Kokias organizmo problemas išduoda spuogelio atsiradimo vieta

Beveik kiekvienai prieš mėnesines ant veido atsiranda spuogelių. Nieko, mėnesinės praeis, dings ir spuogai – greitai save nuraminame, o vėliau nepaliaujame stebėtis kai šie „išdavikai“ nuolat išdygsta toje pačioje vietoje ir jokie geriausi dezinfekuojantys kremai ar losjonai nepadeda jų išnaikinti.

Rytų medicinos požiūriu bet kokia iškilusi odos problema yra kokių nors vidinių organizmo bėdų atspindys. Pagal išbėrimo vietą, galima numanyti, kurio vidaus organo veikla sutriko, kokias darome mitybos ar gyvenimo klaidas.

Jei spuogeliai atsiranda ant kaktos
Ties plaukų augimo linija atsiradę spuogeliai įspėja apie tulžies pūslės veiklos sutrikimą. Spuogelis virš antakio sako, kad žarnynas sudirgintas ir sunkiai susitvarko su savo funkcijomis.

Ką darai ne taip:
Ko gero tavo mitybos racione dominuoja saldumynai, raudona mėsa, augaliniai riebalai, koncentruotos sultys, gazuoti gėrimai. Jeigu bėrimas gausus, galimai piktnaudžiauji kokiais nors vaistais (pradedant tabletėmis nuo galvos skausmo, baigiant hormoniniais apsisaugojimo nuo nėštumo vaistais ir paprastais vitaminais). Tavo organizmas nepajėgia sudeginti riebalų pertekliaus ir pašalinti toksinų, štai todėl jie ir bando prasiveržti per odą.

Ką gali padaryti:
Atsisakyk saldainių, šokoladų, sausainių, limonado, gerk daugiau negazuoto mineralinio vandens, tik šviežiai spaustas sultis, atskiestas virintu vandeniu. Į savo mitybos racioną įtrauk produktus, šalinančius toksinus ir tuo pačiu apsaugančius žarnyną: keptus obuolius, virtus baltagūžius ir žiedinius kopūstus. Pasitark su ginekologu, ar nereikėtų pakeisti kontraceptinių tablečių kitomis, su mažesniu hormonų kiekiu.

Jei spuogeliai atsiranda tarpuakyje
Greičiausiai streikuoja labai svarbus tavo kūno organas – kepenys. Jos tiesiog perkrautos ir blogai valo kraują.

Ką darai ne taip:
Piktnaudžiauji daug baltymų turinčiais produktais: mėsa, pienu, sūriu, jogurtu ir varške; mėgsti tai, kas riebu ir vytinta. Be to, esi linkusi užgniauži savyje emocijas, dėl to nuolat jauti vidinę įtampą, kuri ima ir pasireiškia keliais spuogeliais tarp surauktų antakių.

Ką gali padaryti:
Tau tereikia pakeisti maisto gaminimo įpročius: mėgstamus patiekalus kepti labai retai ir tai daryti tik su alyvuogių aliejumi (jį įkaitinus, nesusidaro kepenims ypač kenkiantys laisvieji radikalai). Kartą per savaitę patartina daryti iškrovos dieną. Pavyzdžiui, obuolių (1,5 kg per dieną) arba vynuogių (1 kg vynuogių be kauliukų per dieną). Pabandyk mėnesiui atsisakyti visų pieno produktų. Būtinai rask būdų išsirėkti ar bent jau prisišokinėti ar išsibėgioti sporto salėje.

Jei spuogeliai atsiranda paakių srityje, ant skruostikaulių
Spuogelis, iššokęs virš skruostikaulio, įspėja apie inkstų ir antinksčių bei endokrininių liaukų problemas.

Ką darai ne taip:
Mažai miegi, stipriai pavargsti, patiri nuolatinį stresą. Be to, pagalvok apie savo mitybą – ar organizmui netrūksta maistinių medžiagų?

Ką gali padaryti:
Nešvaistyk tuščiai savo energijos. Pats laikas pažaboti savo aktyvumą, kuriam laikui pamiršti ambicijas ir gerai pailsėti. Mėgaukis vandens gaiva arba miškų erdve. Tavo sveikatą ir gerą nuotaiką palaikys vaisiai, daržovės, kuriuose gausu vitamino C (kiviai, spanguolės, greipfrutai, raudonos saldžios paprikos), o taip pat normali, reguliari mityba. Gamink tik tuos patiekalus, kurie tau patinka. Atmink, kad šiuo laikotarpiu neturi galvoti apie dietas ir lieknėjimą.

Jei spuogeliai atsiranda ant skruostų
Spuogai ant skruostų, krūtinės ir nugaros dalyje tarp menčių įspėja apie plaučių perkrovą. Pasak kinų medikų, šiose vietose kaupiasi nerandanti sau išėjimo sunki ir bloga energija.

Ką darai ne taip:
Valgai daug saldumynų ir pieno produktų, ignoruoji daržoves ir vaisius. Galimai rūkai arba būni prirūkytoje aplinkoje. Tau nepakanka gryno oro ir fizinio aktyvumo, pramogų ir vidinio įkvėpimo. Tu jautiesi vieniša ir niekam nereikalinga: ne be priežasties paauglių, skausmingai išgyvenančių savo vienatvę, visa nugara ir krūtinė būna nusėta spuogais.

Ką gali padaryti:
Pieno produktus su maistu vartok ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę, gamink daržovių troškinius, avižų, laukinių ryžių ir kvietinę košes virk ant vandens, saldumynus pakeisk razinomis ir cukruotais vaisiais. Nerūkyk. Kiekvieną dieną pasivaikščiok gryname ore, pramogauk.

Jei spuogai atsiranda ant nosies galiuko ir šnervių
Spuogeliai šioje srityje įspėja apie nedidelius širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus.

Ką darai ne taip:
Tavo mitybos racionas nesubalansuotas, todėl širdžiai nepakanka baltymų ir B grupės vitaminų. Tavo gyvenimo būdas pernelyg pasyvus, mažai judi, nuolatos nerimauji, kažko bijai, todėl tavo oda kenčia nuo blogos kraujotakos ir maistinių medžiagų trūkumo.

Ką gali padaryti:
Mitybos racioną būtina papildyti mėsa, žuvimi, žaliomis daržovėmis ir vaisiais, įvairiais nesijotų grūdų miltais. Ne mažiau kaip pusvalandį per dieną skirk fiziniams pratimams ar bent jau rytinei mankštai. Širdį sustiprinti galima papildomai geriant gudobelės tinktūrą, o nuotaiką pakelsi karštu šokoladu.

Jei spuogeliai atsiranda lūpų ir pečių srityse
Kenčia visa virškinimo sistema nuo stemplės iki žarnyno. Tave gali kankinti vidurių užkietėjimas, skrandžio veiklos sutrikimai, žarnyno spazmai.

Ką darai ne taip:
Būdama labai jautri ir pažeidžiama, ilgam pasineri į liūdnus ir niūrius išgyvenimus. Dėl to maistas arba užsilaiko arba pasišalina pernelyg greitai, todėl dalis maistinių medžiagų nespėja įsisavinti, o kitos neapsivalo nuo toksinų.

Ką gali padaryti:
Valgydama vaisius ir daržoves padidinsi „valančiosios“ ląstelienos kiekį. Tačiau tuo pačiu metu privalai atsikratyti nuo visų nerimą keliančių minčių ir išsiugdyti geležinį atsparumą grubumui, sklindančiam iš tave supančios aplinkos. Pasistenk pavirsti į išmintingą ironišką filosofę, klausydama muzikos, pamedituok vienumoje. Valgymą užbaik puodeliu žalios tonizuojančios arbatos, nuplaunančios visą liūdesį.

Jei spuogeliai atsiranda pasmakrėje ir ties žandikaulio linija
Greičiausiai bus sutrikęs lytinių hormonų balansas.

Ką darai ne taip:
Piktnaudžiauji stipria arbata, juoda kava, galimai ir alkoholiu. Neišsimiegi, nerviniesi, konfliktuoji su tau svarbiais žmonėmis.

Ką gali padaryti:
Jeigu tave erzina keli pavieniai spuogeliai, dviems mėnesiams atsisakyk kavos, stiprios arbatos ir miegok ne mažiau 8 valandų. Jei beria stipriai ir pasirodo pūlingi spuogai, reikėtų apsilankyti pas ginekologą – gali būti, kad tavo hormoninė sistema išsibalansavusi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis