Lieknumo kaina: mergina, kuri nevalgė metus

Motina išplatino anoreksikės dukters nuotraukas, kuri, anot jos, mirs, jei Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) nefinansuos 1 tūkst. svarų sterlingų per dieną kainuojančio gydymo. Anoreksikė moteris, kuri jau metus nevalgė, gali nusižudyti, jei (Didžiosios Britanijos) Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) nutrauks jos gydymą ligoninėje, vakar vakare perspėjo jos tėvai.

Teigiama, kad Emma Duffy, turinti asmenybės sutrikimą ir 9 kartus bandžiusi nusižudyti, darė gerą pažangą, kol sveikatos apsaugos vadovai nenusprendė, kad jie nefinansuos jai reikalingos 1 tūkst. svarų sterlingų per dieną kainuojančios specialistų priežiūros. Siekiant išgelbėti jos gyvybę, 24 m. moters šeima išplatino jos būklės nuotraukas, nes yra labai pasibjaurėję NHS požiūriu.

Per 16 metų trukusią savo kovą su anoreksija E. Duffy yra rijusi skustuvo peiliukus, „šimtus kartų“ buvo guldyta į ligoninę ir jos atžvilgiu buvo pakartotinai taikomas Psichinės sveikatos įstatymas (Mental Health Act).

Keletą kartų, kai jos organai pradėjo nebefunkcionuoti, jos tėvai buvo perspėti pasiruošti jos mirčiai. Dabar Midlsbre esančios ligoninės, kurioje ji buvo gydoma 6 mėn., gydytojai nusprendė išrašyti ją iš ligoninės. Todėl po keliu dienų ji gali būti grąžinta į visuomenę, sverianti 38 kg ir atsisakanti bet kokio maisto.

E. Duffy, kuri praėjusius metus mito tik skystu maistu, turėjo būti išsiųsta į Jorke esančią „The Retreat“ kliniką – vieną iš kelių įstaigų šalyje, kuriose tuo pat metu yra gydomi ir mitybos, ir asmenybės sutrikimai.

Ją konsultavęs gydytojas manė, kad tai gali padėti jai įveikti anoreksiją ir E. Duffy buvo įsitikinusi, jog tai išgelbės jai gyvybę.

Visgi, prieš tris savaites jai buvo pranešta, kad NHS nefinansuos 1 tūkst. svarų sterlingų per dieną kainuojančios specialistų priežiūros. Tuomet ji išėjo iš ligoninės, nuvyko traukiniu į Niukaslą ir perdozavo vaistų. Jos šeima pasinaudojo jos telefone esančia sekimo programėle, kad surastų ją ir išgelbėtų jai gyvybę. Dabar jos tėvai išplatino internete prašymą, siekdami surinkti 1 mln. svarų sterlingų 3 metų gydymui.

Jie yra pasipiktinę NHS dėl jos nesugebėjimo iš tikrųjų jai padėti, nors jos tėvas, 57 m. Alanas, dirba NHS klinikinės inžinerijos vadovu.

51 m. motina Beverly su savo jauniausia dukterimi 20 m. Amy pradėjo pinigų rinkimo akciją. Česterfilde, Derbišyro grafystėje, gyvenanti B. Duffy teigia, kad Amy sesuo negali būti prižiūrima namuose 24 val. per parą ir tikėtina, kad, kai tik galės, pabandys nusižudyti. Taip pat ji mano, kad jos dukra atsisakys bendruomenės slaugos, kurią vietoj gydymo ligoninėje nusprendė jai skirti gydytojai.

„Aš manau, kad NHS požiūris yra šykštus, – sakė B. Duffy. – Viskas atsiremia į pinigus. Dabar ji yra prastesnės būklės, nei buvo, kai buvo paguldyta į ligoninę. Iš jos atėmė bet kokią viltį. Yra nesaugu išrašyti ją iš ligoninės“.

Jos šeima teigia, kad jai išgydyti skirtos brangios priežiūros finansavimas savaime atsipirktų, nes ji nebebūtų ilgalaike našta NHS.

B. Duffy teigia, kad prieš tai, kol jai buvo pasakyta, kad jos vieta „The Retreat“ nebus finansuota, jos duktė buvo priaugusi 5 kg, o dabar atsisako skysto maisto.
„Ji silpsta ir jai reikia pagalbos. Aš tikiuosi, kad mes sugebėsime patys surinkti pinigų, kol jai dar ne per vėlu“, - teigė moteris.

Problemos prasidėjo, kai E. Duffy buvo 8 m. ir ji išgirdo šokių mokytoją sakant, kad kita mergaitė yra stora. Tai tapo visą gyvenimą trunkančios kovos su bulimija ir anoreksija, kurią ji slėpė daugybę metų, priežastimi.

„Tai yra psichinė liga, ne tik susiję su mityba“, - teigė B. Duffy.

Būdama paauglė, E. Duffy buvo plona, dažnai alpdavo ir neteko daug plaukų. Būdama 18 m., ji pagaliau prisipažino savo motinai, kad ji pati sukeldavo sau pykinimą.

Praėjusį spalį ji bandė nusižudyti ir, vadovaujantis Psichinės sveikatos įstatymu, buvo paguldyta į Midlsbre esančią „Roseberry Park Hospital“ ligoninę ir nuo tada buvo ten.

„Jie nežino, ką su ja daryti, – teigia Amy. – Vidutinė gulėjimo toje palatoje trukmė yra 21 diena. Tai yra laikymo vieta. Jai reikia vykti kažkur, kur jie gali gydyti jos mitybos sutrikimą ir jos asmenybės sutrikimą“.

„Atrodo, tarytum jie stengiasi išlaikyti ją gyvą, bet negelbėja jos“, - teigė A. Duffy.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis