Nejauki situacija: mano ginekologas - vyras

„Jau kelis metus lankausi vienoje privačioje klinikoje ir dabar sužinojau, kad mano ginekologę pakeitė ginekologas. VYRAS!“ - išsigandusi pasakojo kolegė. „O tai kas negerai?“ - lyg niekur nieko sureagavo kita ir diskusija užvirė. Ginekologas vyras - ekstremalu?


Ginekologų vyrų ir moterų bendravimo stilius su pacientėmis skiriasi. Kuris geriau? Vienareikšmiškai atsakyti tikrai nepavyks. Juk svarbiausia čia – kiti aspektai: gydytojo patirtis, jo gebėjimas psichologiškai prisitaikyti prie pacientės.

Net nutirpai iš baimės poliklinikos registratūroje sužinojusi, kad teks apsilankyti pas ginekologą vyrą? Patikėk – ne tu viena patiri tokias drovumo bangas. Sveikas protas aiškiai sako: ir koks gi skirtumas, ar gydytojas – vyras, ar moteris, juk svarbiausia – kad būtų geras specialistas. O nežinia iš kur atsiradusi drovumo signalizacija atkakliai pypsi: jau visai netrukus tau teks prieš svetimą vyrą praskėsti kojas taip, kaip galbūt dar nė karto nepraskėtei prieš tą, kurį myli. Ir nors tikrai žinai, kad tau atliks lygiai tokias pačias procedūras, kaip ir atliktų gydytoja moteris, jautiesi, švelniai tariant, keistai.

Kodėl vis dėlto bijoma vyrų ginekologų, atmetus visas elementarios logikos pastabas? Pasak psichologų, moterys paprastai bijo ne to, kad gydytojas ims priekabiauti. Ji puikiai supranta, kad medicininė apžiūra nė vienai pusei geismo nežadina. Bet kaip tik tai ir glumina: vyras, tiek priartėjęs prie tavo intymiausios vietos, turėtų susijaudinti, o čia, žinai, to neįvyks – situacija akivaizdžiai suardo intymumo principus. Maža to – o jeigu imsi ir susijaudinsi tu pati? Būtų išties nejauku.

Kaip nugalėti savo drovumą ir baimę? Visų pirma prisimink tai, kad eini į kabinetą ne pas vyrą, o pas gydytoją, kuris gali suteikti reikiamą pagalbą. Paradoksalu, bet dažniausiai moterys drovumą lengviau įveikia tada, kai pirmą kartą pas vyrą ginekologą apsilanko vedinos rimtų priežasčių. Laukia operacija? Keletą metų nepavyksta pastoti? Tuomet tokios smulkmenos, kaip gydytojo lytis, išties pasitraukia į antrą planą. Nesvarbu, ar vyras, ar moteris, svarbiausia – kad padėtų išspręsti sveikatos problemą, išgydytų. Kitaip tariant, vieną baimę nugali kita, didesnioji.

Kad ir ką bekuždėtų logika, manai, geriau skradžiai žemę prasmegtum nei nueitum pas vyrą ginekologą? Galbūt tave padrąsins pačių medikų žodžiai?

Gydytoja akušerė–ginekologė Ingrida Pukėnienė:

Sunku atsakyti, kodėl kai kurios merginos taip bijo eiti pas vyrą ginekologą. Galbūt čia kaltos išlikusios istorinės tradicijos, kad moters sveikata turėtų rūpintis moteris? O gal šeimos auklėjimas, įvairūs tabu? Labai norėčiau pabrėžti, kad gėdytis tikrai nėra ko. Vyras ginekologas dirba savo darbą, tai jo profesija, jo pašaukimas. Čia nelieka vyro ir moters santykių, simpatijų, lieka požiūris į pacientę, ieškojimas, kaip jai padėti, kaip išgydyti, kaip tiksliai ir gerai atlikti savo darbą. Kaip padėti Žmogui. Akušerio-ginekologo darbas labai atsakingas, su daug operacijų, gimdymų, naktinių budėjimų. Tai reikalauja daug fizinių jėgų, ištvermės. Taigi patarčiau tikrai nebijoti ir visiškai pasitikėti vyru akušeriu-ginekologu, jie – puikūs savo srities specialistai!

Gydytojas akušeris-ginekologas Mindaugas Balnys:

Manau, kad droviai moteriai sunku nugalėti psichologinį barjerą ir pažvelgti į gydytoją tik kaip į profesionalą. Praktikoje retkarčiais pasitaiko, kad moteris, pamačiusi, jog ginekologas – vyras, sutrinka ar netgi atsisako apžiūros. Tokias situacijas paprastai padeda įveikti trumpas pokalbis, paaiškinimas, kas tai yra ginekologinė konsultacija. Pakanka nuoširdžių, paprastų žodžių, ir psichologinis barjeras išnyksta. Kartais padeda pajuokavimas, kad apskritai daugeliui moterų ginekologai nepatinka. Pakartotinai sugrįžtančių pacienčių skaičius parodo, kad šita baimė nėra tokia jau didelė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis