Intymi higiena: kaip nepersistengti ir nepakenkti savo sveikatai?Visos puikiai žinome esmines intymios higienos taisykles: reguliariai praustis, nenaudoti odą dirginančių prausimosi priemonių, stengtis dėvėti tik medvilnines kelnaites ir t.t. Taip, taisyklės visiškai aiškios, tik šių higienos pagrindų užtenka tikrai ne visoms.

Tos, kurios nesusidūrė su ginekologinėmis problemomis, gali be reikalo nesukti sau galvos, o visoms kitoms vertėtų atkreipti dėmesį: galbūt kažką savo įpročiuose metas keisti?

Kokias priemones naudoti intymiai higienai?

Parduotuvių lentynose šiais laikais rikiuojasi galybė specialiai intymiai higienai skirtų priemonių. Ar verta jas pirkti? Kokios jos turėtų būti? Ginekologė Aura Bartaškienė teigia, kad renkantis priemones, svarbu atkreipti dėmesį į nurodytą pH kiekį: „Kūnui skirtų muilų ir prausiklių pH = 5,5. Makštyje esančioms laktobaciloms reikalinga specifinė rūgštinė aplinka, todėl intymiai higienai skirtų priemonių pH turi būti mažesnis – 4,5“.

Kaip sako ginekologė, švarios makšties iš vidaus plauti nereikia, todėl apsiprausti reikia tik išoriškai. Ar tam naudoti specialias priemones, ar pakaks ir paprasto vandens – kiekvienos merginos pasirinkimas. „Aš siūlyčiau naudoti kuo mažiau kvapnias priemones, kurias geriausia vis dėlto įsigyti ne parduotuvėje, o vaistinėje. Ko tikrai reikėtų vengti – visų antibakterinių muilų, kurie išbalansuoja makšties mikroflorą. Jeigu nežinote ką pasirinkti – rinkitės paprastą vandenį. Taip bus geriau, nei naudoti neaiškias priemones“ - pataria ginekologė.

Dar vienas daugumai merginų svarbus klausimas – ar galima naudoti kasdienai skirtus higieninius įklotus. Vieningo atsakymo į šį klausimą nėra, nes iš vienos pusės – įklotai skirti būtent higienos palaikymui, iš kitos – jie gali sukurti tinkamą terpę bakterijoms. Kasdienius įklotus naudoti galima, jeigu juos reguliariai keisi kas 3-4 valandas. Tačiau reikėtų vengti toms, kurioms reguliariai atsinaujina ginekologinės ligos: įklotai gali būti vienas iš dirgiklių, sukeliančių šias ligas.

Tavo veiksmų atmintinė

* Kai kalbame apie intymią higieną, vertėtų prisiminti posakį: „Kas per daug, tas nesveika“. Apsiprausti pakanka porą kartų per dieną – ryte ir vakare. Dar vienas patarimas – per dažnai nenaudoti prausimosi priemonių, nes jos gali pažeisti natūralią makšties mikroflorą.
* Labai svarbi tavo judesių kryptis prausimosi metu: judesiai turi būti atliekami iš priekio link galo – nuo makšties, link analinės angos. Taip sumažinsi pavojų, kad išeinamosios angos bakterijos pateks į makštį ir sukels uždegimą.
* Lygiai tokiu pačiu principu reikia šluostytis ir rankšluosčiu (bei tualetiniu popieriumi). Naudok švelnų, odą kuo mažiau dirginantį ir drėgmę gerai sugeriantį rankšluostį. Labai svarbu, kad intymiai sričiai naudotum atskirą rankšluostuką ir jį dažnai skalbtum.
* Prieš prausiantis – būtina gerai nusiplauti rankas, kad ant jų neliktų bakterijų. Taip pat nepamiršk, kad praustis reikia su tekančia vandens srove, taigi tai, kad atsigulei į karštą vonią – dar nėra nusiprausimas.
* Apatinės kelnaitės turėtų būti tik iš natūralaus pluošto, leidžiančios odai laisvai kvėpuoti: medvilninės ar šilkinės. Jeigu ginekologinės problemos tau reguliariai atsinaujina, atkreipk dėmesį ir į naudojamas skalbimo priemones. Rinkis kuo švelnesnes, geriausia - be fosfatų ir kitokių odą dirginančių medžiagų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis