Man dažnai rausta skruostai... Ar reikia susirūpinti?

Rausvi skruostai dailiai atrodo nebent puošdami animacinių filmukų veikėjų veidus – realybėje dažniausiai tai tampa nepatogumu, o kasdien erzinantis raudonis galbūt netgi kelia nepasitikėjimą savimi. Negana to, netenkinantį estetinį vaizdą lydi dar ir nemalonūs pojūčiai – atrodo, jog oda lyg „dega“ – kaista, jaučiamas tempimo ar niežėjimo jausmas. Pažįstama situacija?

Tikėtina, jog esi vienas iš dešimties lietuvių, kuriuos lydi itin dažna varginanti būklė – rožinė. Nors pavadinimas skamba nekaltai, turbūt jau žinai, jog tai sukelia itin nemalonius odos pojūčius ir nepasitenkinimą savo atvaizdu veidrodyje. O ar tai kelia pavojų sveikatai?

Paprastai rožinė nėra grėsminga liga, tačiau pasižymi stipriu psichologiniu diskomfortu – dažniausiai nepasitikėjimu savimi, savo išvaizda. Esant pažengusiai rožinei (dažniausiai nuolatinis raudonis, matomi ryškūs kapiliarai, tiek skruostų, tiek nosies, tiek kaktos oda gali būti vyšninė) gali atsirasti ir uždegiminės papulės, pustulos, galimos komplikacijos - odoje esančių liaukų vešėjimas, akių rožinė bei rinofima – būklė, kuomet nosis padidėja ir įgauna grublėtą išvaizdą. Negydoma akių rožinė gali sukelti rimtų regos problemų, todėl atsiradus jos požymiams, būtina kreiptis į specialistą.

Pilnai pažaboti šios ligos negalime, nes iki šiol nėra žinoma, kokia yra tiksli ir pagrindinė rožinę sukelianti priežastis. Tačiau neverta nusiminti – yra sukurta gausa priemonių bei būdų, skirtų specialiai odos paraudimui mažinti ir stabdyti ligos eigą.

Paprasčiausias, ir, manoma, efektyviausias būdas mažinti odos paraudimą, jautrumą, kaitimą, sausumą – tinkama paviršinė odos priežiūra. Dermatologų ir mokslininkų sukurta nemažai produktų – kremų, serumų, valiklių skirtų kovoti su rožine. Daugelį jų galime rasti mūsų vaistinių lentynose.

Tiesa, dera nepamiršti, jog norint pasiekti rezultatų ir neiššaukti jau pažaboto raudonio vėl, rekomenduojama naudoti priemones nuolatos. Taipogi patariama nenaudoti veido priežiūros bei kosmetikos priemonių, sudėtyje turinčių medžiagų, skatinančių raudonio atsiradimą. Tokios medžiagos, kurių verta ieškoti etiketėse – sulfatai, parabenai, silikonai, etilo alkoholis. Radus vieną šių cheminių medžiagų produkto sudėtyje, verčiau jį padėkite atgal į lentyną.

Esant itin pažengusiai rožinei, drauge su tausojančia viedo priežiūra skiriamas specialisto dermatologo medikamentinis gydymas. Dažniausiai tai – azelainės rūgšties kremai, gydomieji ir raminantys tirpalai akims bei kiti farmakologiniai preparatai. Esant reikalui gali būti taikoma ir antibiotikoterapija. Rinofima bei itin ryškus kapiliarų išsiplėtimas, dar vadinami teleangektazijomis, gydomi lazerio terapija. Tai – nesudėtinga, tačiau galimai brangi procedūra, kurią dažniausiai tenka kartoti kelis kartus.

Dažniausiai odos rožinė nėra pavojinga ir jos simptomus galima kontroliuoti tinkama odos priežiūra. Tačiau pastebėjus ilgai išliekantį raudonį, uždegiminius mazgelius – papules, pustules, odos paburkimą, nelygumą, verčiau kreiptis į specialistą – laiku pradėjus gydymą galime išvengti nemalonių komplikacijų.

Jei manote, kad turite rožinės požymių, atlikite testą ir apsilankykite pas dermatologą nemokamai: www.raustu.lt

Užsakymo nr.: PT_77661251

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis