Tinkamiausias laikas pasirūpinti kontracepcija – pavasaris

Šiuolaikinė moteris savarankiškai planuoja savo karjerą, laisvalaikį ar šeimos pagausėjimą. Ilgalaikės kontracepcijos priemonės ne tik padeda moterims kontroliuoti vaisingumą, tačiau gali išspręsti ir varginančias skausmingų ar gausių mėnesinių problemas.

Pavasaris – puikus laikas pradėti ruoštis vasarai, kuomet nesinori keisti planų dėl mėnesinių negalavimų ar lakstyti po vaistines ieškant skubiosios kontracepcijos tablečių. Kodėl vertėtų pasirūpinti tinkama kontracepcija iš anksto, pasakoja akušerė-ginekologė Regina Giliasevičienė.

Skausmingos ir gausios mėnesinės – kas antros moters problema

Menstruacijų negalavimais skundžiasi daugybė moterų, net 50 proc. vaisingo amžiaus moterų susiduria su gausiomis mėnesinėmis. Apie 61 proc. visų šių moterų turi labai gausias mėnesines, kurios ne tik sukelia nepatogumų, bet ir sutrikdo kasdienybės ritmą bei blogina gyvenimo kokybę. Menstruacijos taip pat gali nulemti papildomas organizmo problemas: suprastėjusį darbingumą, sumažėjusį geležies ir hemoglobino kiekį kraujyje. Dėl pastarųjų priežasčių pablogėja audinių aprūpinimas deguonimi.

„Didžiausia moterų problema – susitaikymas su varginančiais mėnesinių simptomais ir iniciatyvos stoka, ieškant skausmingų mėnesinių panaikinimo būdų. Pasaulio statistika rodo, kad tik 9-14 proc. moterų, turinčių gausias ir skausmingas mėnesines, jas įvardija kaip problemą ir ima ieškoti išeičių, daugeliui moterų gausus menstruacinis kraujavimas – natūralus reiškinys“, – stebisi ginekologė R. Giliasevičienė. Dažnai moterys nesiryžta pokyčiams ir tokiu būdu atsisako galimybės palengvinti ne tik su sveikata susijusias problemas, bet ir pagerinti savo gyvenimo kokybę.

„Mūsų šalies moterys, palyginti su kitomis valstybėmis, yra pakankamai konservatyvios ir sunkiai priima naujoves. Apsaugos nuo neplanuoto nėštumo metodas yra kiekvienos moters pasirinkimas, tačiau, parekomendavusi išbandyti vieną ar kitą naujovę kontracepcijos srityje, sulaukiu ne tik rezultatais patenkintų moterų, bet ir nuoširdžios padėkos. Moterims rekomenduoju neapsistoti ties vienu kontracepcijos metodu ir skatinu išbandyti naujus. Šiuolaikinės kontracepcijos priemonės ne tik patikimai saugo nuo nėštumo, bet ir palengvina mėnesinių negalavimus“, – pasakoja gydytoja.

Gydytoja R. Giliasevičienė primena, kad hormoninės spiralės veikimo mechanizmas paremtas vietiniu poveikiu, hormonas veikia tik gimdos gleivinę, o ne visą organizamą, kaip būna vartojant tabletes. Į kraujotaką patenka nedidelis hormono kiekis, todėl ovuliacija paprastai neslopinama ir neigiamo poveikio kiaušidžių funkcijai nėra.

Artėjant vasarai kontracepcija reikėtų pasirūpinti iš anksto

Hormoninė spiralė – efektyvi gausių ir skausmingų mėnesinių gydymo priemonė. Ilgainiui mėnesinės tampa negausios, trumpos ir nebe tokios skausmingos. Tačiau kol organizmas pripranta prie hormoninės spiralės, praeina keli mėnesiai, todėl verta tokia kontracepcija pasirūpinti iš anksto. Pavasaris yra tinkamas metas pasidomėti Lietuvos moterims pažįstamu kontracepcijos metodu – hormonine spirale, suteikiančia galimybę vasaros atostogų metu pamiršti gausių mėnesinių vargus ar galimas kontraceptinių tablečių vartojimo klaidas, kai išvykus atostogauti į kitą šalį pasikeičia laiko zona ar klimatas.

Hormoninės spiralės šalutinis poveikis pasireiškia palyginti retai, tačiau per pirmuosius vartojimo mėnesius pasitaiko, kad moterims atsiranda spuogų, lengvai svaigsta galva, gali atsirasti nereguliariai kraujavimas ar patepliojimai. Norint vasarą nesusidurti su galimu šalutiniu poveikiu, kuris kai kurias moteris aplanko adaptaciniu laikotarpiu, gydytoja R. Giliasevičinenė rekomenduoja kontracepcija pasirūpinti truputį anksčiau, geriausia – pavasarį. Tuomet nereikės jaudintis dėvint šviesius drabužius, maudantis, o ir savijauta bus normali.

Šis straipsnis parengtas bendradarbiaujant su įmone „Bayer“.

Užsakymo nr.: PT_67633714

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis