Mitai, kuriuos privalai žinoti, jei turi celiulitą

Apie celiulitą merginos kalbasi itin dažnai – net ir tuo atveju, jei ši problema dar nebuvo palietusi jų odos. Tačiau ar viskas, ką žinai apie apelsino žievelės „sindromą“, yra tiesa? Sudėliokime visus taškus ant „i“: COSMO padės atskirti apie celiulitą sklandančius mitus nuo tikrų tikriausių faktų.

TAIP PAT SKAITYK: Trumpas anticeliulitinis masažas namuose – kaip jį atlikti?

MITAI

1. Celiulitas atsiranda tik antsvorio turinčioms moterims. Mitas ir ne kitaip – šios problemos atsiradimui yra daug priežasčių, antsvoris gali būti viena iš jų, tačiau tai ne svarbiausias veiksnys. Celiulitą gydėsi netgi kai kurie „Victoria's Secret“ angelai – liesos, sveikai besimaitinančios ir sportuojančios moterys.

2. Odą stangrinantys kremai išgydo celiulitą. Nepaisant to, kas rašoma etiketėse, celiulito požymiai nepašalinami visam laikui. Įrodyta tik tai, jog laikinai išlyginti celiulito sukurtus odos nelygumus galima kremais, kurių sudėtyje yra retinoidų. Šie sustorina odos viršutinį sluoksnį, todėl tam tikrą laiko tarpą celiulito žala užmaskuojama. Yra įrodymų, jog kremai su tokiomis stimuliuojančiomis medžiagomis kaip kofeinas, imbieras, juodoji ar žalioji arbata, greitina kraujotaką ir išskaido riebalines ląsteles. Tačiau pastarieji tyrimai mažiau patikimi.

3. Liposakcija – puiki priemonė naikinant celiulito žalą. Ši procedūra gali dar labiau pabloginti odos išvaizdą, jei riebalai procedūros metu pasiskirstys netolygiai. Įrodyta, jog iš tiesų padeda kita, nechirurginė procedūra, vadinama „Endermologie“ kurios principas – probleminių odos vietų įsiurbimas ir spaudimas vakuuminio aparato pagalba. Tačiau tam, kad rezultatas būtų pastebimas, gali prireikti apie dešimties procedūrų.

4. Drabužiai gali turėti įtakos celiulito atsiradimui. Netiesa, nebent dėvimi keliais dydžiais per maži drabužiai arba drabužiai, turintys įsiuvus, kurie gali sustabdyti kraujotaką. Tokiu atveju, šie drabužiai gali ne tik skatinti celiulito atsiradimui, bet ir neabejotinai sukels kitokių nemalonių pojūčių.

TAIP PAT SKAITYK: Užpakaliuką stangrinantys pratimai – pagal sėdmenų tipą

FAKTAI

1. Celiulitas ryškėja su amžiumi. Laikui bėgant moters organizmas ima gaminti mažiau estrogenų, o pakitus hormonų pusiausvyrai susiduriama su kolageno trūkumo problema. Tuomet sulėtėja audinių atstatymo procesas ir sulėtėja ląstelių medžiagų apykaita. Dėl šių pakitimų oda praranda elastingumą, stangrumą ir, galiausiai, pakinta poodinio riebalų sluoksnio pasiskirstymas, dėl kurio atsiranda celiulitas.

2. Tai gali būti užkoduota tavo genuose. Kartais celiulitas – problema perduodama iš kartos į kartą. Jei žinai, kad celiulitą turėjo ne viena tavo šeimos kartų moteris, tuomet pirkdama anticeliulitines priemones švaistai pinigus vėjais. Tačiau tai nereiškia, jog negali sulėtinti celiulito vystymosi proceso – sveikas gyvenimo būdas, tinkamas svoris ir sportas padės ilgiau išlaikyti gražią odą.

3. Sportas = gražesnė oda. Reguliari mankšta celiulito visiškai nepanaikins, tačiau, vos pastebėjus pirmuosius požymius, galima sulėtinti atsiradimo procesą. Beje, dėl sustangrėjusių raumenų oda įsitemps ir celiulitą pastebėti bus kur kas sudėtingiau. Tačiau nebūtina plušėti sporto salėje – jogos pratimai, skirti užpakaliuko ir šlaunų raumenims, tokie pat veiksmingi kaip ir mankšta, skatinanti raumenų augimą bei medžiagų cirkuliaciją.

4. Neinvazinis gydymas tikrai veikia. Celiulito gydymas lazeriniu, radio dažnio ar masažo būdais galima sulėtinti celiulito atsiradimą ar šiek tiek pagerinti paveiktos odos išvaizdą, tačiau tai – tik laikinas rezultatas. O toks gydymas reikalauja stabilaus reguliarumo – kai kurios moterys, pasirinkusios gydymą lazeriu, pastebi odos pokyčius tik po 10 ar 15 procedūrų. Gydymas radio dažnių technologijomis esti kur kas brangesnės, tačiau rezultatas išlieka ilgiau nuo 6 mėn. iki vienerių metų.

5. Odos užpildai veikia, bet laikinai. Užpildai, naudojami, pavyzdžiui, raukšlių šalinimui, gali būti naudingi ir mėginant paslėpti celiulito žalą. Ypač, jei moteris liesa – tai pripildys odos srityje atsiradusius įdubimus ir taip sulygins odą. Tačiau tokia procedūra kainuoja tikrai nemažai, o jos poveikis išlieka tik keletą mėnesių.

6. Kai kurie maisto produktai padeda sulėtinti procesą. Jei organizme pakanka skysčių – oda išlieka stangri ir elastinga. Todėl vandens vartojimas, daržovių bei vaisių, kuriuos sudaro 90 proc. vandens, valgymas padeda kovojant apelsinų žievelės „sindromo“ progresu.

7. Rūkymas gali turėti poveikį celiulito atsiradimui. Rūkymas, kaip ir hormonų pokyčiai, sutrikdo kolageno susidarymo procesus. Taigi, šis blogas įprotis gali būti vienu iš celiulito atsiradimo veiksnių. Nepamirškime, kad dėl rūkymo oda praranda natūralią spalvą, papilkėja, ima senti sparčiau, o ir strijų atsiradimo tikimybė padidėja.

8. Nėra priemonės, visiškai išnaikinančios celiulitą. Tai iš dalies teisingas faktas: procedūros „Cellulaze“ metu lazeriu reikiamose vietose tirpdomi riebalai, išformuojamas skaidulinis jungiamasis audinys ir skatinamas kolageno susidarymas. Ši procedūra taip pat brangi, tačiau rezultatas išlieka metus ar net dvejus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis