Bėgimo nauda tavo figūrai ir savijautai

Kiekvienais metais bėgikų gretos gausėja, atšilus orams ši sporto rūšis tampa viena populiariausių. Puiku, kad renkamės aktyvų gyvenimo būdą, daugiau dėmesio skiriame gerai savijautai, sveikatai ir rūpinamės savo kūnu. Pradėti bėgioti – niekada nevėlu, startuoti gali ir šiandien, tereikia pasidomėti teisinga bėgimo technika ir, žinoma, įsigyti bėgimui pritaikytą sportinę aprangą, o svarbiausia – tinkamą avalynę.

Pradėti bėgioti verta dėl daugybės teigiamų pokyčių. Šis sportas pakelia nuotaiką, gerina sveikatą (stiprina imuninę sistemą, yra naudingas širdies kraujagyslių sistemai), greitina medžiagų apykaitą, gražina kūno linijas ir suteikia energijos. Treniruočių metu stiprėja viso kūno raumenynas, ypač – kojų: ryškėja raumenys, stangrėja oda, mažėja celiulitas. Beje, galbūt treniruodamasi sutiksi įdomių žmonių, o naujos pažintys yra dar vienas malonus gyvenimo potyris.

Kuriai mūsų nesinori turėti puikios figūros? Reguliarios bėgimo treniruotės leis pasiekti trokštamų tikslų, tobulėti ir pasiruošti maudynių bei atostogų sezonui su šypsena. Kad pažintis su bėgimu būtų sklandi, treniruotės efektyvios, o puikių rezultatų pasiektum greičiau, padėsime tau išsirinkti tinkamiausią bėgimo avalynę.

„Salming“ – švediškas atletų prekės ženklas, nuolat ieškantis naujų sporto iššūkių ir naujų poreikių. „Salming“ skiria ypatingą dėmesį natūralaus bėgimo batų technologijų kūrimui ir tobulinimui. Kuo ypatingas natūralus bėgimas? Visų pirma – tai bėgimas visu kūnu, kai visos kūno dalys sklandžiai sąveikauja, panaudojus natūralią gravitaciją ir amortizuojančias žmogaus kūno dalis. Tai bėgimo basomis jausmas ir technika avint batus. Tau reikėtų batų, kurie apsaugotų pėdas nuo tokių medžiagų kaip asfaltas, betonas, ivairių kitų grubių, karštų ir šaltų paviršių. Įrodyta, jog bėgimas avint mažasvorius bėgimo batelius plonu tarppadžiu gali būti efektyvesnis, nei bėgimas basa koja. Šiek tiek lengvo batelio svorio sunaudoja mažiau papildomos energijos, palyginus su ta energija, kurią kūnas turėtų panaudoti siekdamas atremti smūgio jėgas bėgdamas basomis.

"Salming" moteriški bėgimo bateliai, gamintojo nuotr.

Natūralaus bėgiojimo batai palengvina teisingos savo bėgimo technikos paieškas. „Salming“ savo kuriamai bėgimo avalynei taiko 5 taisykles: avalynė turi būti lengva, lanksti ir patogi, o padas – lygus ir plonas. Ypač tiems, kurie ketina dalyvauti varžybose, reikėtų ieškoti mažiau sveriančių batelių, jie garantuos greitesnį bėgimą. Bato pado lankstumas turi atkartoti pėdos lankstumą, kad palengvintų bėgimą ir leistų jaustis komfortabiliai. Pado plonumas garantuoja, kad pėda automatiškai reaguoja į informaciją, gaunamą iš kontakto su bėgimo paviršiumi – storas padas šį ryšį iškreipia.

Gamintojo nuotr.

Kad pasiektum geriausių rezultatų, privalu tobulinti bėgimo techniką, treniruotės metu turi apimti lengvumo, balanso ir patogumo jausmas. Teisingai turėtų dirbti visas kūnas, kiekvienas netikslumas veda traumų ir bereikalingai išnaudotos energijos link. Bėgsi kur kas efektyviau ir įdėdama mažiau pastangų, jei pasinaudosi kritimo į priekį judesiu (kurį veikia gravitacija), nelinksi ties juosmeniu, o liksi išsitiesusi. Atkreipk dėmesį į taisyklingą bėgimo laikyseną:

1. Bėgdama nesikūprink

2. Kojas dėliok tiesiai

3. Keliai turėtų būti minkšti

4. Atpalaiduok pečius

5. Judesiui į priekį pasinaudok gravitacijos jėga

6. Bėgdama veržkis krūtine, klubus stumk į priekį

7. Laikyk pusiausvyrą

"Salming" vyriški bėgimo bateliai, gamintojo nuotr.

"Salming" vyriški ir moteriški bėgimo bateliai, gamintojo nuotr.

Atmink, kad rankos ir kojos bėga kartu: padidinusi rankų mostų tempą pastebėsi, kad kojų kilnojimas taip pat padažnės ir atvirkščiai. Koja kontaktuoti su paviršiumi turėtų po masės centru, bet ne gerokai priekyje klubų. Peržingsniavimas siejasi su smūgiu į kulną ir per tiesiais keliais, tai lemia didesnį stabdymo ir smūgio jėgos poveikį, neteisingo žingsniavimo rezultatas: traumos ir neefektyviai išnaudota energija.

TOP 10 motyvacijų bėgimo treniruotėms:

1. Bėgimas suteikia ne tik energijos, bet ir laimės.

2. Skatina protinę veiklą ir kūrybingumą, gerina atmintį.

3. Padeda išvengti streso, depresijos, mažina nerimą.

4. Gerina ne tik raumenų tonusą, bet ir odos būklę.

5. Mažina riziką susirgti diabetu, vėžiu, stiprina kaulus, mažina nugaros skausmus.

6. Padeda atsikratyti žalingų įpročių ir priklausomybių.

7. Gerina fizinę formą, didina pasitikėjimą savimi.

8. Didina ištvermę, libido.

9. Verčia siekti užsibrėžtų tikslų ir skatina norą tobulėti.

10. Gerina socialinį gyvenimą, padeda lengviau užmegzti naujas pažintis.

Ženk į pavasarį kartu su STEP TOP (PC Akropolis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje), čia tavęs laukia naujo sezono avalynės ir aksesuarų kolekcijos! Stilingos avalynės rasi ir el. parduotuvėje www.steptop.lt

Užsakymo nr.: PT_67745452

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis