Prasti higienos įpročiai, kurių turėtum atsikratyti

Plaudama rankas sugaiši maždaug 30 sekundžių. Nedaug, tiesa? Užtai rankų plovimas nuo ligų tave gali apsaugoti netgi geriau, nei skiepai! Net neabejojame, kad higienos tavęs mokyti tikrai nereikia, bet kai ką priminti vis dėlto norėtume.

Nekeiti kas savaitę patalynės

Net nustebtum sužinojusi, kiek visokių mikroorganizmų knibžda tavo lovoje. Dažniausia – plika akimi nematomų dulkių erkučių. Jos minta odos pleiskanomis ir sukelia alergiją. Miegant ant patalynės patenka ne tik negyvos odos dalelių, bet ir kosmetikos likučių, namų dulkių ir purvo. Todėl net jei patalynė atrodo švari ir kvapni, ją būtina keisti kartą per savaitę. Ilgai neplautas pagalvės užvalkalas gali tapti pagrindine spuogų atsiradimo priežastimi. Jei oda problemiška, jį keisk kas dvi tris dienas.

Basomis vaikštinėji po miesto baseiną

Šiluma ir drėgmė sudaro idealias sąlygas veistis bakterijoms. Beveik garantuota, kad vaikščiodama basomis pasigausi pėdų grybelį. O jei ant kojos yra žaizdelių, užsikrėsti visai paprasta. Tad nepamiršk įsimesti guminių šlepečių. Jų nenusiauk ir sporto klubo duše.

Naudojiesi draugės ar vaikino kempine

Jei su drauge ar vaikinu nesinaudoji tuo pačiu dantų šepetėliu, kodėl turėtum praustis viena kempine? Ji – tokia pat intymi higienos priemonė, skirta tik vienam. Be to, kempinę kiekvieną savaitę reikėtų pamirkyti vandens ir baliklio tirpale (santykis 10:1), tik paskui gerai ją išplauk. Kad išnaikintum visas žarnyno veiklą trikdančias bakterijas. Kempinė tarp prausimųsi nespėja išdžiūti, todėl tampa puikia bakterijų veisykla.

Naudoji seną skustuvą

Vienkartinis plaukų skustuvas skirtas ne vienam kartui. Tačiau nenaudok jo daugiau nei penkis kartus. Atšipusiais skustuvo ašmenimis gali įpjauti ar sudirginti odą. Skustuvas bus tinkamas ilgiau, jei laikysi jį sausai, o ne duše.

Kenti užuot skuodusi į tualetą

Stenkis nekentėti ir nelauk, jei nori šlapintis. Dažnas susilaikymas gali paskatinti šlapimo pūslės uždegimą. Jei kankina dažnas noras apsilankyti tualete, venk kavos, alkoholio ir arbatos. Gerk vandens. Tik nebandyk mažiau vartoti skysčių. Prasidės galvos skausmai, kamuos kiti nemalonūs pojūčiai, įspėjantys, kad organizmui kilo dehidracijos pavojus. Jei šlapiniesi dažniau nei aštuonis kartus per dieną ir dar kelis sykius naktį, verta apsilankyti pas gydytoją.

Retai keiti tamponus

Nenaudok didelių tamponų vien dėl to, kad nereikėtų dažnai jų keisti. Kraują bakterijos mėgsta kaip ir nuolatinę drėgmę ir šilumą, todėl nepasikeitusi tampono ilgiau nei keturias valandas gali gauti toksinį šoką: skaudės galvą, vemsi, pakils temperatūra. Nakčiai naudok higieninius įklotus.

Neplauni rankų apsilankiusi tualete

Neįtikėtina, bet neseniai atlikto tyrimo duomenimis, net 10 proc. moterų neplauna rankų išėjusios iš tualeto. O apie 80 proc. nedaro to kruopščiai. Sunku net išvardyti, kokia daugybė kenksmingų bakterijų taip lieka ant rankų. Taip plinta ir gripas bei gyvybei pavojinga E.coli bakterija. Visada plauk rankas muilu ir tekančiu vandeniu, nepamiršk patrinti tarpupirščių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis