Ką išduoda nemalonus burnos kvapas ir kaip jo atsikratyti

Nemalonus kvapas iš burnos yra dažna problema, dėl jos skundžiasi kas ketvirtas planetos gyventojas. Ne vienam su šiuo nemalonumu reikėtų kovoti rimčiau, ieškoti tikrosios nemalonaus kvapo priežasties. Burnos gaivikliai ar kramtomoji guma negerą kvapą gali panaikinti tik laikinai, blogo kvapo priežasčių šios priemonės nepašalina. Pasekmės išnyks išsiaiškinus, kas sukelia nemalonų kvapą iš burnos.

* 80 proc. atvejų – netaisyklinga arba nepakankama burnos ertmės priežiūra (ypač dantenų ir liežuvio)

* sugedę dantys, kariesas, dantų akmenys arba dantenų uždegimas

* nosies ir burnos ertmės ligos (pavyzdžiui, chroniškas sinusitas, faringitas, tonzilitas ir pan.)

* skrandžio, virškinamojo trakto (gastritas, opa), inkstų ligos

* cukrinis diabetas arba onkologinės ligos

* rūkymas ir alkoholis

* kai kurių vaistų vartojimas

* aštrus ir specifinis maistas (česnakas, svogūnai)

* badavimas

Ką daryti, kai nemalonus burnos kvapas trukdo laisvai jaustis?

Teks išsiaiškinti priežastį. Rūkaliams reikėtų mesti rūkyti. Būtina apsilankyti pas stomatologą, susitvarkyti dantis, pašalinti akmenis. Paprašyk, kad specialistas papasakotų apie taisyklingą dantų valymą šepetėliu, patartų, kokį burnos skalavimo skystį naudoti. Taip pat peržiūrėk savo valgiaraštį, atsisakyk aštraus maisto ir prieskonių. Valgyk daugiau žalumynų, ląstelienos turinčių produktų.

Apsilankyk pas gydytoją, kad ištirtų organizmą, galbūt tave vargina infekcija. Turėtum išsitirti ir skrandį, neretai nemalonaus kvapo priežastis slypi būtent ten.

Keli paprasti būdai, kaip pašalinti nemalonų burnos kvapą pačiai

Pagrindinis kovos su nemaloniu kvapu ginklas – sveiki ir prižiūrėti dantys, taisyklinga mityba, žalingų įpročių atsisakymas, konsultacija su gastroenterologu ir bendra organizmo sveikata.

Po valgio praskalauk burną šiltu vandeniu, pašalindama maisto likučius. Suvalgyk keletą petražolių šakelių – jos ne tik panaikina burnos bakterijas, bet ir užkerta kelią nemaloniam kvapui. Kad sumažėtų rūgštingumas burnos ertmėje, gali suvalgyti gabalėlį kieto sūrio.

Geros kovotojos su prastu kvapu – citrinos. Jos naikina ne tik kvapą, bet ir suvilgo balso stygas, apsaugo nuo sausumo pojūčio burnoje.

Nemalonų burnos kvapą panaikinsi pakramčiusi keletą kardamono grūdelių. Kardamonas užmuša bakterijas ir pristabdo puvimo procesus burnoje. Tokiomis savybėmis pasižymi ir obuoliai (ypač žali), stipri juoda kava.

Česnako ar svogūno kvapą panaikinsi suvalgiusios 3–4 graikinius riešutus arba migdolus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis