N-18: šis tas, ką verta žinoti apie vyriškąjį pasididžiavimą

(1)

Žinios dar niekam nepakenkė. Ypač apie tai, kaip veikia vyriškasis organas. Niujorko Langono medicinos centro urologijos profesorius Benjaminas Bruckeris mielai su COSMO aptaria 10 pagrindinių faktų apie šią personifikuotą, mistifikuotą itin savarankišką kūno dalį.

1. Apipjaustytas, neapipjaustytas – jei rimtai, tarp jų nėra didelio skirtumo. Tik pastebima, kad neapipjaustytiems vyrams didesnė rizika susirgti varpos vėžiu, tačiau ši liga labai reta. Be to, neapipjaustyti vyrai kiek dažniau partneriams perduoda ŽIV ir ŽPV – bet tik tuo atveju, jei nesinaudoja prezervatyvu. Jei lygintume seksualinius pojūčius ir galias, apipjaustytas penis nesuteikia jokių pranašumų. Taip, neapipjaustytas penis gali atrodyti didesnis. Bet tik atrodyti. Taip, apyvarpė mylintis greičiausiai kiek atsismaukia – bet ar labai kas dėl to pasikeičia? Ne. Žodžiu, viskas priklauso nuo poreikio. Čia kaip automobilis: vienam patinka pakeliamu stogu, kitaip – be jo.

2. Penis gali lūžti. Kai kalbama apie lūžį, įprastai įsivaizduojama, kad lūžta kaulas. Varpos atveju yra kitaip: jos lūžis – tai audinio įtrūkimas. Nes, kaip visi žinome, penis – ne raumuo ar kaulas, o organas. Taip? Taip! Medicinos vadovėliuose šios traumos kartais vadinamos „baklažano deformacija“. Mat lūžusi varpa tampa purpurinės spalvos, atrodo tarsi subraižyta ir įgyja baklažano formą. (Hm, regis kitomis akimis dabar žvelgsime į šią daržovę – red. past.)

3. Vis dėlto peniai yra palyginti atsparūs. Sužeisti varpą nėra sudėtinga – ji jautriai reaguoja ir į grybštelėjimus dantimis, ir į stipresnį suspaudimą. Tačiau sužaloti ją taip, kad liktų ilgalaikių padarinių, – ne taip paprasta. Susilpnėjęs ir nukaręs – tai natūrali penio reakcija į skausmą (kai nesinori tapti baklažanu). Gera naujiena ta, jog daugeliui vyrų į tą vietą suplūsta labai daug kraujo, vadinasi, žaizdelės greičiau gyja, stipriau reaguoja imuninė sistema. Tačiau tokiu atveju su peniu reikia elgtis atsargiai ir švelniai – kaip ir su kitomis sužalotomis kūno dalimis.

4. Vyrai taip pat gali sirgti ir pienlige, ir šlapimo pūslės uždegimu. Šios ligos gali būti perduodamos partneriui. Retai, bet gali. Vyrai gali pasigauti išorinę pienligę, dažniausia tai būna tik odos uždegimas. Jei vyras suserga šlaplės infekcija, įprastai tai būna susiję su kokia nors kita problema. Pavyzdžiui, padidėjusia prostata.

5. Erekcinė disfunkcija dažniausiai irgi susijusi su kitomis sveikatos problemomis. Yra net tokia kategorija: „psichogeninė erekcinė disfunkcija“. Tarkim, vyras buvo neištikimas ir grįžo pasimylėti su žmona. Jis jaučiasi nekaip, ir jo erekcija sutrinka. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad jei vyrui neįvyksta erekcija, vadinasi, jis buvo neištikimas! Įtakos turi ir kiti veiksniai: stresas, vaistai (ir receptiniai, ir nereceptiniai), alkoholis, amžius, net antsvoris. Jei erekcinė disfunkcija kartojasi, būtinai reikia pasitikrinti sveikatą.

6. Iš tiesų niekas nežino, koks yra vidutinis penio dydis. Pirmiausia todėl, kad ne tik nėra konkretaus standartinio įrankio jam išmatuoti, bet ir paprasto būdo tai padaryti. Kai kurie tyrėjai tempia penius prikabinę prie jų svarmenis (oi!). Kiti matuoja ne nuo varpos šaknies, o nuo gaktos pradžios. Be to, peniai nuolat keičia dydį. Didelė penio dalis, tiesą sakant, yra kūno viduje. Dar ilgis priklauso nuo to, koks riebalų sluoksnis gaktos srityje: net jei apvalesnio ir lieso vyrų peniai yra vienodo ilgio, išmatavus gali pasirodyti, kad storesnio vyro varpa trumpesnė.

7. Iš esmės klitoris – tai mažas penis. Embriono stadijoje penis ir klitoris išsivysto iš to paties audinio. Tad techniškai klitorio erekcija galima. Šiaip jau visi – ir vyrai, ir moterys, – vystymose pradžioje turi makšties lūpas. Jei procese dalyvauja Y chromosoma, sritis aplink genitalijas pradeda kisti. Kiaušidės, arba lytinės liaukos, nusileidžia ir tampa sėklidėmis. Lytinės lūpos virsta kapšeliu, o tada klitoris padidėja ir tampa peniu. Va kokia likimo ironija.

8. „Erekcija“ ne visada reiškia „didesnis penis“. Kai kuriems vyrams maži peniai per erekciją padidėja. Tačiau yra ir tokių, kurie lieka tokio pat dydžio. Yra vyrų dideliais peniais, kurie erekcijos lieka tokio pat ilgio. Ir yra vyrų dideliais peniais, kurie per erekciją dar labiau padidėja.

9. Seksas, trunkantis vos dvi minutes, – tai ne per ankstyva ejakuliacija. Vyrams atrodo, kad jie turi plūktis pusantros dvi valandas, tačiau iš tikrųjų dauguma moterų jiems pasakytų, kad tiek trunkantis seksas nebeteikia malonumo. Dauguma atvejų seksas trunka minutes, ne valandas. Labai norisi išgirsti vidurkį? Penkios minutės.

10. Taigi kiekvienas penis – skirtingas. Vieniems po sekso reikia daugiau laiko atsigauti, kiti gali iš karto pakilti antram raundui. Ir viena, ir kita – normalu. Todėl, mieli vyrai, jei mus girdite, – nustokite kompleksuoti ir lyginti save su kitais. Visi jūs – nuostabūs!

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis