Keisti kūno skleidžiami garsai: kokios priežastys ir ką daryti?

Pasisukai kažką pasakyti draugei, o kaklas keistai trakštelėjo... Arba nei iš šio, nei iš to galvoje pradėjo ūžti! Kodėl taip nutiko ir ar verta skambinti pavojaus varpais?

Tikriausiai dažniausiai girdimas garsas – gurgiantis pilvukas. Priežasties nustatymui gydytojo tikrai nereikia – skrandis tiesiog reikalauja maisto! Šiuo metu pavalgyti neturi galimybės, o grojamo maršo klausytis nesinori? Pergudrauk savo organizmą: atsigerk vandens ir kelias minutes ramiai pasėdėk, įsivaizduodama, kad valgai. Taip apgausi smegenis ir jos nusiųs signalą, kad reikalauti maisto jau nereikia.

Pakėlei rankas į viršų, o pečiai sutraškėjo. Dažnai taip nutinka be jokios rimtos priežasties, tačiau jeigu pajutai nudiegiantį skausmą, visai tikėtina, kad išsivystė peties sąnario uždegimas.

Jei galvoje jauti triukšmą, primenantį duslius šūvius ar kalimą plaktuku, ir tokia savijauta dažniausiai būna prieš miegą, greičiausiai kaltas bus stresas ir miego stoka. Nepulk panikuoti ir pirmiausia pasistenk susitvarkyti gyvenimo ritmą: bent savaitę laiko atsigulk anksčiau, kad miego būtų bent 8 valandos, darbo metu padaryk bent kelias pertraukėles ir pamankštink akis, prieš miegą būtinai pakvėpuok grynu oru ir išsivėdink namus. Jei situacija nesikeis, apsilankyk pas gydytoją, nes ūžesys ir tvinksėjimas gali būti kraujagyslių ligų ženklas.

Gana dažnas atvejis, kuomet pasukus galvą, kaklas trakšteli. Jeigu nejauti aštraus skausmo, tikriausiai kaklas tiesiog „sustingo“ arba per greitai jį pasukai, tačiau jeigu su trakštelėjimu pajutai ir skausmą, gali būti pažeisti nervai! Susirūpink ir tuo atveju, jei jauti tirpimą, dilgčiojimą ar silpnumą rankose.

Lipi laiptais, o kojos traška taip, tarsi būtum garbingo amžiaus ponia... Ar pakankamai judi? Gal metas pradėti sportuoti ar tiesiog daugiau pajudėti? Jei manai, kad problema tikrai ne tame, kreipkis į specialistus, kurie atliks tyrimus. Visai tikėtina, kad pažeista kremzlė arba pradėjo vystytis artritas. Ir negalvok, kad jaunoms moterims to nebūna!

Jeigu pasilenkus pajutai traškesį ir skausmą nugaroje – nedelsiant keliauk pas gydytoją, nes nervų pažeidimai nugaros srityje – tikrai ne juokas. Lygiai tas pats galioja, jeigu jauti juosmens tirpimą.

Laikas nuo laiko beveik kiekvienam iš mūsų pradeda spengti ausyse. Įprastai tai tėra streso, nuovargio ar neteisingo gyvenimo būdo padarinys. Tačiau jei spengimas labai dažnas arba nuolatos juntamas tik vienoje ausyse – vertėtų apsilankyti pas gydytoją.

Ar tau būna taip, kad valgant žandikaulis taip trakšteli, kad, regis, kažką išsinarinai? Tikriausiai tavo sąkandis nėra labai taisyklingas. Pavojaus sveikatai tikrai nėra ir žandikaulio tu neišsinarinai, tačiau jeigu nori, gali apsilankyti pas odontologą, kuris atstatys teisingą sąkandį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis