Štai kas nutinka kūnui, mėnesį laiko gėrus Coca Colą

Neturime jokio tikslo daryti anti reklamą ar tavęs bauginti, bet... Pati puikiai žinai, kad saldinti gazuotieji gėrimai tikrai ne pats sveikiausias pasirinkimas. Tik nematydamos akivaizdžių rezultatų dažniausiai nesusimąstome ir numojama į tai ranka. Ką gi, rezultatai prieš tavo akis!


50-metis George`as Prioras nusprendė atlikti eksperimentą ir kiekvieną dieną išgerdavo 10 Coca Colos skardinių. Vyrukas netgi sukūrė šio projekto internetinį puslapį, kuriame gali rasti visą informaciją apie jo savijautą ir pokyčius, o mes dalinamės sutrumpinta ir apibendrinta versija.


Taigi šiek tiek apie George`ą: jis niekuomet nesilaikė ypatingų dietų, tačiau ribodavo angliavandenių kiekį, nes jo įsitikinimu, būtent angliavandeniai yra pagrindinė augančio svorio priežastis. Iki eksperimento pradžios George`as svėre 76 kilogramus, jo kraujo spaudimas siekė 130/80, o jo kūne buvo maždaug 9 proc. riebalų.10-tąją eksperimento dieną George`as pasidalino pirmaisiais įspūdžiais: „Šį rytą svėriau 3,6 kg daugiau nei prieš devynias dienas. Beveik nenoriu valgyti, nes nuolatos geriu Colą“. Paskaičiavus akivaizdu, kodėl alkis nekankina - gerdamas tokį kiekį gazuoto saldinto gėrimo, per dieną papildomai jis suvartoja neįtikėtiną kiekį kilo kalorijų (vienoje skardinėje apie 210 kcal) .


Po 15 eksperimento dienų George`o riebalų procentas kūne šoktelėjo nuo 9 iki 14. Vyras prisipažino, kad cukrų gauna tik iš šio gėrimo ir jaučiasi ne itin gerai, tačiau pasistengs išsilaikyti dar 15 dienų. Praėjus 21 dienai jis rašė: „Visą dieną skauda galvą, priaugau 7,2 kg. Šiandien nebesugebėjau užsisegti kelnių. Be to, kur kas dažniau turiu eiti į tualetą“.


100 ml gėrimo yra 10.6 g cukraus, skardinėje - 53 g. Paskaičiuokime: jeigu per dieną išgeriama 10 skardinių, vadinasi suvartojame 530 gramų cukraus. Pusė kilogramo! Šį eksperimentą George`as atliko tam, kad vaizdžiai parodytų, kokią žalą savo organizmui darome nesaikingai vartodami gazuotus saldintus gėrimus. Po mėnesį trukusio eksperimento vyras priaugo 10,4 kg. jo kraujo spaudimas šoktelėjo iki 143/96, o riebalų kūne padidėjo 7 proc.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis