Biolaukų fenomenas: netradicinis būdas gydyti ligas, o gal...

Kiekvieno žmogaus kūną supa biolaukai, nes visi skleidžiame tam tikrą energiją. Ar tiesa, kad koreguojant biolaukus galima įveikti negalavimus bei ligas? O gal tai tik manipuliacija ar magija, suteikianti vilties, kai medicina tampa bejėgė?

Alternatyvūs gydymo metodai kelia didžiulį susidomėjimą visame pasaulyje. Štai JAV nacionaliniame sveikatos institute, didžiausioje medicinos tyrimų institucijoje, netgi įkurtas alternatyviosios medicinos centras. Greta akupunktūros ir kinų medicinos, mokslininkai domisi bioenergoterapija. Kol kas ji vertinama skeptiškai. Bet kas yra toji bioenergoterapija ir kodėl apie ją tiek diskutuojama?

Jos šalininkai tvirtina, esą pakoregavus žmogaus biolaukus įmanoma pagerinti jo savijautą, išgydyti alergijas, galvos skausmą ir net vėžį. Tradicinės medicinos ekspertai tokiais teiginiais piktinasi, kaskart iš biolaukų žinovų reikalaudami mokslu grįstų įrodymų. Kol jie ten vieni kitiems karštai įrodinėja savo tiesas, mes pamėginkime ramiai išsiaiškinti bioenergoterapijos pranašumus bei trūkumus.

Nuomonė Nr. 1

“Bioenergoterapija parodo, kad egzistuoja energija, apie kurią nieko nežinome.”

“Tai žmogaus energijos laukas, kuris išeina už fizinio kūno ribų ir būna skirtingų dydžių”, – itin paprastai biolaukus bando aiškinti į bioenergoterapiją įnikęs inžinierius Aleksandras. Jo teigimu, bioenergijos specialistas geba matyti žmogaus aurą: kokia ji ir kiek ją reikia koreguoti naudojant bioenergetiką.

Bioenergetinių laukų struktūros įvairiai traktuojamos. Vis dėlto daugelis mokslininkų pripažįsta: kokybės prasme biolaukai skiriasi nuo fizikos mokslui žinomų elektromagnetinių, elektrostatinių ar elektros jėgos reiškinių. Aiškiau tariant, niekas nėra sukaupęs apie biolaukus tiek žinių, kad galėtų daryti neginčijamas išvadas. Bent jau kol kas. Tačiau bioenergetikai tiki: jeigu emocinis bei mentalinis kūnai funkcionuoja harmoningai, žmogus yra kupinas energijos ir gali save realizuoti. Deja, nesirūpindamas savo gyvenimu žmogus pats sau paspendžia spąstus. Dažniausia įsivaro stresą, įsikalba ligų. Žmogus jaučiasi aplinkybių auka, bejėgis ką nors pakeisti. Ir dėl to visiškai praranda gebėjimą save jausti, galop jį apninka realios ligos bei negalavimai.

“Esu inžinierius, todėl ilgai labai kritiškai žiūrėjau į visus neįprastus gydymo metodus, – pasakoja Aleksandras. – Prieš dešimt metų išbandžiau hipnozę. Tada pirmą kartą pajutau keistą energijos antplūdį. Grįžęs namo atlikau eksperimentą: ištiesiau ranką į žmoną ir ties jos keliais pajutau, kaip tvinksi mano delnai. Vėliau išaiškėjo, kad jos keliai pažeisti reumato.”

Biolaukų pažinimu užsiimantis vyras teigia, kad skaitydamas delnais kūno ligas yra patyręs skirtingų signalų: nuo delnų odos tempimo iki jų virpėjimo. Savo naujaisiais gebėjimais jis pirmą kartą patikėjo pažįstamai moteriai pabandęs palengvinti neištveriamus galvos skausmus. Ji kasdien prarydavo po saują tablečių, tačiau po kelių biolaukų koregavimo seansų jos būklė akivaizdžiai pagerėjo.

Aleksandras bioenergoterapija domisi septynerius metus ir nelaiko savęs dideliu šios srities žinovu. “Nuolat mokausi ir sužinau apie žmogaus auras ką nors nauja”, – teigia jis.

Kaip vyksta bioenergoterapijos seansai? Specialistas pirmiausia perskaito žmogaus energinius laukus ir nustato pažeistas vietas. Pasirodo, liga žmogaus biolaukus užteršia, todėl juos būtina koreguoti, subalansuoti. Specialistas kaskart išrenka individualų biolaukų koregavimo būdą ir jo poveikį patikrina per kitą paciento apsilankymą. Kartais rezultatą fiksuoja ir ligoninėje atlikti organizmo tyrimai. Bioenergetikų nuomone, daugeliui negalavimų (stresui, išsekimui, nevaisingumui, įvairiems organizmo uždegimams) gydyti vaistų nereikia. Po sunkių ligų neverta kimšti ir vitaminų: atsigauti padeda biolaukų koregavimas.

Nuomonė Nr. 2

“Nepainiokime magijos su gydymu”

“Kas ta bioenergoterapija – menas ar magija? Net žodynuose sunku rasti tinkamos informacijos”, – neslepia susierzinimo COSMO kalbinti tradicinės pakraipos gydytojai. Jų nuomone, paslaptingų laukų bei jėgų nagrinėjimas ir bioenergetikų disponuojamos žinios kelia kažkokio naujo mokslo įspūdį, tačiau pamirštama, jog bioenergija užsiima įvairaus išsilavinimo žmonės, dažniausia neturintys nieko bendra su medicina, todėl labai abejotina, ar šitaip, ignoruojant tūkstančius metų kauptas žinias, įmanoma išgydyti ligas.

Ypač piktinasi gydytojai onkologai. “Kai koks mėgėjas ima tikinti galintis vaiką išgydyti rankomis per atstumą, pavedžiojęs delnais virš galvos, tiesiog užverdu iš pykčio, – sako gydytoja onkologė, nenorėjusi skelbti pavardės. – Žmonės kliaujasi visokiais paistalais ir šarlatanais, nes ne visada medicina gali padėti artimam taip, kaip jie viliasi.”

Medikai sutinka: retsykiais bioenergoterapija galėtų padėti – kaip savotiška psichoterapija. Tiesa, rizikinga psichoterapija, mat neprofesionali. Gydytojai neprotestuoja, jei pacientas gydo ligą tradiciniais metodais ir naudojasi bioenergoterapija. Pasirodo, greta tradicinės medicinos naudojamos netradicinės gydymo priemonės dažnai duoda neblogų rezultatų. Pavyzdžiui, pastebėta, kad tokiu atveju pacientai lengviau ištveria chemoterapiją. Vis dėlto pernelyg nesaugu rimtai sergančiam žmogui spjovus į vaistus laukti stebuklo vien iš netradicinių gydymo būdų.

Rimčiausias gydytojų argumentas per šį ginčą – tai mokslinių biolaukų tyrimų trūkumas: kur ta profesinė literatūra, kuri patvirtintų bioenergoterapijos veiksmingumą? Gydytojai onkologai išvis kategoriški: bioenergoterapija neturi nieko bendra su ligų gydymu.

Nuomonė Nr. 3

“Mokslas netrukus įrodys, ar bioenergoterapija veiksminga.”

Fiziko Alvydo Paukščio nuomone, kol kas niekas nenutuokia, apie kokią energiją kalba biolaukų ekspertai ir kaip ją persiunčia neprisilietę prie žmogaus. Atsakyti į paslaptingus klausimus bando daugybė mokslininkų, tarp jų – lenkų kilmės amerikietis Mietekas Wirkus. Šis žmogus įkūrė net savo bioenergoterapijos mokyklą.

Jo tvirtinimu, biolaukų koregavimas – tai labai mažo dažnio elektromagnetinių bangų siuntimas kitam žmogui. Gydytoju save laikantis amerikietis teigia gebąs atkurti biocheminius ir bioenergetinius paciento kūno procesus. M.Wirkus – vienas įdomiausių biolaukų tyrėjų pasaulyje. Savo unikalumą mokslininkas demonstravo ir JAV nacionaliniame sveikatos institute (viskas buvo fiksuojama vaizdo kameromis): remiantis tyrimo medžiaga, iš savęs šis žmogus geba išspjauti beveik 100 voltų energiją. “Tai šiuolaikiniame mokslo pasaulyje neįmanoma, bet tai vyksta”, – komentavo dokumentiniame filme M.Wirkaus eksperimentą jo kolegos.

Po šio eksperimento bioenergoterapijos lyderis buvo pakviestas dalyvauti kai kuriuose JAV finansuojamuose tyrimuose. M.Wirkus įsitikinęs, kad odos vėžio atveju bioenergoterapija ligą gali palengvinti 40 procentų.

Amerikiečių mokslininkai viliasi, kad pavyks patvirtinti: biolaukus tikrai įmanoma koreguoti, ir tai yra veiksminga. Neseniai JAV medicinos žurnaluose pasirodė straipsnių, įvairiais aspektais analizuojančių bioenergoterapiją. Juose teigiama, kad biolaukų koregavimas slopina kūno skausmus ir vidinį nerimą, gerina atmintį.

Turbūt turėtume suprasti: dvasinė kiekvieno žmogaus būklė priklauso nuo jo minčių, jausmų bei požiūrio į save. Bioenergiją skleidžiame visi – ir kiekvieną gyvenimo sekundę savo poelgiais veikiame mus supančią aplinką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis