Ką daryti, kai bateliai nutrina pėdas?

Vasaros metu beveik kasdien dėvime atvirtus batelius, todėl norisi, kad kojos būtų prižiūrėtos ir gražios. Deja, įsigijus naujus batelius, ypač karštomis dienomis pėdos vis dėlto nukenčia: atsiranda skausmingos ir nekaip atrodančios nuospaudos. Jei su šia problema susidūrei ir tu, o, greičiausiai, tai yra nutikę kiekvienai, išmėgink COSMO rekomenduojamus nuospaudų šalinimo būdus.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip kovoti su pėdų kvapu ir sumažinti prakaitavimą?

* Kone veiksmingiausias pėdų priežiūros būdas – vonelės. Vakare pakaitink kojas karštame vandenyje, o po tokios vonelės pėdas gerai nusausink ir, prie nuospaudos pridėjusi citrinos gabalėlį, pažeistą pėdos vietą užvyniok. Ryte tvarstį nuimk ir po poros dienų, prieš miegą vėl pakartok šią procedūrą.

* Vonelę gali pasidaryti ir šaukštą sodos ištirpinusi 3 litruose vandens. Tuomet įpilk šiek tiek ramunėlių nuoviro ir pamerk kojas į dubenį su gautu mišiniu. Jei, prieš panardindama kojas, nuspaustas vietas pamasažuosi ar patrinsi pemza, jos suminkštės kur kas geriau. Šią procedūrą reikėtų kartoti bent kelias dienas iš eilės, mirkant kojas po 20 minučių.

* Į pakankamai šiltą vandenį dubenyje įlašink iki 10 lašų atbatmedžio aliejaus ir panardink kojas į skystį. Po penkiolikos minučių pėdas gerai nusausink. Tai turėtų tapti kasdieniniu ritualu iki tol, kol nuospaudas pašalinti bus labai lengva.

TAIP PAT SKAITYK: Trumpas anticeliulitinis masažas namuose – kaip jį atlikti?

* Įsigyk medetkų žiedų – iš jų gali pasigaminti puikią priemonę nuospaudų gydymui, tinkančią ir toms, kurių oda jautri. Medetkų žiedus tereikia užpilti mažu kiekiu karšto vandens. O mišiniui šiek tiek atvėsus, dėti jį ant nuospaudos ir apvynioti vilnoniu audiniu.

* Kas vakarą kojas ne tik nuplauk, bet ir pamasažuok bei ištepk augaliniu aliejumi. O ant nuospaudų nakčiai gali pritvirtinti perpjautą alaviją. 

* Jei nuspaustas pėdas labai skauda, tuomet pasidaryk nakčiai kompresą iš nuplikytų baltagūžio kopūsto lapų. Juos uždėk ant skaudančių vietų ir pritvirtink bintu taip, kad laikytųsi visą naktį. Ryte kojas gerai nuplauk ir išsausink.

Nepamiršk, kad įsisenėjusias ir neišnykstančias nuospaudas reikia parodyti gydytojui dermatologui, kadangi jos atsiradusios gali būti visai ne dėl naujų batelių!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis