Nauja pavojinga mada – sėdmenų didinimas namuose

Venesuela – šalis, kurioje gyvena gražiausios pasaulio moterys. Bent jau taip galvoja dauguma. Tikriausiai ne veltui daugiausiai grožio konkursų titulų priklauso būtent Venesuelos divoms.

Tik padėkoti reikėtų ne vien puikiems genams... Šios šalies grožio industrija vertinama 2,9 milijardais dolerių ir nusileidžia tik prekybos nafta apyvartoms. Grožis čia – tarsi savotiška valiuta, be kurios nė iš vietos, todėl moterys ryžtasi beprotiškiausiems dalykams. Grožio klinikos – ant kiekvieno kampo, o procedūrų kainos ženkliai mažesnės nei kitose šalyse. Nieko keisto, kad operuojasi kone kiekviena mergina.

Moterys didinasi krūtis ir sėdmenis, geria specialius sirupus, sukeliančius troškulį ir neleidžiančius priaugti svorio, dedasi plastiką į liežuvį, kad šis trukdytų ryti kietą maistą... Visa tai Venesuelos moterims atrodo taip pat normalu, kaip mums nueiti pas kosmetologę ir pasidaryti veido valymą. Tačiau nauja mada, pasklidusi tarp nepilnamečių merginų, tapo mirtinai pavojinga.

Paauglių tarpe dabar madinga savo gimtadienio proga didintis sėdmenis, namuose darant biopolimerų injekcijas. Už šio skysto silikono pardavinėjimą Venesueloje gali nubausti 2 metais kalėjimo, tačiau merginos randa, kur jo įsigyti, kad vėliau galėtų susišvirkšti savarankiškai arba keliauti į grožio saloną, kuriame tą patį padarys profesionalė. Ir vos už 8 dolerius!

Per pastaruosius 12 mėnesių po šios procedūros mirė jau 17 merginų. Ir panašu, kad situacija bus tokia tol, kol nepasikeis Venesuelos moterų grožio suvokimas. Venesuelos plastikos chirurgų asociacijos prezidentas teigia, kad sėdmenų didinimui pasiryžo daugiau nei 30% visų šalies moterų nuo 18 iki 50 metų. Kiekvieną mėnesį maždaug 2000 pacienčių apsilanko klinikose, kad susišvirkštų biopolimerų ir taip vardan tariamo grožio rizikuoja savo gyvybe.

„Injekcijos padarymas trunka maždaug 20 minučių, tačiau į organizmą patekusios medžiagos niekuomet pilnai neišsivalys“ - sako plastikos chirurgas. - Aš esu 100% įsitikinęs, kad pasekmės bus visais atvejais. Vienoms galbūt po 4 dienų, kitoms – po 20 metų, tačiau pasekmės bus“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis