Pasitikrink: ar tinkamai prižiūri savo lytinę zoną

Gali nustebti sužinojusi, kas gali sudirginti makštį ar net sukelti jos infekcijas. Atsakyk į testo klausimus ir sužinosi, ar tinkamai rūpiniesi savo intymiąja vietele.

TAIP ar NE: mūvi sintetines kelnaites arba labai apteptus džinsus?

Patarimas: mesk lauk visą sintetiką, kuri glaudžiasi prie lytinės zonos. Oda turi kvėpuoti, todėl geriau rinkis medvilninius apatinius ir venk itin aptemptų džinsų, kitaip neprasiskverbs oras ir ims sparčiai daugintis mielės.

TAIP ar NE: apsiprausi išorinius lytinius organus muilu?

Patarimas: jokio muilo. Muilo kvapas bei chemikalai gali suardyti natūralią makšties bakterijų bei mielių pusiausvyrą ir iš jautrių audinių pašalinti natūralius aliejus. Intymias kūno vietas geriausia prausti tik šiltu vandeniu.

TAIP ar NE: prausdama išorinius lytinius organus naudoji frotinę plaušinę?

Patarimas: prauskis ranka. Prausdamasi frotine plaušine suerzinsi jautrią genitalijų odelę, todėl geriau brauk ranka nuo klitorio link išangės (kad išvengtum infekcijos).

TAIP ar NE: Apsiprausi išorinius lytinius organus stiprią vandens srovę nukreipusi tiesiai į makštį?

Patarimas: jei srovė švirkš tiesiai į makštį, nuplausi ir gerąsias bakterijas, kurios kontroliuoja makšties pH pusiausvyrą. Be to, į gimdą gali patekti blogųjų bakterijų, o tai didina rimtų infekcijų, pavyzdžiui, dubens uždegimo, tikimybę.

TAIP ar NE: šlapiniesi prieš ir po sekso?

Patarimas: tai turėtų tapti įpročiu. Šlapindamasi nuplauni bakterijas, kurios gali sukelti šlapimtakių infekcijas. Jei gali, prieš aistringą žaidimą išgerk stiklinę vandens – po visko bus lengviau nusišlapinti.

TAIP ar NE: pagulėjusi vonioje apsiprausi išorinius lytinius organus papildomai?

Patarimas: praustis reikia su tekančia vandens srove, taigi tai, kad atsigulei į karštą vonią – dar nėra nusiprausimas.

TAIP ar NE: nuolat apžiūri išorinius lytinius organus, ar nėra gumbelių bei karpų?

Patarimas: būtinai tai daryk reguliariai. Jei pamatysi gumbelių, opelių, karpų, apgamų, baltų lopinėlių ar dar ką įtartina, kuo greičiau kreipkis į ginekologą.

TAIP ar NE: kasmet atlieki gimdos kaklelio tepinėlio tyrimus?

Patarimas: gimdos kaklelio tepinėliai – tai galimybė išvengti gimdos kaklelio vėžio. Reguliariai tirdamasi lengviau pastebėsi gimdos kaklelio ląstelių pokyčius ir spėsi užbėgti ligai už akių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis