Efektyvios priemonės, padedančios kovoti su padidėjusiu prakaitavimu

Pasisekė toms merginoms, kurioms antiperspirantai padeda išvengti nemalonaus prakaito visai dienai. O ką daryti, jeigu prakaitas išpila jau po kelių šiltame ore praleistų valandų?

Pats prakaitavimas – tai tikrai ne liga, nors gali būti vienas iš rimtų ligų simptomų. Jeigu prakaitas išpila netikėtai, be jokių aiškių priežasčių – vertėtų sunerimti ir apsilankyti pas medikus. Pavyzdžiui, gausus prakaitavimas su nuolatiniu troškulio jausmu gali įspėti apie diabetą, o šaltas prakaitas – apie širdies nepakankamumą. Tokiais atvejais su prakaitu kovoti beprasmiška – reikia gydyti pačią ligą, o ne jos simptomus.

50% atvejų gausus prakaitavimas yra paveldimas iš kartos į kartą. Lygiai taip pat, kaip paveldima spoguotis linkusi oda ar įvairios alergijos. Tačiau tai nereiškia, kad šios problemos negali pažaboti. Iš esmės prakaitavimą reikėtų išskirti į du tipus: vietinį – kuomet problematiškos tik kai kurios kūno vietos, tarkim, pažastys ar kojos ir bendrą – kuomet prakaituoja visas kūnas.

Be kasdien naudojamų antiperspitantų siūlome tau išbandyti ir patikrintus natūralius metodus. Tiesa, nusiteik, kad rezultatą pastebėsi tik po 2-3 savaičių.

* Toms, kurias vargina kojų prakaitavimas dėvint uždarus batelius, tarp pirštų siūlome įsidėti šviežių beržo lapelių (keisk du kartus per dieną) arba pabarstyti į batelius šiek tiek bulvių krakmolo. Prakaitas ir nemalonus kvapas kuo puikiausiai susigers.
* Kitas variantas – boro rūgšties milteliai: jų nereikia įtrinti į odą, tiesiog papudruok pėdas ir tarpupirščius, apsiauk kojines ir būk su jomis visą dieną. Vakare kojas būtinai nuplauk šiltu vandeniu. Paprastai po 2–3 savaičių prakaitavimas ženkliai sumažėja.
* Pažastų prakaitavimą sumažinti padės druskos tirpalas: įberk į stiklinę vandens 1 valgomąjį šaukštą druskos ir tokiu tirpalu tepk pažastis ryte ir vakare, po dušo.
* Pasidaryk ramunėlių arbatos: užpilk 6 šaukštus smulkintų ramunėlių žiedų pora litrų verdančio vandens, palik pusvalandžiui pritraukti. Įdėk 2 šaukštus sodos. Mišinys universalus, jį galima naudoti visam kūnui.
* Jeigu tave kankina blizganti veido oda, rytais ir vakarais prausk ją nevirintu pienu arba stipria šalta arbata – veido nesausink, leisk jam džiūti natūraliai. 2–3 kartus per dieną patrink jį citrinos griežinėliu, o nakčiai gali pasitepti šviežiomis pomidorų sultimis.

Įprask antipersirantu naudotis ne tik prieš išeinant, bet ir einant miegoti. Nusipraususi pasitepk juo pažastis, taip antiperspirantas spės įsigerti į odą. Ryte gali drąsiai praustis, nes nuplausi tik paviršinį jo sluoksnį. Prieš išeinant nepakenks brūkštelėti juo per pažastis dar kartą.

Ekstremaliomis situacijomis nepakenktų turėti citrinos ir drėgnų servetėlių. Prieš pasimatymą ar kitą tave jaudinančią akimirką patrinkite pažastų odą servetėle ir citrina – kuriam laikui galėsi pamiršti nemalonius kvapus ir negražias prakaito dėmes.

Ką turėtum žinoti apie dezodoruojančias priemones?

Į dezodorantų sudėtį įeiną specialios antibakterinės medžiagos, stabdančios mikrobų dauginimąsi, kurių „dėka“ ima rastis blogas kvapas. Taip pat į jų sudėtį įeina parfumuoti komponentai, kurie užgožia nemalonų kvapą, jei toks vis dėlto susidaro. Tai pagrindinis dezodorantų veikimo principas – prakaito ši priemonė nepanaikina.

Antiperspirantus sudaro aliuminio junginiai, kartais papildyti cirkonio druska. Štai ši dezodoruojanti priemonė perpus sumažina prakaitavimą. Beje, kalbos, jog antiperspirantai skatina krūties vėžio atsiradimą, laikomos gandu.

Antiperspirantų – dezodorantų sudėtyje taip pat yra antibakterinių sudedamųjų dalių, dėl kurių priemonė pristabdo mikroorganizmų dauginimąsi. Naudojant atiperspirantą – dezodorantą sulėtėja ir prakaito liaukų veikla, taip sumažinamas ir prakaito išsiskyrimas.

Veiksmingiausios priemonės yra tos, kurios turi daug aliuminio chlorido. Antiperspirantai – labai stiprūs, tad naudoti juos reikia protingai. Juose daug aliuminio ir cinko druskų, 40% sumažinančių patį prakaitavimą. Vis dėlto antibakteriniu poveikiu jie nepasižymi. Kuo jie kenksmingi, tikriausiai niekam ne paslaptis: prakaitas, negalėdamas pasišalinti, kaupiasi po oda ir sukelia patinimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis