5 efektyviausios dietos, žadančios stulbinančius rezultatus

Faktas: moterys laikosi tik tų dietų, kurios žada geriausius rezultatus, juk visos nori numesti svorio greitai ir be didelių pastangų. O naujos dietos atsiranda kaip grybai po lietaus! Kokiomis dietomis labiausiai tiki moterys - atsakymą pateikė visažinis Google.

1. Paleolito laikotarpio dieta (Paleo Diet) siūlo atsigręžti į praeitį ir maitintis taip, kaip kadaise maitinosi mūsų protėviai. Kitaip tariant – atsisakyti tų produktų, kurių nebūdavo tais laikais: duonos bei kitų kepinių, taip pat bulvių, druskos, prieskonių ir t.t. Dietos metu rekomenduojama vartoti produktus, kuriuose gausu baltymų ir patariama sumažinti angliavandenių kiekį. Mėsa ir augalinis maistas – anot dietos šalininkų, būtent prie tokio raciono labiausiai pripratęs žmogaus organizmas.


2. Valomoji sulčių dieta (Juice Cleanse) sąraše užėmė garbingą vietą. Jos autorius sukūrė keletą „sulčių terapijos“ variantų, kurie skiriasi savo trukme. Tačiau visų variantų esmė ta pati: gerti tik šviežiai spaustas sultis. Nevartojant jokio kieto maisto, virškinimo sistema nėra apkraunama ir gali efektyviau šalinti toksinus, kurie su sultimis yra tiesiog išplaunami.


3. Viduržemio jūros dieta nepraranda populiarumo visame pasaulyje. Laikantis Viduržemio jūros dietos valgoma daug vaisių ir daržovių, ankštinių kultūrų, kruopų bei žuvies, saikingai vartojama vyno.Viduržemio jūros dietos mitybos planą sudaro šie produktai: šviežios daržovės (ypač pupos bei kiti ankštiniai augalai, pomidorai, pipirai, česnakai, svogūnai, baklažanai, cukinijos), vaisiai (obuoliai, kriaušės, uogos, apelsinai, citrinos), riešutai, alyvų aliejus, ryžiai, javai, aromatinės žolelės bei prieskoniai, makaronai, duona, žuvis, paukštiena, kiaušiniai, jogurtas, baltas sūris. Minimaliai reiktų vartoti raudoną mėsą bei saldumynus. Per pietus galima išgerti taurę vyno. Siūloma valgyti penkis kartus per dieną. Laikantis šio valgymo principų sumažėja alkio jausmas ir pagerėja medžiagų apykaita.


4. Skysčių dieta (Master Cleanse) yra panaši į valomąją sulčių dietą: 10 dienų reikia gerti tik specialius kokteilius, pavyzdžiui, iš citrinos sulčių, klevų sirupo ir juodųjų pipirų. Anot gandų, būtent šios dietos dėka dainininkė Beyonce numetė 9 kilogramus. Tačiau ištverti vien su tokiais kokteiliais 10 dienų... Nerekomenduojame niekam.


5. Ketogeninė dieta (Ketogenic Diet) siūlo iki minimumo sumažinti angliavandenių kiekį ir pakeisti juos riebalais. Iš tiesų ši dieta buvo sukurta nuo epilepsijos kenčiantiems vaikams. Laikantis šios dietos, riebalai turėtų sudaryti 80% viso dienos raciono. Tokiu būdu organizmas pradeda skaidyti ne angliavandenius (kurie iš esmės yra energijos šaltinis), o riebalus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis