Kodėl negalima kloti lovos vos tik atsikėlus

Tikriausiai ne vienai iš mūsų dar nuo mažų dienų įkalta į galvą, kad tvarka prasideda nuo paklotos lovos. Atsikėlei, pasiklojai lovą, o tuomet jau į dušą ar valgyti pusryčių. Jei ir tu buvai pratinama gyventi tokiu režimu, tuomet gali nusiųsti šį straipsnį savo mamai. Mokslininkai tikina, kad vos tik atsikėlus lovos kloti ne tik nebūtina, bet ir nepatartina.


Vida Press

Susipažink: ką tik pamatei 700 kartų priartintą dulkių erkutę. Kingstono universiteto mokslininkai paskaičiavo, kad lovoje šių gražuolių gali būti maždaug pusantro milijono. Tu jų nematai, bet jos egzistuoja ir minta tavo kūnu. Na, gal ir pernelyg dramatiškai pasakyta... Iš tiesų dulkių erkutės minta mikroskopinėmis negyvos odos ląstelėmis. Lovoje epidermio dalelyčių lieka ypatingai daug, todėl didžiausią dulkių erkučių kiekį čia ir rastume.


Dulkių erkučių gyvenimo trukmė – maždaug mėnuo, bet patelė per šį laiką spėja padėti nuo 100 iki 300 kiaušinių. Viena namų dulkių erkė per savo gyvenimą tuštinasi maždaug 2000 kartų. Būtent šiuose ekskrementuose yra medžiagų, kurios sukelia alergiją. Priešingai, nei sezoninė šienligė, ši alergija kankina ištisus metus ir sukelia ilgalaikius nepatogumus - prastą miegą, lėtinį nuovargį. Tad jei atsigulus į lovą pradeda kankinti čiaudulys, sloga ar akių paburkimas, tikėtina, kad tave alergizuoja būtent dulkių erkutės.


Palankiausios sąlygos erkučių dauginimuisi – 70-80 proc. santykinė drėgmė ir 25 laipsnių Celsijaus temperatūra. Santykinei oro drėgmei nukritus iki 50 proc., jų pradeda mažėti. Kas vyksta kai mes miegame? Kūno temperatūra šildo patalynę, o išskiriamas prakaitas užtikrina erkutėms taip patinkančią drėgmę. Jei atsikėlusi ryte puoli kloti lovą, išsaugai pačias palankiausias sąlygas šių ne itin malonių gyvių dauginimuisi. Tuo tarpu neklota lova greičiau vėdinasi, lengviau išgarinama per naktį susikaupusi drėgmė.


Tad gal lovos apskritai neverta kloti? Namų valymo ekspertė Carolyn Forte teigia, kad dulkių erkučių yra absoliučiai visur, net ir tavo kambario užuolaidose, tad nepaklota lova problemos neišspręs. Vis dėlto ji pataria neskubėti to daryti vos tik atsikėlus. Carolyn rekomenduoja rytais susitvarkyti visus kitus darbus ir tik tuomet grįžti prie lovos klojimo. Taip patalynė spės prasivėdinti, o dulkių erkutės tuo tikrai nebus patenkintos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis