Gėrimai be kalorijų - išsigelbėjimas lieknėjančioms?

„Neįsivaizduoju dienos be mažiausiai poros buteliukų kolos. Kavinėse geriu tik ją ir stengiuosi visada su savimi turėti buteliuką, nes kitaip ima panika. Gal juokingai nuskambės, bet kai pradeda darytis silpna, pakanka poros gurkšnių ir aš vėl stoviu ant kojų. Manau, turiu rimtą priklausomybę“, - pasakoja teisės studentė Neringa. Ar jums ši priklausomybė pažįstama?

„Taip, dauguma žmonių vienus maisto produktus mėgsta labiau nei kitus ir su laiku išvysto tam tikrus valgymo ar gėrimo įpročius, bet to vadinti priklausomybe tikrai negalima, tai nėra klinikinė diagnozė“, - įsitikinusi maisto technologijos ir inžinerijos specialistė Ieva Petkevičiūtė.

Kompanijos „MyDrink Beverages“ naujų produktų kūrimo skyriaus vadovė Ieva, gaiviuosius gėrimus kurianti ir Lietuvos, ir užsienio rinkoms, žino, kaip kai kuriems žmonėms sunku atsisakyti mėgstamų gazuotų gėrimų ir tikina, kad kardinalūs sprendimai - ne visada geriausi.

„Spartietiško gyvenimo būdo laikytis labai sunku - su jokia dieta ilgai nedraugausite, jei ji bus vien tik kančia ir suvaržymai. Mano patarimas: suraskite, kaip mėgiamą maistą suderinti su sveika mityba. Jei sportuosite ir žiūrėsite ką valgote, galėsite ramiai atsidaryti tiek vieną, tiek dvi gazuoto gėrimo skardines,“ - nuramina Ieva, sukūrusi pirmą lietuvišką gėrimą su vitaminais BRUM BRUM.

Pasak jos, be konservantų, taurino ar kofeino pagamintas BRUM BRUM gimė iš meilės gazuotiems gėrimams: „Supratau, kad su ja nepakovosi, todėl geriau kančias tiesiog pakreipti savo naudai. Vienoje BRUM BRUM skardinėje yra pusė rekomenduotinos E, C ir B grupės vitaminų paros normos, jis pagamintas iš natūralių vaisių sulčių, tad galiu drąsiai pasakyti, jog kai norisi ko nors gazuoto, bet nesinori sąžinės priekaištų, rinkitės gėrimus turinčius kūnui naudingų medžiagų. BRUM BRUM tikrai nuplauna sąžinės graužatį,“ - kvatojasi Ieva.

Dietiniai ar becukriai gėrimai toms, kurios limonadų vartojimą nori sumažinti dėl kalorijų, yra geras sprendimas, teigia pašnekovė, tiesa, kai kurie jų turi specifinį skonį, bet jį panaikinsite gėrimą gerai atšaldę ar pateikę su skiltele citrinos.

Bet pati Ieva prisipažįsta gėrimais su dirbtiniais saldikliais nepiktnaudžiaujanti dėl dviejų priežasčių: „Tyrimas, kurį publikavo „International Journal of Obesity“ (liet. Tarptautinis nutukimo žurnalas - red. past.) rodo, kad dirbtiniai saldikliai sutrikdo natūralų kūno sugebėjimą skaičiuoti kalorijas pagal maisto saldumą. Smegenys „nenuskaito“ dirbtinių saldiklių, todėl kyla pavojus padauginti jais pagardintų maisto produktų ar dietinių gėrimų. Antroji priežastis - pašalinis dirbtinių saldiklių poveikis“.

Moksliškai įrodyta, jog saldiklis E950 acesulfamas K – gali sukelti vėžį (įrodyta, kad sukelia gyvūnams - red.past.), veikia skydliaukę, o E951 aspartamas – didelis kiekis kraujyje slopina protinį vystymąsi, trikdo smegenų veiklą, gali sukelti pykinimą, galvos skausmą bei priepuolius, panašius į epilepsiją.

„Suprantu, kiekvienai moteriai ramiau, jeigu gėrimo etiketėje nurodyta „0“ kalorijų arba iš tolo šviečia užrašas „sugar free“, tačiau tai paprastai reiškia, kad vietoj įprasto cukraus gėrimui panaudotas cukraus pakaitalas. Kai kurie dirbtiniai saldikliai blokuoja troškulio receptorius, esančius burnoje, todėl nuolat kyla noras atsigaivinti nauja porcija gėrimo. Be to, esant aukštesnei nei 37 laipsnių temperatūrai aspartamas provokuoja metanolio (medžio spirito) susidarymą. O netgi mažas šios medžiagos kiekis gali tapti neurologinių susirgimų priežastimi“, - pasakoja vitaminų gėrimo BRUM BRUM kūrėja ir priduria, kad teisė, ką rinktis – mėgintuvėlyje sukurtą ingredientą ar cukrų, kuris naudojamas jau daugybę metų ir yra išgaunamas iš natūralių šaltinių – priklauso jums.

Daugiau apie vitaminų gėrimą BRUM BRUM skaitykite ČIA.

Užsakymo nr.: PT_67060786

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis