Kokį dienos ritmą diktuoja tavo biologinis laikrodis

Dar iš vaikystės laikų dauguma prisimena suaugusiųjų pamokymus, esą pirmiausia reikia atlikti nemaloniausias ir sunkiausias užduotis. Tik kažkodėl darbuose tai nepasiteisina. Aštuntą ryto įjungti savo smegenis visu pajėgumu? Oi... Mums tai tikrai ne prie širdies.

O jei pabandytume savo dienotvarkę susiplanuoti pagal biologinį laikrodį? Kiekvieno žmogaus biologinis laikrodis dirba skirtingai, priklausomai nuo to, kada atsikeliam ir kada einame miegoti. Bet pabandykime panagrinėti standartinį scenarijų: keliamės 6 ryto, nes jau 8 turime būti darbe.

06:00 – 07:00 geriausiai veikia ilgalaikė atmintis, todėl visa gauta informacija lengvai apdorojama. Jei šiandien tavęs laukia svarbus susirinkimas ir turi įsiminti svarbius faktus ar sakyti kalbą, besiruošdama į darbą gali parepetuoti.

08:00 – 09:00 įsijungia loginis mąstymas, todėl verta atlikti visus darbus, kurie reikalauja nepertraukiamo dėmesio, analizavimo.

09:00 – 10:00 optimaliausias laikas dirbti su statistika, braižyti lenteles, dėliotis grafikus ir pan.

11:00 – 12:00 intelektualiniai gabumai šiek tiek nusilpsta, todėl dėmesį geriausia skirti abstraktiems darbams, nereikalaujantiems intensyvaus mąstymo. Žodžiu, pats metas padėlioti dokumentus iš vienos krūvos į kitą. Juk tvarkos įvedimui taip pat reikia skirti laiko!

11:00 – 14:00 turi atrasti laiko pietums. Būtent šiuo metu organizmui jau reikia naujų jėgų, kurių jis pasisems iš maisto. Be to, šiuo metu maistas geriausiai įsisavinamas ir suvirškinamas.

12:00 – 18:00 idealus metas aktyviam darbui. Ne rytais, o šiomis valandomis vertėtų daryti svarbiausius ir sunkiausius darbus.

21:00 – 23:00 protas ir nervinė sistema reikalauja poilsio, todėl net jei turi neatliktų darbų, geriau bent valandėlę tiesiog prigulti ir pailsėti.

23:00 - 01:00 laikas skirtas miegui. Šiuo metu atsistatinėja nervinė sistema, kūnas atsigauna fiziškai.

01:00 – 03:00 atsistato emocinė energija, todėl labai svarbu, kad miegas būtų ramus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis