6 mitai apie valgymą po 18 valandos!

Tikrai esi girdėjusi, kad geriausias būdas sulieknėti - tai paprasčiausiai nebevalgyti po 18 valandos. Nesiginčysime, atsisakiusi vakarienės iš tiesų suvartosi mažiau kalorijų, bet tai labiau primins savęs kankinimą, nei sveiką lieknėjimą.

Dauguma žmonių didžiąją dalį savo visos dienos mitybos raciono (46%) suvalgo būtent vakare – po 17.00 valandos. Amerikiečių mokslininkai tvirtina, kad net toks „resursų paskirstymas“ visai dienai nebūtinai neigiamai atsilieps tavo kūno linijoms. Juk svarbiausias vaidmuo tenka ne laikui, kada mes valgome, o maistui, kurį mes valgome.

1 mitas
Nereikėtų klysti, manant, kad vaisiai, suvalgyti vakarienės metu, neatsilieps neigiamai tavo figūrai. Tai nėra visiškai taip. Esmė tame, kad vaisiuose yra didelis kiekis fruktozės, kuri pagal savo poveikį kūno linijoms prilygsta baltajam cukrui, ypač jeigu vaisiai valgomi vakarinėmis valandomis. Vaisius geriau valgyti vietoje deserto po pietų arba pusryčiams. Jeigu mėgsti užkandžiauti tarp valgymų, vaisiai galėtų būti skaniausias ir sveikiausias užkandis. Ypatingai riboti reikėtų bananus, vynuoges, mangus ir kai kurias obuolių rūšis. Nepamiršk, kad vaisiai, suvalgyti prieš naktį, gali sukelti pilvo pūtimą, todėl pasistenk vakarais nuo jų susilaikyti.

2 mitas
Daugelis mano, kad karštieji patiekalai vakarienės metu - tai tiksinti viršsvorio bomba. Tikrovėje yra ne visai taip. Viskas priklauso nuo to, ką tu valgai, kokiais kiekiais, o taip pat nuo to, kiek cukraus ir riebalų kiekio yra maiste. Pavyzdžiui, storu sviesto ir dešros sluoksniu suteptas sumuštinis bus kur kas kenksmingesnis nei troškintos daržovės, gabalėlis virtos žuvies, vištienos krūtinėlė pagaminta garuose arba sriuba. Kitaip tariant, svarbu ne tai, ar tu valgai karštą patiekalą ar šaltą, svarbu tai, koks tavo patiekalo kaloringumas.

3 mitas
Kažkodėl dauguma mano, kad makaronai - tai vien kalorijos ir vakarienei jų tikrai nevalia valgyti. Neverta galvoti, kad nuo jų labai storėjama. Tai netiesa. Viskas priklauso nuo padažo, kurį pasirinksi. Jeigu vietoje grietinėlės padažo makaronus pagardinsi trintais pomidorais, problemų dėl figūros pavyks išvengti. Taip pat labai svarbu rinktis kietų kviečių makaronus. Jie neina į kūną.

4 mitas
Klaidinga manyti, kad vakarais reikia valgyti mažai ir tik lengvą maistą. Tu laisvai gali sau leisti pagrindinį valgymą rinktis vakaro valandomis, o ne pirmoje dienos pusėje, kaip priimta. Vienintelė sąlyga, kurios būtina laikytis, tai išlaikyti kalorijų normą: pirmoje dienos pusėje suvalgyti mažiau, vakare - daugiau. Tokiu atveju, vakarinė puota „nenusės“ ant klubų, sėdmenų ir pilvo.

5 mitas
Paplitusi nuomonė, kad valgyti po šeštos valandos vakaro draudžiama, nėra teisinga. Esmė tame, kad šiuolaikinis žmogus miegoti gulasi dažniausiai apie dvyliktą nakties ir tarp valgymų susidaro pernelyg didelis laiko tarpas. Tiesa valgyti likus mažiau nei trims valandoms iki miego taip pat nepatartina, nes maisto virškinimo procesas gali sutrikdyti nakties miegą.

6 mitas
Įsišaknijusi nuomonė, kad vakarienei valgant vien tik salotas, galima sulieknėti. Deja, yra ne visai taip. Svarbu, kokias salotas tu išsirinksi. Jeigu tai bus visų mėgiamos „Cezario“, tai vargu ar sulieknėti pavyks, o štai jeigu pasirinksi lengvas salotas iš daržovių, kiaušinio ir nedidelio gabalėlio neriebaus sūrio, tai labai tikėtina, kad jausiesi ir soti, ir figūrai tai nepakenks.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis