Valgai viską ir nestorėji? Taip, tai įmanoma!

Gali valgyti ką tik nori ir nepriaugti svorio? Nereikia laikytis jokios dietos? Taip! Išmokusi suprasti, ko per dieną tikrai reikia tavo kūnui, ištrūksi iš užburto dietų rato, pasijusi laimingesnė, sveikesnė bei stipresnė. Taip pat įsitikinsi, jog nereikalingi kilogramai gali išnykti savaime.

Šie patarimai – visokiausių žalingų dietų priešnuodis. Argi ne šaunu: galėsi vaišintis gardėsiais kada tik panorėjusi!

Įsikalk į galvą – 80:20
Neįmanoma visą laiką elgtis tik tinkamai. Daugybę laiko praleidžiame kavinėse su draugais, nuo ryto ligi vakaro akys nuolat kliūva už viliojančių užkandžių. Nekeista, kad laikytis griežtos dietos atrodo neįmanoma.
Ką daryti? Jei 80 procentų dienos raciono sudarytų sveikas maistas, galėsi liautis jaudintis dėl likusių 20 procentų. Tavo kūnas su jais tikrai susidoros. Pavyzdžiui, nors per didelis kofeino kiekis tikrai ne į sveikatą, visiškai nereikia ryte atsisakyti puodelio kavos, jei tik taip gali dieną pradėti kupina energijos. Norisi šokolado? Pirmyn! Tačiau rinkis kokybišką, juodąjį šokoladą, kuris bus naudingas ir tavo organizmui. Jei penktadienį vakarieniauji restorane, sukirsk kepsnį – jokia čia pasaulio pabaiga, tik kitą dieną maitinkis sveikai ir pailsink toksinų užkimštas kepenis.

Suprask, ko reikalauja tavo kūnas
Daugelis žmonių nesutaria su savo kūnu. Jei nori atkurti tą prarastą ryšį ir suvokti savo vidinius poreikius, paprasčiausiai išmok įsiklausyti.
Ką daryti? Rašykis, ką valgai, - tai padės prisiderinti prie organizmo ir suprasti, ko ir kada jam reikia. Nuo kitos savaitės pradžios imk fiksuoti viską, ką ir kada dedi į burną, nepamiršk nurodyti to momento nuotaikos (nuobodžiauji, esi labai užimta, liūdna) ir prisipažink, ar iš tikrųjų esi išalkusi. Suvokusi, ką valgai, kada valgai ir kaip paskui jautiesi, po truputį išsiaiškinsi, kokio kuro skirtingu dienos metu reikia tavo kūnui. Pavyzdžiui, jei apie vienuoliktą nori šokolado, vadinasi organizmas prašo energijos užtaiso. Tuo metu suvalgiusi bananą, kuriame esantis cukrus skaidosi daug lėčiau, nuslopinsi šokolado poreikį. Sek, kaip tave veikia valgis ir užkandžiai. Jei pietų užsisakei makaronų ir jautiesi apsunkusi, geriau jų valgyk pavakariais, kai galėsi atsipalaiduoti, o dieną rinkis lengvų salotų bei vaisių.

Neatpirkinėk persivalgymo badavimo
dažnai sukirtę ką nors negera jaučiamės nusivylę savimi. Juk pasitaiko: rytą suvalgiusi šokoladinę bandelę ir išgėrusi puodelį kavos su pienu nusprendi, jog diena jau vis tiek prarasta, - vadinasi, nė neverta stengtis. Deja, labai gaila, bet rytojus irgi bus toks pat.
Ką daryti? Atmink: jos valgis neturi versti tave jaustis kaltą. Jei vis nusižengi dietai, padalyk dieną į tris dalis – rytą, pietus ir vakarą. Taip lengviau nepasiduoti: „prasikaltusi“ rytą vis dar gali suimti save į rankas ir neprasižengti kitais dienos etapais.

Žinok, koks maistas yra tavo draugas
Jei jautiesi nekaip – pavargusi, silpna, nervinga ar apsunkusi, - kai kurie produktai gali tau padėti.
Ką daryti? Vanduo lyg riteris baltu žirgu išgelbės tavo stresų išsekintą organizmą. Išgėrusi jo bent du litrus per dieną padarysi sau didžiulę paslaugą: jausiesi sotesnė, paskaistės oda, išvengsi mieguistumo, jėgų stygiaus, šlapinimosi ir tuštinimosi problemų – įprastų dehidratacijos požymių. Vandens ir skaidulingo maisto derinys puikiai tirpdo riebalus. Skrandyje sąveikaudamos su vandeniu, daržovėse ir vaisiuose esančios skaidulos išbrinksta, todėl ilgiau būni soti.

Nepasiduok provokacijoms
Daugelis nustėrstame vien pagalvojusios apie tikrą maistą, pavyzdžiui, riebų sūrį ar aliejų, o jei jų paragaujame, jaučiamės kaltos. Bet juk maistas privalo teikti malonumą! Be to, ne vien retomis progomis – tik tada kūnas bei siela bus sveiki ir tu jusi gyvenimo pilnatvę.
Ką daryti? Įtikink save, kad sviestas, sūris ar šokoladas yra visiškai nekenksmingi produktai, jei žinai, kaip juos valgyti. Svarbiausia suprasti du dalykus: apetito mechanizmą ir tai, kaip maistas veikia tavo kūną. Sotį sukelia smegenyse esantis „apetito centras“. Užduotis tau – išmokti pajusti, kada jau gana. Sužadink skonio receptorius: kaitaliok kietą ir minkštą, karštą ir šaltą, švelnų ir aštrų maistą. Organizmas šiuos pokyčius fiksuos ir praneš apie tai smegenims, todėl pavalgiusi jausiesi sotesnė. Taip galėsi atsipalaiduoti, mėgautis maistu ir kartu būsi sveika bei dailios figūros.

Nepasitikėk dietomis
Mes visus išganingųjų dietų receptus į šiukšlyną, o su vadinamuoju lengvu maistu elkis labai atsargiai. Jis ne toks jau nekaltas, kaip atrodo.
Ką daryti? Maiste, kuriame yra mažai riebalų, paprastai būna daug cukraus, o kur mažiau cukraus, ten daugiau riebalų arba jų priedų. Juk gamintojas suvokia, kad maistas privalo turėti skonį. Jei nori skaniai pavalgyti ir nesirūpinti dėl papildomų kalorijų, paprasčiausiai mažink porcijas. Ir atmink: valgant vienodą maistą smegenys „išsijungia“, todėl sudorosi daugiau, nei norėtum. Maistą gerai sukramtyk, neryk nepajutusi tikro skonio, valgyk mažais kąsneliais. Taip patirsi daugiau malonumo, o smegenys greičiau praneš, kad jau pasisotinai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis