svoriui tai neturi jokios įtakos. Tyrimo metu vietoj saldainių, pieno produktų, kukurūzų ir bulvių tiriamiesiems buvo pasiūlyta valgyti pistacijas. Rezultatas nustebino – niekas iš jų nepriaugo svorio.

TAIP PAT SKAITYK: 6 geriausi produktai svorio mažinimui

Dietos paslaptis paprasta. Esmė ta, Kalifornijos pistacijos yra mažiausiai kaloringos iš visų riešutų: 30 pistacijų yra tik apie 100 kalorijų, todėl pistacijų dieta nesuteikia papildomų kilogramų. Jeigu lygintumėm pistacijas su migdolų, lazdynų ar graikiniais riešutais, tai pistacijos turi daug mažiau riebalų, kurių didžiąją dalų sudaro nesotieji.

TAIP PAT SKAITYK: Lieknėk sveikai: produktų derinimo lentelė

Pistacijose daug ląstelienos, daug daugiau negu kituose riešutuose, todėl jos padeda mažinti cholesterolį, padeda išlaikyti reikiamą cukraus kiekį kraujyje ir mažina riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Kadangi pistacijose daug ląstelienos ir baltymų, jomis pasisotinama daug greičiau nei kitais produktais, todėl jų galima suvalgyti mažiau, pilnai numalšinant alkio jausmą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis