Kas laukia apsilankymo pas ginekologą metu

Nemaža dalis jaunų moterų net ir susidūrusios su intymios sveikatos problemomis baiminasi praverti ginekologo kabineto duris. Bandysime atsakyti į dažniausiai kylančius merginų klausimus ir aptarsime, kas tavęs laukia apžiūros metu.

Pasiruošimas vizitui pas ginekologą


Jei dar niekada nesi buvusi pas ginekologą, tikriausiai kyla nemažai klausimų, ką turėtum daryti ir ko daryti negalima prieš apsilankymą. Štai keli dažniausiai iškylantys klausimai, kuriuos ne visada jauku užduoti.


Ar reikia apsiprausti? Apsiprausti būtina, tačiau norėdama būti „švaresne“, nesugalvok praplauti savo makšties į ją nukreipusi tiesioginę vandens srovę. Tokiu būdu tu išplausi visas bakterijas ir gydytojos paimtas tepinėlis neparodys jokių rezultatų.


Ar reikia pašalinti plaukelius? Specialiai šalinti plaukelių prieš apsilankymą pas ginekologą tikrai nereikia. Jie apžiūrai netrukdys. Tačiau jeigu plaukelius reguliariai šalini ir tavo oda po to būna sudirgusi, geriau šios procedūros atsisakyk, nes tai gali atrodyti kaip vienas iš ligos simptomų, kuris suklaidins tavo gydytoją.


Ar prieš apsilankymą galima mylėtis? Jeigu gali susilaikyti 2-3 dienas, geriau taip ir padaryk, kad makštyje likusios spermos ar lubrikanto dalelės neiškreiptų tyrimų parodymų.


Kokiomis ciklo dienomis reikėtų užsirašyti vizitui? Iš esmės gali eiti bet kuriuo metu, tik ne per mėnesines. Tačiau labiausiai patariama pas ginekologą apsilankyti pirmosiomis dienomis po mėnesinių, kuomet imunitetas būna šiek tiek nusilpęs ir lengviau pastebėti net ir nedideles infekcijas.


Ar prieš vizitą reikia nusišlapinti? Kadangi apžiūros metu gydytojui teks šiek tiek spustelėti tavo pilvą, būtų gerai, kad tuo metu jaustumeisi patogiai. Pilna šlapimo pūslė tikrai trukdys.


Ar ginekologas liesis prie lytinių organų? Kad galėtų apžiūrėti tavo makštį, ginekologas naudos skėtiklį – paprastą prietaisą, kuris švelniai įvedamas į makštį ir po truputį praskečiamas, kad gydytojas galėtų apčiuopti ir apžiūrėti tavo moteriškuosius organus, Ginekologas gali lengvai paspausti pilvą – taip įprasta ginekologinės apžiūros dalis. Taip pat gydytojas turėtų apžiūrėti tavo krūtis ir parodyti tau, kaip jas gali pasitikrinti pati.


Kaip vyksta ginekologinė apžiūra


Ginekologinė apžiūra nėra nei baisi, nei skausminga, tačiau reta moteris galėtų pasakyti, kad vizitas pas šios srities specialistą – malonus. Natūralu, juk tavo intymiausias vietas apžiūrinėja svetimas žmogus. Tačiau nepamiršk, kad ginekologas – gydytojas, kuriam tokios apžiūros yra kasdienio darbo dalis. Ir jei tu apsilankei pas jį ne šiaip sau, o dėl tam tikrų problemų, ginekologas tikrai nežiūrės į tave smerkiančiu žvilgsniu ir nepamokslaus. Jo darbas – nustatyti ligą ir skirti gydymą arba patarti rūpimais klausimais. Jeigu tau gėda dėl esamų simptomų ir galimos ligos, tiesiog pagalvok, kad gydytojui tai nieko naujo – su šiais dalykais jis susiduria kiekvieną dieną.


Taigi, kaip viskas vyks? Visų pirma ginekologas užduos tau keletą klausimų apie tavo ir artimiausių giminaičių sveikatą bei nusiskundimus. Net jeigu apie tai kalbėti nemalonu, atsakinėk sąžiningai, nes tai svarbu vertinant tavo riziką susirgti tam tikromis ligomis. Nesigėdyk ir pati klausti.


Po to gydytojas paprašys tavęs nusirengti apatinę drabužių dalį ir atsisėsti ant specialios ginekologinės kėdės. Ši kėdė turi kojų laikiklius, kad galėtum patogiai atsigulti ir prasiskėsti, o ginekologas galėtų tave apžiūrėti. Tuomet gydytojas į tavo makštį įves nedidelį skėtiklį. Kuo labiau atpalaiduosi raumenis, tuo mažesnį diskomfortą jausi. Šis prietaisas padeda ginekologui nustatyti gimdos kaklelio ir makšties dydį bei formą, uždegimus, sužalojimus, plyšimus, auglius, įvertinti išskyrų spalvą ir pobūdį.


Jeigu turi nusiskundimų arba gydytojas įtaria galimą infekciją, mentele jis paims makšties išskyrų bei gimdos kaklelio tepinėlį laboratoriniam ištyrimui. Procedūra tikrai neskausminga!


Po apžiūros skėtiklis bus ištrauktas ir ginekologas atliks ginekologinę apžiūrą pirštais: pažiūrės, ar gimdos, kiaušintakių bei kiaušidžių padėtis yra teisinga. Apžiūros metu gydytojas gali klausinėti tavęs apie juntamus pojūčius, skausmą, tempimą ir pan.


Išsiaiškink viską, kas tave domina


Po apžiūros gydytojas užpildys tavo medicininę kortelę, o tuo metu galite pasikalbėti. Kas kitas tau atsakys į visus svarbiausius su tavo lytine sveikata susijusius klausimus, jei ne ginekologas? Klausk drąsiai! Tau tikrai nėra ko drovėtis.


  • Jeigu gydytojas įtaria galimą uždegimą ar infekciją, būtinai pasiteirauk, kas galėjo tai sukelti ir kaip galėtum apsisaugoti ateityje.
  • Pagalvok apie skiepus nuo gimdos kaklelio vėžio. Ginekologas tau turėtų išsamiai apie juos papasakoti.
  • Paprašyk, kad gydytojas parodytų, kaip teisingai apžiūrėti savo krūtis namuose.
  • Pasiteirauk, kaip apskaičiuoti savo mėnesinių ciklą, vaisingas dienas.
  • Būtinai pasikalbėkite apie tau tinkamiausius kontracepcijos metodus.
  • Sužinok, kokius tyrimus tavo amžiaus merginai kompensuoja valstybė ir ką gydytojas rekomenduotų pasitikrinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis