Penki produktai, skatinantys inkštirų ir spuogų atsiradimą

Jeigu turi rimtų problemų su oda, susimąstyk, kokie veiksniai gali jas sukelti. Labai dažnai priežastis slepiasi neteisingoje mityboje. Štai sąrašas produktų, kurie provokuoja odos problemas.

1. Kaip bebūtų keista, tačiau pirmą vietą šiame sąraše užima kava ir šokoladas. Kava skatina už stresą atsakingo hormono, vadinamo kortizoliu, veiklą. O šis hormonas yra viena iš inkštirų ir spuogų atsiradimo priežasčių. Beje, pati pavojingiausia kava tuomet, kai ji geriama nevalgius, todėl stenkis pradėti rytą ne puodeliu stiprios kavos, o stikline citrina pagardinto vandens ir visaverčiais pusryčiais.

2. Labai dažnai spuogai atsiranda valgant daug pieno produktų: riebių sūrių, ledų ar geriant patį pieną. Šios grupės produktai provokuoja aktyvesnę riebalinių liaukų veiklą, o tai, savu ruožtu, skatina spuogų atsiradimą.

3. Saldumynai ir miltų produktai. Šiai kategorijai priskiriami produktai apskritai kenksmingi mūsų odai. Cukrus, šokoladas, saldainiai, tortai, sausainiai, bulvių traškučiai ir ledai skatina spuogų atsiradimą.

4. Riešutai. Su riešutais reiktų elgtis atsargiai. Migdolai ir pistacijos, žemės riešutai ir graikiniai riešutai – visi jie skatina spuogų atsiradimą. Juos galima ir naudinga vartoti tik labai nedideliais kiekiais.

5. Keptas maistas. Jį iš raciono derėtų apskritai išbraukti, ypač jeigu kankina polinkis į uždegiminius odos procesus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis