Kokia veikla sudegina daugiausiai kalorijų?

Namų tvarkymas, skalbimas, lyginimas... NUOBODYBĖ! Tačiau kalorijų sudega ne mažiau, nei sportuojant. Keičiam dulkių siurblį į šluotą?

Per 10 minučių tu sudeginsi:

30 kcal – jei peiliuku nulupsi daržovių odeles;
50 kcal – jei po pietų rankomis suplausi indus;
70 kcal – jei iššluosi grindis;
120 kcal – jei ir iššluosi ir išplausi grindis;
120 kcal – jei nušveisi vonios kambario sienų plyteles;
110 kcal – jei išblizginsi vonią ir kriauklę;
60-80 kcal – jei nuvalysi dulkes nuo baldų;
60 kcal – jei išsiurbliuosi kilimus ir baldus;
35 kcal – jei pakeisi lovos patalynę;
60 kcal – jei rankomis išskalbsi apatinius drabužėlius;
110 kcal – jei rankomis išskalbsi viršutinius drabužius.

Kuo naudingi dideli skalbimai ir generalinis namų tvarkymas? Raumenys aktyviai dirbti pradeda tik po 20 minučių ir tada maksimaliai pradeda deginti kalorijas. Tad jei su entuziazmu, o dar geriau, grojant ritminei muzikai, tvarkysiesi dvi–tris valandas, rezultatu tikrai nenusivilsi.

O kai po visų darbų pavargusi nusiprausi po dušu, išsiplausi galvą (dar minusuok 20 kcal), išdžiovinsi plaukus džiovintuvu (30 kcal), galėsi drąsiai tvirtinti, kad diena praėjo ne veltui. Tiesa, po tokio triūso taip norėtųsi palepinti save kokiais nors saldumynais... Tačiau pabandyk save sustabdyti, nes...

* Gabalėlis torto (370 kcal) – 1 val. darbo su siurbliu arba 35 minutės vonios valymo, arba 1 val. 15 min. greito prasiėjimo per parduotuves, valyklas, vaiko pasiėmimo iš darželio.
* Ledų porcija (280 kcal) – 55 minutės indų plovimo rankomis arba 25 minutės užuolaidų skalbimo rankomis.
* Maža šokolado plytelė (400 kcal) – 1 val. nepertraukiamo dulkių valymo arba 40 min. grindų plovimo.

Žaidimai su vaikais

Sudeginsi – 250 kcal/val. Jeigu nenori vaikščioti į sporto klubą, užsiimk žaidimais su vaikais: sode ar parke paspardykite kamuolį, pažaiskite slėpynes, pasivaikščiokite, nueikite į baseiną. Pasijausi atjaunėjusi, žvali ir sveika.

Rimtas buto tvarkymas

Sudeginsi 180 kcal/val. Kodėl gi neužpildžius savo kasdienybės nuotaikingu ritmu? Tvarkydama butą, įsijunk muziką ir tokius darbus kaip dulkių šluostymas, kilimų siurbimas ar gėlių laistymas atlik šokio žingsneliu. Keldama sunkius daiktus, nepamiršk teisingai pasilenkti, kad nepažeistum nugaros. Valydama stiklus ir veidrodžius, sudeginsi dar daugiau kalorijų.

Dažymas ir smulkus namų remontas

Sudeginsi apie 200 kcal/val. Pats sienų ir langų dažymo procesas nepadės tau sudeginti daug kalorijų. Visa esmė – pasiruošimas dažymui. Juk tam būtina atitraukti baldus, po dažymo viską išvalyti. O tai pareikalaus nemažai energijos. Ar gali būti kas geriau? Ir butas atnaujintas, gražus, ir tu geros formos.

Darbas sode

Sudeginsi apie 345 kcal/val. Efektyviausiai kalorijas degina žemės kasimo darbai.

Pasivaikščiojimas greitu tempu

Sudeginsi 310 kcal/val. Pasivaikščiojimas – puiki kalorijų deginimo priemonė. Padidindama žingsnį, sudeginsi daugiau kalorijų. Taisyklės paprastos: apsiauk patogią sportinę avalynę, apsirenk sportinę aprangą ir pirmyn. Eidama giliai kvėpuok, taip pagerinsi kraujo cirkuliaciją organizme.

Lyginimas

Sudeginsi 160 kcal/val. Norėdama pasiekti maksimalų efektą, įsitikink, ar lyginimo lenta nustatyta reikiamame tau aukštyje. Kad darbas nebūtų nuobodus, gali įsijungti muziką ir atlikti lengvus šokio žingsnelius, judėdama nuo vienos kojos ant kitos. Stebėk savo laikyseną, taip išvengsi nugaros skausmo.

Langų valymas

Sudeginsi 35 kcal/min. Tam, kad daugiau sudegintum kalorijų ir palaikytum raumenų tonusą, pabandyk langus valyti plačiais, imituojančiais ratų piešimą, judesiais. Keisk judesių kryptį, tokiu būdu krūvis pasiskirstys tolygiai. 5–15 sekundžių įtrauk ir atpalaiduok sėdmenis. Tempą palaipsniui didink, piešdama mažesnius ratus ir daryk tai greičiau.

Patalynės keitimas

Sudeginsi 32 kcal/10 min. Norėdama, kad šis užsiėmimas teiktų naudos, nugarą laikyk tiesią. Kiekvieną kartą, pasilenkdama prie lovos, sulenk kojas per kelius ir kiekvienu pritūpimu įtempk pilvo ir sėdmenų raumenis. Rankas taip pat galima treniruoti, aktyviais judesiais vartant patalynę.

Kilimo valymas dulkių siurbliu ir grindų plovimas

Sudeginsi 38–50 kcal/10 min. Tai vienas iš efektyviausių kalorijas deginančių užsiėmimų (ypač grindų plovimas). Tiesia nugara sulenk kojas per kelius tiek, kad būtum dulkių siurblio ar šluotos rankenos lygmenyje. Kojas perkelinėk jų neištiesdama. Aktyviai judindama rankas, sustiprinsi pečių raumenis. Šis pratimas naudingas visam kūnui, ypatingai pečiams ir klubams. Norėdama didesnio efekto, judėk dideliais žingsniais, tai paspartins kalorijų deginimą.

Skalbinių džiaustymas

Sudeginsi 25 kcal/10 min. Skalbinius džiaustyti reikia stovint ant pirštų galų. Nugarą laikyk tiesiai, įtrauk pilvą, sėdmenis ir stenkis nelankstyti rankų. Pagrindinis krūvis tenka blauzdoms. Taip tavo kojos taps stiprios ir grakščios. Jeigu skalbinių džiaustymo virvė ištempta nepakankamai aukštai, pabandyk stovėdama ant pirštų galų, šiek tiek pritūpti. Tokioje pozoje didesnis krūvis teks sėdmenų raumenims.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis