Kasdieniai pratimai, padedantys gerinti intymų gyvenimą

Daugelis moterų nežino, kad dubens dugno raumenų mankšta gali pagerinti jų gyvenimą ir padėti susitvarkyti su kylančiomis problemomis: sumažėjusiu lytiniu jautrumu ar net šlapimo nelaikymu.

Nepilnavertis seksualinis gyvenimas metams bėgant kelia vis didesnį nepasitenkinimą daugeliui moterų. Jį pagerinti gali padėti paprasti tarpvietės pratimai, kuriuos moteris gali atlikti tiesiog sėdėdama, stovėdama, gulėdama ar net vaikščiodama. Per dieną užtenka atlikti tris-keturias tokių pratimų serijas ir jau po 2-3 mėnesių bus jaučiamas rezultatas. Jaunesnio amžiaus moterys rezultatus gali pastebėti ir per trumpesnį laikotarpį, tačiau tam, kad pratimai duotų teigiamą efektą, pirmiausia reikia pajusti raumenis, kuriuos reikia treniruoti, nes kai kuriais atvejais moterys sutraukia pilvo preso ir dubens raumenis, tačiau visai neapkrauna mažojo dubens raumenų.

Pirmasis patarimas: šlapinantis bandyti sulaikyti šlapimo srovę sutraukiant mažojo dubens raumenis. Sulaikyti šlapimo srovę reikėtų 5-10 s., priklausomai nuo to, kaip moteriai sekasi tai daryti. Keletą kartų pamėginus bus nesunku imtis ir pačios mankštos – moteris bus įsidėmėjusi, kuriuos raumenis reikia sutraukinėti. Verta pabrėžti, kad moteris, gebanti 5-10 s. sulaikyti šlapimo srovę ir ją paleisti iš naujo, turi tikrai tvirtus tarpvietės raumenis.

Antrasis patarimas: reikėtų atsigulti ant nugaros, pusiau sulenkti ir šiek tiek praskėsti kojas, pėdas atremti į grindis. Pratimas atliekamas sutraukiant mažojo dubens raumenis 3-5 s., paskui palengva juos atleidžiant. Mažiausias pratimų kiekis – 25. Jei nepavyksta iš karto atlikti visos serijos, reikėtų daryti tiek pratimų, kiek išeina ir palengva didinti jų skaičių.

Trečiasis patarimas: Norėdamos paįvairinti mankštą, moterys gali atlikti ne tik pavienius pratimus, bet ir pratimų kompleksus, kurie būna skirti ir pradedančioms ir pažengusioms. Pavyzdžiui, Norvegijos profesorė Kari Bø sukūrė tarpvietės raumenų stiprinimo pratimų kompleksą „Pelvicore Technique“. Nemokamus vaizdo įrašus, kuriuose pratimų atlikimo techniką aiškina pati pratimų kūrėja, galima rasti internete.

Kol moteris jauna – jos raumenys tvirti ir stangrūs. Dažniausiai daugelis lytinio gyvenimo problemų kyla po gimdymo ir yra susijusios su anatominiais pakitimais. „Labai individualus dalykas, ar moteris turės problemų su šlapimo nelaikymu ir seksualiniu gyvenimu po gimdymo, ar neturės. Tai priklauso nuo vaisiaus svorio, moters sportinės formos, nuo to, ar ji treniravosi nesilaukdama, ar buvo menko fizinio pasiruošimo. Moterų kūno sudėjimas, organizmo ir raumenų stiprumas yra skirtingi, tad vienos gali turėti tokių problemų, o kitos – ne”, – teigia akušerė Violeta Staniulevičienė.

Dubens dugno raumenų treniruotės iki gimdymo padės sutvirtinti tarpvietės raumenis, o tai padės moteriai pagimdžius greičiau susitvarkyti su kylančiomis problemomis – sumažėjusiu lytiniu jautrumu ar galimu šlapimo nelaikymu. Būtent iki gimdymo, dar esant jaunai ir sveikai, yra svarbu treniruoti raumenis, kuriems teks didelis krūvis nusprendus sukurti šeimą ir susilaukti atžalų. „Atlikdama pratimus moteris sutvirtins juos, o tvirti raumenys pagerina seksualinius pojūčius. Sutraukinėjami raumenys stiprėja, o tam, kad moteris galėtų atlikti pratimus, nereikia jokių specialių pozų – galima sportuoti net stovint eilėje parduotuvėje“, – sako V. Staniulevičienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis