Pienligė: ką daryti, kad gydymas būtų efektyvesnis

Statistikos duomenimis, net 80% moterų iš savo asmeninės patirties žino kas yra pienligė. Dabar vaistų šios ligos gydymui galima nusipirkti vaistinėse be recepto, tačiau jei tave kankina tokia problema, mes patartume apsilankyti pas ginekologę, kuri tikrai geriau parinks būtent tavo atvejui tinkamus vaistus ir gydymo trukmę. Na, o mes norime pasidalinti keliais medikų patarimais, ką dar tu gali padaryti, kad pienligė greičiau praeitų.

Kaip jau minėjome, pienlige bent kartą gyvenime yra sirgusios 80% moterų. Pusė iš jų su pienlige susidūrė dar nesulaukusios 25 metų. Blogiausia tai, kad trisdešimčiai procentų moterų pienligė pereina į lėtinę formą.


Įprastai lytiškai plintančių ligų atvejais susirgimą iššaukia bakterijos arba parazitiniai mikroorganizmai, tačiau pienligė - ne lytiškai plintanti, o infekcinė liga, dėl kurios kaltas Candida grybelis, galintis gyventi mūsų organizme nuo pat gimimo. Iš kur jis atsiranda? Gali būti perduotas nuo mamos kūno arba iš aplinkos dar gimdymo metu. Iš esmės Candida grybelis nėra pavojingas, jis priskiriamas prie pusiau gerųjų bakterijų, kurios įprastos žmogaus organizmui ir ligą paskatina tik tuomet, kuomet toms bakterijoms sukuriama terpė daugintis ir jų atsiranda per daug.


O tam, kad būtų sukurta tinkama terpė, reikia visai nedaug: peršalti, pervargti ir nusilpti, vartoti vaistus arba hormoninius preparatus, netinkamai rūpintis savo higiena ar tiesiog pasirinkti netinkamos medžiagos drabužius. Priežasčių gali būti daugybė ir kiekvienai moteriai – skirtingos.


Pirmieji dažniausiai patiriami pienligės simptomai – tai deginimo jausmas makšties srityje, lytinių organų patinimas, niežulys. Tuomet pasirodo balkšvos išskyros. Nepamiršk, kad pienligė gali būti pirmas ženklas, jog tavo organizmas turi rimtesnių problemų: nuo paprasčiausio imuniteto nusilpimo iki kiaušidžių ligų. Jau vien dėl šios priežasties vertėtų skubėti ne į vaistinę, o pas ginekologę.


Jei su pienlige susidūrei pirmą kartą, tikriausiai gydytoja tau išrašys žvakučių, kurios greitai įveiks ligą. Tačiau tos moterys, kurioms pienligė perėjusi į lėtinę formą, puikiai žino, kaip nelengva su ja nuolatos kovoti. Vien vaistų nepakanka. Neretai tenka keisti ne tik higienos įpročius, bet ir mitybą ar net atsisakyti kai kurių malonumų.

Įsidėmėk šiuos kelis naudingus patarimus, kurių vertėtų laikytis gydymosi laikotarpiu ir ne tik, jei pienligė tau reguliariai atsinaujina:


• Gydymosi metu iš savo mitybos raciono išbrauk aštrius bei marinuotus produktus ir svarbiausia – atsisakyk saldumynų. Kurį laiką pagyventi valgant daugiau daržovių, vaisių, pieno produktų ir grūdų – bus į naudą ir tavo sveikatai, ir figūrai.


• Kuriam laikui atsisakyk sunkaus fizinio krūvio, kuris paskatina prakaitavimą – visai neblogą terpę grybelio plitimui.


• Mėnesinių metu makšties aplinka labai tinkama bakterijų dauginimuisi. Be to, tomis dienomis tavo organizmas nusilpęs, o tai yra dar vienas pliusas grybeliui. Jei sergi pienlige, tamponais geriau nesinaudok. Rinkis higieninius įklotus su antimikrobine juostele. Dar vienas patarimas – rinkis tik labai kokybišką baltą tualetinį popierių be jokių dažiklių ir kvapiklių.


• Parduotuviniams muilams ir kitoms prausimosi priemonėms – griežtas „ne“! Geriau rinkis specialiai vaikams skirtus muilus, kurie nedirgins odos ir nesutrikdys pH pusiausvyros. O dar geriau - prauskis tik vandeniu. Dėvėk tik medvilninius apatinius, kuriuos geriausia skalbti tuo pačiu vaikišku muilu, bet ne skalbimo milteliais. Taip pat atsisakyk kelnaičių su juostele.


• Maudykis tik po dušu, o ne vonioje. Kuriam laikui geriau atsisakyk apsilankymų baseinuose ir pirtyse.

Gydant pienligę, labai svarbu profilaktiškai pasitikrinti abiem partneriams. Pienligė – ne venerinė, bet infekcinė liga, todėl visiškai gali būti perduodama lytiniu keliu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis