Sukrečianti istorija: anoreksija serganti moteris sveria mažiau nei 20 kilogramų

Ji nebesveria nė 20 kg, tačiau maldauja medikų ją išgelbėti. Įspėjame – nuotraukos skirtos ne silpnų nervų žiūrovams.

Rachael Farrokh ūgis – 170 cm, o sveria jis vos 18 kg. 37-erių metų moteris jau dešimtmetį kovoja su anoreksija, tačiau dabar jos svoris pasiekė tokią pavojingą ribą, jog ji maldauja medikų išgelbėti jos gyvybę.

Iki anoreksijos Rachael buvo stipri, tvirta, kryptingai savo tikslų siekianti mergina, kuri svėrė 57 kg. Visiškai normalus, sveikas svoris. Pagrindą iš po kojų išmušė darbo netekimas, skausmingi praeities prisiminimai ir noras numesti svorio – vardan plokštesnio pilvo. Netrukus šis noras tapo manija.


Nuotrauka: Cosmopolitan.us

Dėl pernelyg mažo svorio jau dabar atsisako dirbti tiek moters kepenys, tiek inkstai, kamuoja prasidėjusi osteoporozė. Po to, kai praeitais metais nukrito, Rachael nebegali nei vaikščioti, nei savarankiškai praustis. Jos vyrui – Rodui Edmonsonui – teko mesti darbą, kad galėtų kiaurą parą rūpintis žmona. Anot jo, slaugytojai ir fizioterapeutai atsisako Rachaelės kaip pacientės, nes jiems tai – pernelyg didelė atsakomybė. Dauguma ligoninių taip pat užveria savo duris, nes moteris tiesiog nebeatitinka jų keliamų minimalių svorio reikalavimų. Žmonių, turinčių mitybos sutrikimų, primaitinimo procesas turi būti labai kruopščiai prižiūrimas, nes net menkiausi medžiagų apykaitos pokyčiai gali padaryti milžinišką žalą. Taip ir nutiko, kai sausio mėnesį moteris pateko į ligoninę: „Jie į mane prileido tiek skysčių, jog per naktį priaugau 18 kg svorio, kurį sudarė vien vanduo. Štai tada mano kūno organai pradėjo atsisakyti dirbti“.


Nuotrauka: Cosmopolitan.us

Dabar pora organizuoja pinigų rinkimo kampaniją – mat rado ligoninę, kuri sutiktų priimti Rachaelę, tačiau tam reikia lėšų. Jau dabar gailestingų žmonių dėka pora surinko 51 000 dolerių. Tačiau vis dar neaišku, kaip nugabenti moterį į kitoje valstijoje esančią ligoninę – niekas negali pasakyti, ar ji ištvers skrydį lėktuvu.

Moteris žino: jos šansai išgyventi menki, tačiau ji kovoja ir nori atsigauti. „Žmonės mano, jog anoreksija – tiesiog liesumas, - sako jos vyras Rodas. - Jie nesuvokia, kad tai liga, kurios vien maistu neišgydysi. Tai liga, kai žmonės taip stipriai save skriaudžia, jog bando tiesiog išnykti, ir jei visuomenė juos ignoruoja, taip ir įvyksta. Nenoriu, kad taip būtų ir mano žmonai“.

Jei turi mitybos sutrikimų, būtinai kreipkis pagalbos į Valgymo sutrikimų gydymo ir informacijos centrą:
www.valgymosutrikimai.lt
+370 5 215 4927

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis