Viena papildoma valanda miego... Kokia nauda tavo organizmui?

Kiek laiko įprastai miegi? Mokslininkai tvirtina, kad suaugusiam žmogui pakanka 6 valandų miego, kad organizmas būtų gyvybingas ir energijos užtektų visai dienai. Realybėje tikriausiai dauguma su mielu noru prie tų 6 miego valandų pridėtume dar bent valandėlę. Ir patikėk, tikrai nenusiviltum, nes...

Aktyvuosi reikalingus genus:

Nedidelio smalsių BBC žurnalistų eksperimento metu keletas savanorių buvo paskirstyti į dvi grupes. Pirmoji grupė savaitę miegodavo 6 su puse valandos, o antroji - 7 su puse. Antrosios savaitės pradžioje abi grupės susikeitė, o tyrėjai atliko kraujo tyrimus. Kraujo tyrimų rezultatai parodė, jog apie 500 genų buvo suaktyvinti arba ne, priklausomai nuo laiko skirto miegui. Pasikeitimai genuose, įtakojami ilgesnio miego, gali padėti apsisaugoti nuo diabeto, vėžio, įvairių uždegimų ar streso.

Tapsi sportiškesne ir... gražesne:

Tai, kokius rezultatus parodysi fiziniuose darbuose, priklauso ne tik nuo tavo ištvermės ir treniruočių skaičiaus, bet ir nuo miego trukmės. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, jog bent viena papildoma miego valanda gali pagerinti įvairius sportinius pasiekimus.

Na ir žinoma... Grožis! Miego metu vyksta odos atstatomieji procesai, todėl nei geriausi kremai, nei masažai ar kitos procedūros neatstos to, ką duoda miegas!

Tavo širdis tau padėkos:

Prasidėjus vasaros laikui ryškiai padidėja širdies smūgių skaičius, o grįžus prie žiemos laiko - jis ir vėl sumažėja. Tyrėjai teigia, jog tai įtakoja valanda miego, kurios netenkame ar kurią prisidedame. 2008 m. atliktas tyrimas parodė, jog suaugusiųjų, miegančių 7 valandas per parą, arterijose 33% mažiau kalcio sankaupų, nei tų, kurie miega tik 6 valandas. O 2012 m. tyrimai atskleidė, jog sergantys hipertenzija ir neilgai miegantys žmonės, prailginę savo miegą bent valanda, žymiai sumažina savo spaudimo lygį.

Efektyviau dirbsi ir geriau viską atsiminsi:

Ar žinojai, kad neišsimiegojusio žmogaus būsena yra panaši į išgėrusio arba pavartojusio narkotikus? Mokslininkai atliko tyrimą, ir nepailsėjusiems žmonėms liepė atlikti vairavimo imitacijos testą bei rankos-akies koordinacijos užduotis. Spėk, kokios išvados buvo padarytos... Neišsimiegojusių žmonių rezultatai buvo tokie pat arba net blogesni nei apsvaigusių tiriamųjų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis