Kaip be vaistų įveikti danties skausmą?

Danties skausmas – tikriausiai vienas iš nemaloniausių jausmų. Vizitas pas odontologą, žinoma, padėtų, tik danties skausmą norisi įveikti dabar pat. Jei kentėti nebegali, o vaistų šalia taip pat nėra – gali pabandyti keletą naminių receptų.

* Užsiplikyk puodelį juodosios arbatos, o išimtą dar šiltą pakelį priglausk prie skaudančios vietos. Taninai, esantys juodosios arbatos lapeliuose, malšina skausmą.
* Išspausk česnako sulčių (gali įdėti medaus ir lašelį aliejaus), pamirkyk jose vatos tamponėlį ir palaikyk pridėjusi prie skaudančio danties tol, kol skausmas dings. Kuriam laikui apmirs ne tik ėduonies bakterijos, bet ir gripo virusai, neretai nosiaryklėje kantriai laukiantys savo žvaigždžių valandos.
* Praskalauk burną specialia tinktūra: šaukštą šalavijų arba ajerų užpilk stikline verdančio vandens ir leisk pastovėti maždaug valandą laiko. Šiame nuovire sudrėkink vatos tamponėlį ir pridėk prie skaudančio danties.
* Stiklinėje šilto vandens ištirpink šaukštą druskos. Tokiu tirpalu skalauk skaudantį dantį kiek gali ilgiau ir tuomet skystį išspjauk. Skausmas turėtų sumažėti.
* Prie skaudančio danties pridėk ką tik prapjauto svogūno griežinėlį. Kuo daugiau svogūno sulčių išsiskirs, tuo labiau pasijaus efektas.
* Pasigamink burnos skalavimo skystį iš šaukšto sodos ir pusės stiklinės šilto vandens. Kelis kartus praskalauk šiuo skysčiu skaudantį dantį.
* Gvazdikėlių aliejus nuo seno žinomas kaip efektyvi raminanti skausmą priemonė. Patepk skaudantį dantį ir dantenas aplink jį, o jei neturi gvazdikėlių aliejaus, tiesiog čiulpk gvazdikėlį.

Prieš atlikdama visas šias procedūras pirmiausia gerai išsivalyk dantis su specialiu dantų siūlu. Kartais tai padeda geriau, nei vaistai. Turėk omenyje, kad kartais danties skausmas yra tik apgaulingas kitų problemų simptomas. Pavyzdžiui, jeigu jauti, kad skauda pusę veido ir atrodo, kad skausmas sklinda iš danties, visai tikėtina, kad iš tiesų tau prasidėjo sinusų infekcija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis