Ženklai, išduodantys hormonų pusiausvyros sutrikimus

Prasta mityba, patirtas didelis stresas ar nuolatinis nuovargis, kontraceptinių tablečių vartojimas, netinkamas gyvenimo būdas – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių gali sutrikti hormonų veikla. Tačiau, suprastėjus gyvenimo kokybei, ši problema ne visuomet identifikuojama. Taigi, kokie ženklai padės atpažinti hormonų pusiausvyros sutrikimus?

TAIP PAT SKAITYK: Grožio ir sveikatos problemos – pavėluotas streso padarinys?

1. Nereguliarios menstruacijos. Sutrikęs ciklas taip pat gali būti netinkamos hormonų veiklos simptomas. Sutrikusi estrogeno ir progesterono hormonų pusiausvyra veikia kortizolio – streso hormono gamybą. Dėl šios priežasties menstruacijos tampa nebereguliarios.

2. Nuolatinis PMS. Nuotaikų kaita, padidėjęs dirglumas ir irzlumas – tai dar keli hormonų pusiausvyros sutrikimo požymiai. Beje, jei nuolatos esi slogios nuotaikos ar dėl pačiai nesuprantamų priežasčių apniko depresija, taip pat derėtų pasitikrinti hormonų veiklą.

3. Plaukų slinkimas ir odos problemos. Atsiradus disbalansui tarp organizme išskiriamo estrogeno ir testosterono kiekių, plaukai ima slinkti, kartais netgi labai smarkiai. Hormonų pusiausvyros sutrikimai taip pat gali iššaukti ir aknę: hormoninė būklė – policistinis kiaušidžių sindromas sukelia ovuliacijos pažeidimus, o šio proceso rezultatas gali būti ir veidą apnikę spuogai.

4. Svorio augimas. Hormoninis disbalansas taip pat veikia ir svorį: kai organizmas tampa atsparus insulinui, svoris ima augti gana greitai. Taigi, jei tavo gyvenimo būdas, mitybos įpročiai pastaruoju metu nepakito, o per trumpą laiko tarpą kūno formos smarkiai papilnėjo, skubėk kreiptis į specialistus.

TAIP PAT SKAITYK: Kokių organų sutrikimus gali išduoti spuogai ant veido?

5. Nemiga ir chroniškas nuovargis. Jei jautiesi pavargus net ir tuomet, kai visą dieną ilsėjaisi ir neužsiėmei jokia aktyvia veikla, o ši būsena kankina nuolatos, didelė tikimybė, jog tavo hormonų pusiausvyra sutrikusi. Dar vienas požymis, galintis signalizuoti šią problemą – nekokybiškas miegas ar nemiga, taip pat ir prakaitavimas (ypač naktį).

6. Galvos skausmai. Dauguma simptomų vieni su kitais susiję, taigi hormonų veiklos sutrikimą gali išduoti ir galvos skausmai, kartais atsirandantys dėl aukščiau minėtų simptomų: nemigos, nuolatinio nuovargio, nuotaikų kaitos.

7. Sumažėjęs lytinis potraukis. Šią problemą taip pat gali iššaukti nemiga ir chroniškas nuovargis, kadangi dėl miego sutrikimų prastėja lytinių hormonų gamyba.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis